• Arkadaşlar, Blackstar ID Core 10 amfimin adaptör kablosunun amfiye giren kısmını kırmış bulunmaktayım. Nasıl düzeltebilirim? Link yorumdadır
  Gitarı Olmayan Gitarist
  Gitarı Olmayan Gitarist
  Eğer o uçla aynı uca sahip feda edebileceğiniz bir ucunuz var ise mümkün. Çok zor olmaz. Yada elektronikçiden de bulabilirsiniz o ucu. Havya kullanmayı bilseniz yeter:)
  O.2.
  O.2.
  Gövdeyi ayırman lazım, böylece kablonun lehimlendiği yere ulaşabilirsin. Düz tornavida ile biraz kastırmak, yer yer ufak tefek kırarak açmak mümkün. Daha sonra kırık kablo ucunu kesip tekrar lehimleyeceksin ve en son japonla adaptörün gövdesini yapıştıracaksın. Açtığında seni neyin beklediğini kestiremiyorum, en son yaptığım laptop adaptörünün içi dolgu ile kaplıydı.
  Wuthred
  Wuthred
  Sorun değilmiş arkadaşlar, yardımlar için çok teşekkürler. Yakınlardaki bi' tamirci 10 dk'da halletti 8 liraya :)
  Rıfat Türen abimiz nasıl bir lütiyedir, tavsiye eder misiniz?
  northerner
  northerner
  rıfat türenden mi 80tl fiyat aldın ?
  cato
  cato
  Bu ayarlar çok zor ayarlar değil. Ben olsam kendim yapardım.
  Wuthred
  Wuthred
  Evet hocam kendisinden bu fiyatı aldım. Ayrıca ayarlar zor değil fakat ilk kez bombeli tuşeli bi' gitarla çalıyorum ve saddle ayarlarını da karıştırdığım için fazla girişmek istemedim. Yapmayı denedim ama işin içinden çıkamadım, ustası yapsın dedim :)
  Sap ayarının içine öyle bi' ettim ki, Strat'ımdan keyif alamıyorum. Canlı bağlanıp yardım edebilecek biri çıkar mı acaba?
  R
  Rat_Dog
  Gitara dokunduğu anda taksimetre'yi 50 tl ile açan da var 100 tl'ye ayarlarız diyen de. Taksim'de yüksel usta'ya götürün derim. İnternette mezarını kazarlar genelde. Kendisi forum alemini bilmediği için savunanı da yoktur. Dürüstçe fiyat verir, taksim'in artık eskilerinden oldu. O kadar sene dükkan işletip de fahiş fiyat vermeyip işini hakkıyla yapan 1-2 kişiden biridir.
  R
  Rat_Dog
  Motto müzik'in 30 dk'lik video'yu, dinç bir kafa ile izleyin sabahleyin. Gece gece zor olur. Orada herşeyi anlatmışlar aslında bazı şeyleri de tekrar tekrar dönmüşler. Aslında 5 dk'lik video da olabilirmiş neyse.. Hem de türkçe kaynak. Frudua ingilizcesi, italyan işi bazen zor anlaşılıyor, cc açın videoda altyazı oluyr inglizce. yine zorsa motto 30 dk oln iyi yani.
  Wuthred
  Wuthred
  Hocam çok teşekkürler tavsiye için, favorim Frudua zaten, basit ve güzel anlatıyor, ama benim kaçırdığım bi' şeyler olmalı ki bi' türlü cızlamayı yok edemdedim. Telleri hayvan gibi yükseltmem gerekiyor gibi görünüyor yok etmek için, tekrar girişeceğim birazdan.
  masterofmasters
  masterofmasters
  Gitarın modeli Jackson Fusion SS USA.. Ben de Japon'u var.. SRV'de denemiştim bunu, galiba 2008 yılıydı .. Almadığıma çok pişman olmuştum sonradan.. Forumda da 2006 filan gibi satılıktaydı..
  Wuthred
  Wuthred
  Teşekkürler :) Tüm özelliklerini biliyorum, 91 yapımı, Bolted Steel, benim eski gitarım(Video da benim zaten, 2007'den kalma), 2008'de satmak zorunda kalmıştım, izini kaybettim. Çok özledim keratayı, manevi değeri çok yüksek benim için, durumumu düzelttiğimde geri almak istiyorum, o yüzden arama çalışmalarına başladım şimdiden :)
  Telleri dün zeytinyağı ile temizledim. Bu akşam teller hala çok güzel, kaygan ve temiz. Fakat pinch harmonikler cılız osuruk gibi olmuş...
  • Beğen
  Tepkiler: KoNt87
  Wuthred
  Wuthred
  Günde 2-3 saat arası çalışıyorum haftaiçi, haftasonları 4-6 arası. Ayda 1 değiştiriyorum normalde, 2 set daha yedek tel var zaten, ama asıl sorun zaten tellerin kaymaması :) Tek derdim o, şevkim kaçıyor teller direnç gösterdiğinde :D
  K
  KoNt87
  Hocam siz çok çalıyormuşsunuz 3 hafta bile iyi olabilir değiştirmek için :) ben faşistçe zevk alıyorum uçları nasır bağladıkça, ud sesine dönmese sıkıntım yok aslında. Çelik fretler de kolay kolay aşınmıyor, amfisiz çalsam bile ud sesini sevmiyorum gitarda :D
  Wuthred
  Wuthred
  Gitarı Aralık'ın tam sonunda aldım, 2.5 ay oldu, 4. tel takımımı bitirmek üzereyim bugünlerde :D Ya ben 2010 gibi bırakmıştım gitar çalmayı maddi durum yüzünden tüm ekipmanı satmak zorunda kalınca. Araya bol sıkıntı girdi, dönemedim de çalmaya. Çok geride hissediyorum kendimi, çalışmak zorunda hissediyorum o yüzden bol bol :)
  Sansürcü yönetime de buradan tebriklerimi iletiyorum, mükemmel iş çıkartıyorsunuz, faşist iktidar sizinle gurur duyardı tanısa.
  Çok param olsa yapacağım ilk iş internet üzerinden gitar sipariş etmek olur. Sırf kutu açma heyecanını yaşamak için :)
  1 ay kadar önce Zuhal'den sıfır USA Fender Strat aldım. Gidip orada 0.10 tel taktırtsam, sap ve entonasyon ayarını da yaparlar mı ücretsiz?
  • Beğen
  Tepkiler: mertay
  Wuthred
  Wuthred
  @berdin123, dostum hangi mağazada yaptırıyorsun tel değişimini?
  berdin123
  berdin123
  @Wuthred, İzmir Çankaya mağazasında yaptırıyorum. Piyasa standartının üstünde güler yüzlü çalışanları var. Özellikle kısa saçlı olan abiye gidiyorum ben hep. İsmini gene unuttum her gittiğimde ona baktırırım gitarı.
  Wuthred
  Wuthred
  Keşke İzmir'de yaşıyor olsaydım cümlesini kurmam için başka bir sebep verdiniz bana ama ben İstanbul'da yaşıyorum. Çok teşekkürler tavsiyeler için :)
  Django Reinhardt dinledikçe gelen gain'i kısma isteği...
  Cepteki tüm para borçlara gittikten sonra gelen Pink Floyd dinleme isteği... "Money, get back..."
  • Beğen
  Tepkiler: CanberkPolat
  Can Temtek
  Can Temtek
  Borçlar kapanınca oluşan o rahatlama isteği de cabası... En azından benim öyle. Kira, aidat, yakıt, faturalar ödenince bir "fiuvv" diye ter atma sesi çıkıyor, rahatlıyorum :D
  Wuthred
  Wuthred
  1 tanesi gitar için olmak üzere 3 kredi ödüyorum şu an :D Yılsonunda 2 tanesi bitecek, o zaman o fiuvvv dersem ses ederim :D
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler