Lambali Amfi Efekti Veren Pedal ??

Arkadaslar merhaba . Bir sorum olacakti. Bende blackstarin ht 1 ufak amfisi var idare ediyor. Yalniz ben pratik yaparken yanlislarimi daha cok ortaya cikartacak lambali amfi tarzinda biseyler dusunuyorum. Bu zamana kadar hic pedal kullanmadim ama bana onerebileceginiz bir pedal varmidir acaba . Yada Boyle birsey icin pedal almaya gerek varmidir. Yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkur ederim.

Lambalı amfi tadı istiyorsan, daha büyük bir lambalı amfi al ht1 yerine. Ama ev ortamında sesi çok açamayacağın için bir işe yaramayabilir daha büyük bir amfi de. 12 inç hoparlör olması önemli.

Yalniz ben pratik yaparken yanlislarimi daha cok ortaya cikartacak lambali amfi tarzinda biseyler dusunuyorum.

:confused: Tam olarak amacınız nedir, çözümler yerine temel soruna yönelmek gerektiğini değerlendiriyorum...Eğer sorununuz, "pratik yaparken hatalarınızı anlayabilmek" ise, sevgili @welmour un önerdiği gibi her hangi bir amplide temiz kanalda çalın ve kendinizi kaydedin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
:confused: Tam olarak amacınız nedir, çözümler yerine temel soruna yönelmek gerektiğini değerlendiriyorum...Eğer sorununuz, "pratik yaparken hatalarınızı anlayabilmek" ise, sevgili @welmour un önerdiği gibi her hangi bir amplide temiz kanalda çalın ve kendinizi kaydedin...
Ben clean dan ziyade distortiondaki muting yanlislarimi duymak icin soylemistim. Yani birkac kere lambali amfide caldim ve orada yaptigin en ufak hata cizirti olarak Geri donuyordu.

Normalde de duyarsiniz mute hatalarini. Benim tavsiyem amfiniz varsa masraf yapmamak. Yapcaksaniz da 2.el tbx gibi bir amfi alabilirsiniz, ht1 i yipratmayin bos yere.
Hatalari duymak icin metronom sart degil, 3 senedir hayatimdan cikardim daha mutluyum.
En mantikli tavsiye kayit tavsiyesi bence de, cok iyi kayit olmasina gerek yok, onemli kisim dinlemeniz.

Ben clean dan ziyade distortiondaki muting yanlislarimi duymak icin soylemistim. Yani birkac kere lambali amfide caldim ve orada yaptigin en ufak hata cizirti olarak Geri donuyordu.
ht1 de lambalı sayılır distortion için gayet yeterlidir farklı bir amfi almanın herhangi bir faydası olmayacak sizin için. Çoğumuzun yaptığı hatadasınız şu an, "ekipman vs değiştirmek ve daha farklı olacağını ya da daha faydalı olacağını sanmak" ama öyle değil çünkü mesele çalmakla ilgili dolayısıyla çalmaya odaklanmak lazım daha çok.

Geri