Merhaba Elektro Gitar'a Başlamak Istiyorum

Merhaba;
Elektro gitara başlamak istiyorum.Öncelikle okuduğum kadarıyla önce klasik gitarla başlanması gerekiyormuş bu doğrumu ? İkincisi nereden ve nasıl başlayabilirim , başlangıç ekipmanları vb.

Öncelikle istediğin gitar türüyle başlayabilirsiniz. Klasikle başlarsanız elektro gitara geçtiğinizde bend gibi tekniklerde zorlanmanız olağan bir durum. Gitar seçimi konusunda da birçok konu mevcut onları inceleyebilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
350 tl lik bir bütçem var ve komşu sıkıntımızdan dolayı kulaklıkla kullanmayı planlıyorum (Kulaklık kullanımı ne kadar sağlıklı bilmiyorum veya hayalimdeki gibi kullanılabiliyor mu bilmiyorum).Diğer postlarda gördüğüm kadarıyla bütçeleri çok fazla ondan yeni bir post açma gereği duydum.Şimdiden Teşekkürler

değil. elektro gitara klasik gitardan başlanmaz, ikisi farklı enstrümanlar.
öyle olsaydı kemençeye klasik kemençeden başlanması da gerekirdi.

bütçe belirlemekle ve çalmak istediğin müziğe göre ekipman seçmekle başlayabilirsin. bunlarla ilgili bilgiyi forumdan edinebilirsin.

Elektroyla baslamani tavsiye ederim Bosuna vakit kaybetme. Teknikleri cooook farkli. Parayi bir o kadar daha biriktirip 2. el guzel bir elektro ile yanina kulaklikla calismak icin Vox Amplug2 aldin mi tamamdir.

Son düzenleme:
Ben gitar isinde yeniyim (3 sene) ve klasik gitar ile basladim. Klasik ile baslayip benim gibi elektrik gitara baslayamadan soguyup vakit kaybedebilirsiniz, ki kaliteli bir klasik gitar olmadan da sikilmaniz olasi. Ben yaklasik 6 ay kaybettim, hicbir sey gorundugu gibi degil lafi cuk oturuyor. Klasik calmak istiyorsaniz klasik, elektrik gitar calmak istiyorsaniz da elektrik gitar alin.

Almışken kaliteli alıyım düşüncesiyle ev masraflarından kısıp bütçeyi 500 e çıkarabildim :) farkındayım buda tam yeterli değil ama bunun için ne önerebilirsiniz ?

Yaklaşık 6 yıl klasik çaldıktan sonra 2 3 yıl önce elektroya geçtim. Elbet avantajı oluyor sonuçta belli bir hakimiyetin oluyor. Ama direk elektrodan başlamak en mantiklisi. Direk gitara kulaklık takma gibi plan varsa kafanızda öyle olmuyor işler :D sonradan hayal kırıklığına uğramayın diye söylüyorum.

Yaklaşık 6 yıl klasik çaldıktan sonra 2 3 yıl önce elektroya geçtim. Elbet avantajı oluyor sonuçta belli bir hakimiyetin oluyor. Ama direk elektrodan başlamak en mantiklisi. Direk gitara kulaklık takma gibi plan varsa kafanızda öyle olmuyor işler :D sonradan hayal kırıklığına uğramayın diye söylüyorum.
Biraz daha açabilirmisin o kulaklık meselesini

O butceyle ilk elektrik gitarim olan cort evl x4 ve line 6 spider 15 almistim. Para bulunca line pod almistim 1 sene kullandim sikilgan birisi oldugum halde.

Su anlik piyasasina bakip editlerim.
Fiyatlar ucmus, para milletimin beynini yikamis. Gitarin sifiri 850 iken almistim simdi 2000 tl olmus. Dolar dusunce fiyatlari da dusurmuyorlar ki. Halimiz vahim.

Son düzenleme:
bi bitme.jpg
(Hiç bir türlü saldırı amacı yoktur)

Geri