Fender Kurt Cobain Jaguar Lh

Öncelikle merhaba burada yeniyim bu konulara nasıl girilir bilmiyorum ama bir şekilde bilen birilerine sormam gerekiyordu. Eğer boşları görmek istemiyorsanız yazıyı okumaya ikinci paragraftan başlamanız bana karşı olumsuz önyargınız oluşmasını engelleyecektir. Öncelikle ben henüz 6 aydır gitar çalan ve bu bir kısa sürecek heves mi yoksa uzun sürecek bir tutku mu bilemediğimden bu işe MRE3 strat ile girmiş 17 yaşında bir kardeşinizim. Artık o heves mi değil mi aşamasını geçtiğimi düşündüğümden ve gitar çalarken cidden keyif alıp enerji dolduğumdan daha ciddi bir şeye geçebilirim diye düşündüm. Youtube'tan çok demo dinledim özellikle de dinlediğim tarzda olmak üzere çok farklı gitar türlerini araştırdım, duydum ve en sonunda en sevdiğimin Fender Kurt Cobain Jaguar'ı olduğunu fark ettim. Şu an elimin altında 4.000 lira kadar nakit para var. Yazın da okullar kapanınca çalışıp eksiğimi kapatabilme şansım var.

Benim sorunum şu ki başlıkta belirttiğim gitarı internet sitelerinde bulamadım birkaç mağazayı aradığımda da bu ürünün onlarda olmadığını söylediler. Sanırım istediğim gitar Türkiye'de yok. Burada benim karşıma benim bulabildiğim kadarıyla 2 seçenek geliyor. Ya thomann.de gibi sitelerden alıp denemeden gitar alacağım ki bunun ne tür sorunlar açabileceğine ve bu sorunları nasıl çözebileceğime dair hiçbir fikrim yok. Ya da şansımı zorlayıp bir şekilde bir Fender Classic Player Jaguar bulup onu kendim modifiye edeceğim ki bunu yapacak ne teorik ne de pratik hiçbir bilgi birikimim yok. Ben burada sizlerden bana bir çıkar yol göstermenizi istiyorum.

Öncelikle merhaba burada yeniyim bu konulara nasıl girilir bilmiyorum ama bir şekilde bilen birilerine sormam gerekiyordu. Eğer boşları görmek istemiyorsanız yazıyı okumaya ikinci paragraftan başlamanız bana karşı olumsuz önyargınız oluşmasını engelleyecektir. Öncelikle ben henüz 6 aydır gitar çalan ve bu bir kısa sürecek heves mi yoksa uzun sürecek bir tutku mu bilemediğimden bu işe MRE3 strat ile girmiş 17 yaşında bir kardeşinizim. Artık o heves mi değil mi aşamasını geçtiğimi düşündüğümden ve gitar çalarken cidden keyif alıp enerji dolduğumdan daha ciddi bir şeye geçebilirim diye düşündüm. Youtube'tan çok demo dinledim özellikle de dinlediğim tarzda olmak üzere çok farklı gitar türlerini araştırdım, duydum ve en sonunda en sevdiğimin Fender Kurt Cobain Jaguar'ı olduğunu fark ettim. Şu an elimin altında 4.000 lira kadar nakit para var. Yazın da okullar kapanınca çalışıp eksiğimi kapatabilme şansım var.

Benim sorunum şu ki başlıkta belirttiğim gitarı internet sitelerinde bulamadım birkaç mağazayı aradığımda da bu ürünün onlarda olmadığını söylediler. Sanırım istediğim gitar Türkiye'de yok. Burada benim karşıma benim bulabildiğim kadarıyla 2 seçenek geliyor. Ya thomann.de gibi sitelerden alıp denemeden gitar alacağım ki bunun ne tür sorunlar açabileceğine ve bu sorunları nasıl çözebileceğime dair hiçbir fikrim yok. Ya da şansımı zorlayıp bir şekilde bir Fender Classic Player Jaguar bulup onu kendim modifiye edeceğim ki bunu yapacak ne teorik ne de pratik hiçbir bilgi birikimim yok. Ben burada sizlerden bana bir çıkar yol göstermenizi istiyorum.

Merhaba dostum,
Fender 'in ana distrübütörü Tune-l Müzik
Aşağıda linkte senin belirtiğin gitarın linki ve fiyatı mevcut, onlarla irtibata geçip görüşmeni tavsiye ederim
Fender Kurt Cobain Jaguar LH RW 3TSB NOS | Fender
Türkiye'de stokta olmasa bile muhtemelen özel sipariş verip, kapora bırakırsan sana getirirler,
Yurtdışından kendin gitar getirmen zor iş, gümrük, vergi gibi masraflara maruz kalırsın,
Gidip kendin şahsen almadıktan sonra yurtdışından, ülkeye enstrüman getirmen zor bir iş,

(y)

Ülkemizde solak gitarların bulunması zor olduğundan zamanında birkaç müzik markete "sipariş üzerine ürün getirtme" durumunu sormuştum. Zuhal Müzik Ankara şubesinde (Demir Abi selamlar) istediğiniz ürün stokta yoksa ve üreticinin sitesinde görünüyor ise 1-1.5 ay gibi bir sürede (Fender Musical Instruments'e bağlı firmaların ürünleri için) getirtebileceklerini söylemişlerdi.

Siz de size yakın enstrüman marketleriyle görüşürseniz yardımcı olabilirler.

Gitar burada stoklarda olmasa bile her şekilde getirtebilirsin aslankenan nickli arkadaşın da bahsettiği üzere. Solak mı çalıyorsun?

Cobain benl de senin yaşındayken çok etkilemişti. Hey gidi günler hey diyorum kendime. İleride bu değişecek o yüzden bu fiyatlara daha güzel bir fender al hem şimdi çal hem sonra. Ben standart bir hss strat öneriyorum hem şimdi çalarsın hem sonra. Bu arada yaş 36 ona göre düşün.

bir ara ben de bu gitara çok takılmıştım fakat gitarın ederi o kadar değil.paranın büyük kısmını kurt cobain e vereceksin tahmin edersin ki.normal bir jaguar alıp daha sert tonlar istiyorsan manyetik modifiyesi yapmanı tavsiye ederim.

solak olmayan kurt cobain jaguar kıvılcım'da vardı.denemek -ki sağ gitarı nasıl deneyeceksin bilemedim - ya da görmek istersen bir sor kıvılcım'a.

thomann'da solak olanı da vardı yanlış hatırlamıyorsam ama bu gitar hakkında genel görüş pahalılığı yönünde.tabi para senin paran :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet solak çalıyorum yardımlarınız için teşekkür ederim. Ismarlama gitar olayını bilmiyordum. Çok teşekkür ederim. En yakın zamanda tünele işim düştüğünde büyük müzik marketleriyle bir konuşacağım bana fiyatının ne kadar olacağını söyleyebilirler zannediyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bir ara ben de bu gitara çok takılmıştım fakat gitarın ederi o kadar değil.paranın büyük kısmını kurt cobain e vereceksin tahmin edersin ki.normal bir jaguar alıp daha sert tonlar istiyorsan manyetik modifiyesi yapmanı tavsiye ederim.

solak olmayan kurt cobain jaguar kıvılcım'da vardı.denemek -ki sağ gitarı nasıl deneyeceksin bilemedim - ya da görmek istersen bir sor kıvılcım'a.

thomann'da solak olanı da vardı yanlış hatırlamıyorsam ama bu gitar hakkında genel görüş pahalılığı yönünde.tabi para senin paran :)

Classic player Jaguar alıp onu modifiye etmeyi tabii ki çok daha fazla isterim ancak bunun için yetkin biri değilim ve daha pahalıya patlayıp patlamayacağını da bilmiyorum. Bana biraz risk almak gibi geliyor. Ancak eğer siz de yardımcı olabilirseniz ben de cebimden fazladan 400-500 € çıkmasını istemem.

şu an jaguar dan vazgeçtim :)

Fender Kurt Cobain Jaguar Left-handed - 3-tone Sunburst with Rosewood Fingerboard bu tertemiz versiyonu 1199 dolar.yakında stoklarda diyor.

Fender Kurt Cobain Jaguar Left-handed - 3-tone Sunburst with Rosewood Fingerboard bu ise pickguardın da çizikler olanı 1070 dolar. bundan 1 tane kalmış. 1341 dolar a geliyor.sadece gitarın buraya geliş olayı. artı olarak bir de %20 vergi ödeyeceksin.

thomann'da da aynı fiyata geliyor.fakat üstteki sitenin hoşuma kaçan tarafı taksit yapılabiliyor gördüğüm kadarıyla.

özet olarak epey tuzlu oluyor.bütçeyi 2000 tl aşıyor yaklaşık.

bence sen de jaguardan vazgeç ^^

Classic player Jaguar alıp onu modifiye etmeyi tabii ki çok daha fazla isterim ancak bunun için yetkin biri değilim ve daha pahalıya patlayıp patlamayacağını da bilmiyorum. Bana biraz risk almak gibi geliyor. Ancak eğer siz de yardımcı olabilirseniz ben de cebimden fazladan 400-500 € çıkmasını istemem.

Alternatif olarak Mustang de öneririm. Bende solak Kurt Cobain Mustang var ve satıyorum. Cok uzaklara bakmanıza gerek yok :)

Artık üretilmiyor bu rengi diye biliyorum hatta..

Satılık - Fender Kurt Cobain Mustang - Solak

Bu model, genelde en uygun fiyatları veren Thomann'da bile 1.240 €. Gümrük vergisi ve shipping ile birlikte toplamda yaklaşık 6.000 liraya malolur. Ama şu an bu modeli Thomann (yada AB ülkelerindeki herhangi bir mağazadan) alamazsın, çünkü yeni bir yönetmelik gereği, yılbaşından beri AB ülkeleri dışına rosewood klavyeli gitar göndermiyorlar. Ya İngiltere / USA mağazalarından getirteceksin, yada Türkiye içinde bir şekilde bulacaksın (ki muhtemelen daha pahalıya malolacak). Benim şahsi fikrim, Meksika üretimi bir Fender için 1.500-2.000 € gibi fiyatların yüksek olduğu şeklinde. Ayrıca bu tip gitarların Türkiye'de 2. el satışı da iyi değil. Ama karar sizin elbette.

https://www.thomann.de/intl/fender_kurt_cobain_jaguarlh.htm

Araştırırken dikkatimi çekti; Kurt Cobain hayatı boyunca bir gitara 2000 euro vermemiş :) genelde asimetrik görünümü olan çakma gitarları tercih etmiş. strat'ları bile ya meksika ya japonya üretimi olmuş. ikinci el gitar almış, gitar boyamış, manyetik değiştirmiş, takasa girmiş. çoğu gitarını konserlerde kırmış.

Yaşasaydı custom gitarı kesinlikle bu temizlikte yaptırmazdı. Bence yaşasaydı ya ikinci el alırdı ya da maksimum 1500 liralık gitar alır üzerinde oynardı.

Kurt Cobain’s Guitars and Gear

Geri