Mooer Yeni Preamp Pedalları Geliyor

Kesinlikle diyebiliriz. Yine de Fx Loop yok diye denememezlik etmeyin. Bir Ds-1'den çok daha güzel sonuçlar çıkarır Gt-2 input'tan bile girilse bana göre. Ha tabi EMM tonu için tekrar etmeme gerek yok aynı şeyi sanırım. Bir dönem Mert'in paylaştığı kayıt yüzünden Yamaha Thr amfinin satışları düşmüştü mesela..
Çok teşekkürler, yine de bir deneyeyim o zaman. Gerçi Vox amfiye Vox tonu veren bir preamp giren ilk kişi olacağım muhtemelen dünyada ama olsun :sneaky:

Bu arada şu EMM tonunu duyabileceğim bir link falan var mıdır çok methettiniz :D

Ben direk ses kartına girmeyi planlıyorum. Amfi ile kullanacağımı hiç ama hiç sanmıyorum. VST büyük kolaylık, benzer bir kolaylığı ve tonu preamp ile alabilir miyim onu merak ediyorum.

Bu arada FX Send Return olayı olmayan bir amplide çalmak tamamen tercih meselesi. Ama drive, delay gibi efektleri analog pedallardan ya da processor'lerden alıyorsanız, sırf o durum için bile FX Send/Return çok çok önemli. Ama benim gibi pedalsız şekilde çalıp, direkt ampli efektlerini kullanıyorsanız da hiç bir önemi olmaz, Yamaha THR10x bu şekilde mesela.

Benim en büyük önceliğim modülasyon efektleri, özellikle chorus ve delay. Sonrasında da reverb ve az bir şey drive önem arzediyor. FX Loop olayını araştırıyorum ancak benim istediğim türde amfilerin FX Loop'lu olanları galiba baya bir tuzlu :unsure: (Hatta Vox'larda olduğunu hiç zannetmiyorum).

Benim en büyük önceliğim modülasyon efektleri, özellikle chorus ve delay. Sonrasında da reverb ve az bir şey drive önem arzediyor. FX Loop olayını araştırıyorum ancak benim istediğim türde amfilerin FX Loop'lu olanları galiba baya bir tuzlu :unsure: (Hatta Vox'larda olduğunu hiç zannetmiyorum).

Aynen öyle, hatta düşük Watt'lı modellere FX Loop koymayıp, yüksek watt'lı modellere koydukları da oluyor. Ev kullanıcısı için de risk yaratıyor bu durum. Sesini açamadıktan sonra verim alınmıyor, attenuator ile baş etmeye çalışılıyor ve o da tondan götürüyor.

Ama pedallarla kullanacaksanız cidden FX Loop eksikiğini hissettiriyor bir süre sonra, özellikle ampli üzerinden drive kullanayım ama pedal da delay efekti vereyim derseniz.

Ben direk ses kartına girmeyi planlıyorum. Amfi ile kullanacağımı hiç ama hiç sanmıyorum. VST büyük kolaylık, benzer bir kolaylığı ve tonu preamp ile alabilir miyim onu merak ediyorum.

Bu sitede analog severler çoktur ve dijitallere müthiş tepkiler gösteriyorlar. Onların fikrine ve zevkine saygı duyuyorum.
Yalnız youtube gibi yerlerde veya facebook gibi ortamlarda live gösterilerde bile insanlar artık İpad'den vst'ler ile canlı performanslar yapıyorlar.
Şunu kabul etmek lazım ki 10 yıl sonra muhtemelen analog pedallar gerilerde kalacak ve stüdyolarda kullananlar olacaklar.
Bizlerde burada VST programların ikinci ellerini satacağız :)

Düşünsenize, bir yerde sahne alacaksınız.
Cep telefonunuz, wireless bir pedal ile gitarınız ile kolayca tüm tonları taşıyabileceksiniz..
blueboard_guitar_ipad_335b.jpg

Bir dijitalsever olarak analog teknolojinin ve buna bağlı ürünlerin hiç de geride kalacağını düşünmüyorum, en azından uzun bir süre.
Bu tamamen bir tercih meselesi ve insanlar hala tercihini analog teknolojilerden yana fazlası ile kullanmakta gördüğüm.
Her ne kadar teknoloji ilerlemiş olsa da, amfi modellemeleri ve efektlerin üzerinde koştuğu dsp'ler harikalar yaratıyor olsa da bu durum gerçeği değiştirmiyor maalesef.

Dijital taraf çok daha hızlı gelişiyor ve önümüzdeki yıllarda analog-dijital ayrımı yapmak iyice imkansızlaşacak. Ama genede benim gibi "eski kafalı/gelenekselci" olanlar lambalı amfileri keyif ve profesyonel amaçlı kullanacak.

Dijital taraf çok daha hızlı gelişiyor ve önümüzdeki yıllarda analog-dijital ayrımı yapmak iyice imkansızlaşacak. Ama genede benim gibi "eski kafalı/gelenekselci" olanlar lambalı amfileri keyif ve profesyonel amaçlı kullanacak.

Klasik her zaman güzeldir :)
Yalnız gitaristler dijital tonları gerçek anlamda kullanamıyorlar, zamanla rock içine girecektir,
Çünkü hiçbir analog sistemin veremeyeceği yeni tonlara sahipler,
Piyano ile Synthezir gibi bakmak lazım.
Evet piyanonun kendine özgü bir tınısı var ve herkesin hoşuna gidiyor,
Fakat Synthezirlar da size inanılmaz tınılar ve imkanlar sağlıyor, bence ikisi de kendi içinde çok güzel...
Mooer gibi dijitalle yoğunlaşan firmalar bizi ileride inanılmaz tonlara taşıyacağından eminim.
İleride 10.000 wattlık amfi tonunu bir pedaldan elde edebiliriz :)

Geri