Hem Diş Hemde Konservatuar Okumak

'Müzik Endüstrisi' forumunda Batuhanhc tarafından 1 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Aynı fikirdeyim....

2. Bir de şimdi farkettim.Diş hekimliği kazandınız gibi agılamışım.Bence ikisine de çalışın...Eşimin yeğeni lise son sınıfta hem Göztepe S.K. de oynuyordu ,hem de üniversiteye hazırlanıyordu.Dişhekimliği kazandı.yani hem profesyonel kamp,antreman hem de üniversite sınavında ilk 3000 e girdi ...Sonra dşhekimliğini seçti.Şimdi Cerrahi asistanı..Siz çok çalışın,her şey zaten oluyor...O zaman karar verirsiniz.

Can Temtek bunu beğendi.
  3. Rica ederim abi. Babamın mesleği diş hekimliği. Şu anki düşünce yapıma bundan 8 yıl önce sahip olsaydım, İngilizce işletme lisans ve uluslar arası ticaret ve lojistik yüksek lisans yapmak yerine kesinlikle diş hekimliği okurdum. Keşke'li cümleleri hiç sevmem ama şu an keşke okumuş olsaydım diyorum. Gerçi daha 25 yaşındayım, her yıl zihin pratiği olsun diye ygs-lys'e de giriyorum, kpss canıma tak ederse yazabilirim diş hekimliği. :D Çok zor, bir o kadar da güzel bir meslek.

Postlarda da dediğiniz gibi, ülkenin durumuna bakıldığında müzisyenliğin durumu ortada. İyi bir yerlere geleceksiniz de iyi paralar kazanasınız. Hani, iyi bir yerden kastım, müzisyen olarak konservatuar sonrası TRT gibi bir yerde çok öne çıkmanız lazım. Ki günümüzde maalesef TRT sadece yeteneğe bakmıyor, "amca-dayı" işleri çok ön planda. Devlet dışı işlerde ise, çok şanslı olup, grubunuzla patlama yapmanız lazım. Günümüzde büyük müzisyenlerin bir çoğu ise maddiyat kısmını prodüktörlük ile hallediyor. Cenk Eroğlu, Serdar Öztop benim aklıma gelen ilk kişiler. Ama hekim olup, müzisyen olan çok arkadaşım-tanıdığım var. Hallerinden memnun hepsi ve iyi ki önceliğimizi hekimliğe vermişiz diyorlar.

dthakankoca bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş