Wave Custom Pedalboards

Selam arkadaşlar,

Biz çeşitli tasarımlar yapan bir atölyeyiz. Bir arkadaşımız için görsellerde gördüğünüz pedalboard ve çantasını yaptık. Süreç ve sonuç bizi mutlu ettiğinden bu ürünün devamını yapmak istiyoruz. Yeni boardlara başlamadan sizlerle paylaşmak istedik. Pedalı yaptığımız arkadaş @Denoboi pedallarını dizdiği halini de paylaşır belki.

Birkaç model yapıp onları görücüye çıkarmayı düşünüyoruz ama bu arada sipariş vermek isteyen olursa siparişlere öncelik vereceğiz. Yapacağımız ürünleri de yine burada paylaşacağız. Bu arada olumlu-olumsuz yorumlara açığız, ürünü daha da iyileştirmek için fikirlere açığız.

Bu ürün için bir instagram hesabı açtık, henüz çok yeni ama merak eden gelişmeleri oradan da takip edebilir; wavecustompedalboard
Bu da atölyemiz, merak eden olursa diye; artinsschool

sevgiler.

IMG_6027.JPG

IMG_6042.JPG

IMG_6090.JPG

IMG_6113.jpg

2IMG_6230.jpg

2IMG_6235.jpg

2IMG_6244.jpg

IMG_6227.JPG

Dosyalar

• IMG_6227.JPG
    IMG_6227.JPG
    399.6 KB · Gösterim: 206
  • IMG_6027.JPG
    IMG_6027.JPG
    101.2 KB · Gösterim: 223
  • IMG_6042.JPG
    IMG_6042.JPG
    237.7 KB · Gösterim: 210
  • IMG_6090.JPG
    IMG_6090.JPG
    222 KB · Gösterim: 416
  • IMG_6113.jpg
    IMG_6113.jpg
    109.5 KB · Gösterim: 474
  • 2IMG_6230.jpg
    2IMG_6230.jpg
    549.2 KB · Gösterim: 223
  • 2IMG_6235.jpg
    2IMG_6235.jpg
    655.5 KB · Gösterim: 209
  • 2IMG_6244.jpg
    2IMG_6244.jpg
    647.9 KB · Gösterim: 218
Son düzenleme:
Tasarım çok güzel olmuş tebrik ederim. Yurtdışındaki çalışmaları görünce neden bizim ülkemizde böyle işler yok diye düşünürdüm. İnsanların ilk merak ettiği şey fiyat olacaktır, fiyatlar konusunda kabataslak olsa da bilgi ve bir de kullandığınız ağaçlar, diğer parçalar hakkında bilgiler verirseniz hepimiz için aydınlatıcı olur. Başarılar dilerim.

Salvage tarzı bir pedalboard arayanlar için ideal. Çanta çok hafif ve şık pedalboard muadillerine göre biraz ağır ama ben sağlam bir şey istediğim için meşe ağacı kullanmışlar. Sonuçta herkes istediğini özel üretim olacağı değiştirebilir :) İçinde tüm elektronik aksamları var direkt takılıp fişe çalışıyor o çok rahatlatan bi özellik. Fotoğrafları yükleyeceğim. Aklıma gelen bir şey olursa veya merak ettiğiniz yazarım

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle teşekkürler @Ceyhun Kurt
Biz bu üründe ahşap olarak meşe kullandık, üzerine ceviz rengi vernik attık. Çantada ise kayın kontraplak ve polikarbonat kullanarak hafif ve dayanıklı bir çanta ortaya koymaya çalıştık. Çalışmayı düşündüğümüz ahşaplar ile ilgili net bir karar almadık, istenildiğinde zaten ulaşabildiğimiz her ahşapla çalışırız ama kabaca ceviz, maun, kayın gibi ağaçlar olacağını düşünüyorum. Belki daha düşük fiyatlı kontraplak modeller de olabilir.
Çoğu parçayı kendimiz ürettik (tutacaktaki deri dikişi ve metal işçiliği kadar detay kısımlarda bile), bir çoğunu çeşitli yöntemlerle eskittik. Power supply'a giden soket ve switch elektrikçilerden alınma parça, jack girişleri ise gitarlarda kullanılanlardan.
Fiyat olarak board+çanta için yaklaşık 1000 lira gibi düşünüyoruz. Henüz netleştirmedik, fazlası eksiği olur, kullanılacak malzemeler de çok etkileyecektir ama bizim ürettiğimiz böyle bir ürünün yaklaşık değeri için bir fikir olur.
Görsellerdeki pedalboard'un ölçüsü 60*40cm, tartma fırsatımız olmadı ama ahşap bir ürün için hafif denebilecek bir ağırlıkta. Pedalboardda ilk baktığı şey ağırlık olan kişilerin tercihi ahşap modeller olmuyor zaten, estetiği ve işlevselliği önde tutan bir ürün olarak düşündük.

Wave Custom tebrikler, elinize sağlık. Kozmetik ve tarz olarak şık duruyor. Ülkemizde de böyle butik ve şık ürünler üretilmesi de ayrıca bir takdir edilmesi gereken bir şey diye düşünüyorum.

fiyat olarak bana hitap etmese de (öğrenci adamım tavuk dönerde gramaj ve kalori seçiyorum) çok şık ve güzel olmuş. @xenrunner abimin de dediği gibi yurt dışına açılmanızı öneririm. gerek boyut gerek renk/tasarım olarak çeşit sunmanızın pazarlama ve reklam için çok faydalı olacağını düşünüyorum. daha düşük fiyatlı başka bir seri çıkartmanız özellikle yerli alıcılar için daha çok ilgi görebilir.

Geri