soild state power ampli yapımı

arkadaşlar idare eder bi soild state power ampli yapmak istiyorum bunun için bana yardımcı olabilirmisiniz örneğin 100-50 dfx gibi güçlü ve orta karar bi amplinin power amp katının devresini bulabilirmiyiz.

Kuxen demiş ki:
saol hocam ama tube pahalı gelir bütçemize yinede saol.

Marshall valvestate 8008 ebay de çok rahat bulunuyor ve 150-200$ arasında gidiyor genelde. Tavsiye ederim. Wet sinyal için kullananlar çok hala. Güzel power amfidir. Kendin yapmanın en büyük sebebi bütçe ise bence bunu da bir düşün. 1U zaten kargosuda çok tutmaz.

slm

STK4048 diye arat max 200W a çıkan Class A ya benzer tarza yükseltme yapan oldukça basit bi anfi devresi çıkacak karşına tek problem özel trafo sardırman gerekiyo.. trafoda tahmini 45 50 ytl sarıyorlar..

ama bunun dışında herhangi bi gitar anfisinin power katını yapmak istiyorsan devre şemasından onu ayırman gerekiyor bunun için ii derecede elektronik bilgin olması lazım...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam çok saol bilgi için. valla birçok devre şeması buldum fakat genelde tube amplilerin devreleri var. elektronik bilgim var fakat bilgi pratik yani amplinin kendi devresini görsem power katını çkartabilirim fakat şemalardan çıkartamıyorum. teknik resim zayıf. bilgi için tekrar teşekkürler...

Semadan cikarmak daha kolay aslinda.Presence nin soyledigi entegre isine yarayabilir ancak beslemesi epey sorun cikariyor.Yanlis hatirlamiyosam www.eproje.com diye bir site var ve bu sitede var.Semada sorun yasarsan,mail ile gonderirsen yardimci olmaya calisirim.

slm

aslında beslemesi okadarda sorun çıkarmıyo. ben şuan aynı devreden kullanıyorum. 50W güçlü bi trafo ile. beslemesi simetrik toplamda 50V 1A
bu devreden bi kaçdefa yapıp kullandım genelde sorun çıkartmayan entegreli olduğu için nispeten mosfetlere göre yapımıda kolay bi şema..
mosfetli devreler biraz daha zor özellikle kaliteli mosfet yada şemadaki elemanları özellikle eşlenik mosfetleri bulmak zor oluyor o yüzden ben entegreli tercih ettim.. eğer eşlenik mosfetleri bulabiliyorsan mosfetli olan devreler zor ama daha sağlam ve daha yüksek güçlere çıkabiliyorlar..

Geri