Sizce Hangi Gitarımı Satmalıyım? (squier Vs Ltd)

Siz olsanız hangi gitarı satardınız?

• Squier Standard

Oylar: 27 69.2%
  • Ltd st-213r

Oylar: 12 30.8%

• Toplam oy veren
    39
Merhabalar, neredeyse aynı özelliklerde iki gitarım var. Birisi siyah Squier Standard diğeri de yeşil LTD st-213r. İkisinin de sıfır fiyatı neredeyse aynı. (LTD 5 lira daha pahalı.) İkinci el piyasası da keza öyle. İkisini de 900-950 lira civarına satabilirim. İkisi de hediye, ikisini de gün içerisinde aynı sıklıkla çalıyorum, ikisi de çin üretimi değil (LTD-Vietnam; Squier-Endonezya) vs...

1L6QED.jpg

Aralarında bariz olarak gördüğüm iki fark var. Squier'ın klavyesi daha rahat geliyoken LTD'nin köprüsü çok daha kaliteli. Ama ikisi de önemli bir fark değil. Squier'ı çalmak daha rahat ama bu LTD'yi çalmak zor demek olmuyor. Eğer Squier'ı satarsam bu yüzden pişman olacağımı sanmıyorum. Öte yandan tremolo koluyla da çok işim olmaz.

Bir de LTD'nin manyetiklerinde "Esp designed" yazarken Squier'da herhangi bir şey yazmıyor. Bilmiyorum önemli midir. Ton bakımından herhangi bir fark yok. Gerçi rezalet bi amfiyle kullanıyorum (Oscar Schmidt) ve satma nedenlerimden birisi de sokakta çalmak için Roland Micro Cube almak. LTD'yi kendisinin referansıyla aldığım "fender harici stratlara özel bir nefret besleyen" arkadaşım ST-213r'yi deneyince bayağı beğenmiş üstüne de bi kaç sene manyetik modifikasyonu aramazsın demişti. Ama işte Squier'dan iyi midir kötü müdür bilmiyorum. Ayrıntılı fotoğraflarını attığım bir arkadaşım Squier'ımın ton olarak LTD'mden daha iyi olduğunu söyledi mesela. Çok tecrübeli de değilim onu da belirteyim bir sene bile olmadı gitara başlayalı.

V09qDV.jpg

nRQ8lg.jpg

Şu anda sadece renk faktörüyle LTD kalacak ve Squier gidecek gibi gözüküyor ama sizin de fikrinizi almak isterim.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
satabiliyorsan ikisinide sat.kendine daha düzgün bir gitar al
Düşünmedim değil ama henüz daha iyi bir gitara geçmek için bir sebebim yok. İlk mesajda da bahsettiğim gibi gitara başlayalı bir sene bile olmadı ve LTD de Squier da gayet yeterli geliyor. İkisini satıp Meksika Fender alma şansım var ama gereği yok. :)
Sadece amfiyi değiştirmem yeterli şimdilik. Teşekkürler öneri için.

İkisinin arasında çok fark yoksa bence renk ve çalım rahatlığına göre içinize sineni saklayın diğerini satıp güzel bi amfi alın derim ben.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İkisinin arasında çok fark yoksa bence renk ve çalım rahatlığına göre içinize sineni saklayın diğerini satıp güzel bi amfi alın derim ben.

Sorun tam da burada işte. Renk olarak LTD çok daha iyi, çalım olarak da Squier. :)
İkisi için de ilan koymaya karar verdim malum siteye. Önce hangisi satılırsa o gitsin dedim. Karar veremeyeceğim yoksa.

bana sorarsan ikisini de sat üzerine biraz ekle ve gibson les paul studio al. gerçek gitar keyfini yaşa.

bir diğer seçenek; madem çalımı rahat, o zaman squire'ın sapı ltd'ye tak ya da ltd'nin köprüyü beğeniyorsan çıkar squire'a tak ve diğer gitarı sat. böylece istediğin tüm özellikleri barındıran bir gitarın ve gönül rahatlığıyla satabileceğin bir diğer gitarın olur.

son seçenek; al birini vur ötekine :)

Son düzenleme:
Ltd bence daha kaliteli, kağıt üzerinde en azından ama eline oturması önemli. Ben daha düz klavye beğendiğim için Ltd bu yönden daha üstün benim için fakat birisinin sap profili u, diğerinin c olması lazım. Gövde ağacı da Alder. Fiyatına oranla kağıt üstünde sunduğu özellikler daha üstün duruyor.

Ama en önemlisi senin beğenmen.

bana sorarsan ikisini de sat üzerine biraz ekle ve gibson les paul studio al. gerçek gitar keyfini yaşa.

Kademe kademe gideyim diyorum kaliteli gitar almak konusunda. Şimdiki gitarım yetmemeye başlayana kadar bu seviyede devam. Zaten şimdi istesem de Gibson alamam param yok, Gibson alsam bile doğru düzgün amfim yok :)

bir diğer seçenek; madem çalımı rahat, o zaman squire'ın sapı ltd'ye tak ya da ltd'nin köprüyü beğeniyorsan çıkar squire'a tak ve diğer gitarı sat. böylece istediğin tüm özellikleri barındıran bir gitarın ve gönül rahatlığıyla satabileceğin bir diğer gitarın olur.

Çook mantıklı ve bütün sorunumu çözebilecek güzel bir öneri. Yalnız bi sorum olacak. Şu anda ikisinin de değeri en az 900 lira ve ikisi de kolay alıcı bulabilecek gitarlar. Siyah gövdeye ltd'nin sapı taktığım zaman değer kaybına uğrar mı? Orjinalliğini bozuyorum sonuçta. Alıcı tarafında oluşacak soru işareti de var üstüne hani acaba başka ne yaptı bu adam gitara diye. Bilemiyorum fazla mı araba muamelesi yaptım gitara.

Ltd bence daha kaliteli, kağıt üzerinde en azından ama eline oturması önemli. Ben daha düz klavye beğendiğim için Ltd bu yönden daha üstün benim için fakat birisinin sap profili u, diğerinin c olması lazım. Gövde ağacı da Alder. Fiyatına oranla kağıt üstünde sunduğu özellikler daha üstün duruyor.

İkisi de kolay satılır gitarlar. Hangisi sana daha çok hitap ediyorsa onu elde tut. Rengi boşver. Tona, çalıma katkısı yok. Ama satarken avantajdır :)

2 saattir aralıklı olarak iki gitarı da çalıyorum. Bariz olarak Squier'a geçtiğim zaman çalarken daha çok zevk alıyorum. İç güzellik mi dış yoksa dış güzellik mi önemliye döndü olay :)
Her ne kadar görünüşünü çok daha fazla beğensem de ibre LTD'nin gitmesinden yana şu anda. Diğer seçenek de Ltd'ye Squier'ın sapını takmam da işte soru işareti var kafamda bu konuyla alakalı.

ltd nin pickguard efsane bence onu tut :D

Not alındı. Satılacak gitar üzerinde efsane olmayan düz beyaz pickguardla verilecek :)

o gitardan şunu sök , bu gitardan bunu sök.. eeee sattığın kişi gitarı o zaman neden alsın

Teknik olarak değer kaybına uğramıyo aslında. Kötü olanı takmıyorum sonuçta. İkisi de aynı değerde. Sadece birisi u birisi c. Ama sonuç olarak haklısınız tabii. Ben de istemem öyle değişim yapılmış gitar.

Düşünmedim değil ama henüz daha iyi bir gitara geçmek için bir sebebim yok. İlk mesajda da bahsettiğim gibi gitara başlayalı bir sene bile olmadı ve LTD de Squier da gayet yeterli geliyor. İkisini satıp Meksika Fender alma şansım var ama gereği yok. :)
Sadece amfiyi değiştirmem yeterli şimdilik. Teşekkürler öneri için.

sebebiniz olması gerekmiyor sanırım iyi çalmanız da gerekmiyor siz eğer gitar çalıcam diyorsanız istedigini gidin alın, ha bunlarla memnunsanız ikisini koyun giden gitsin kalan sizin olsun. erken aşamalarda çalım kolaylığı bence daha önemli gibi ama 10yıl boyunca squire gitarını çalan değiştirmeyen tanıdıklar da var. zevk meselesi.

sebebiniz olması gerekmiyor sanırım iyi çalmanız da gerekmiyor siz eğer gitar çalıcam diyorsanız istedigini gidin alın, ha bunlarla memnunsanız ikisini koyun giden gitsin kalan sizin olsun. erken aşamalarda çalım kolaylığı bence daha önemli gibi ama 10yıl boyunca squire gitarını çalan değiştirmeyen tanıdıklar da var. zevk meselesi.

Daha iyi bi gitar istemememin tamamen sahip olduğum şeyi yeterli görmemle alakalı. Prensip meselesi benim için. Çok ihtiyaç duymuyosam hiçbi şekilde o ürünün daha iyisini almam. Telefon olur, fotoğraf makinesi olur, gitar olur... Ve şu anda Squier şu anda gayet iyi bir gitar benim için. Belki ben de on yıl değiştirmeyi düşünmeyeceğim belki de bir ay sonra Fender almak isteyeceğim bilemiyorum. Ama şimdilik Squier iyidir iyi.

Bu arada, önemli olan değişim yaptığı gitarı satarken üzerindeki değişimleri ilanda açıklayıp, açıklamamak. Bunun dışında yanlış bir şey yok bence ki dediğim gibi spesifik alıcı da çıkabilir sırf klavye radius ölçüsü yüzünden.

Ash bir sx ikisinden de daha kalitelidir ve 350-400 liraya bulabilirsin.ikisini de sat derim.

Sx'in alder tele modeli vardı bende bi ara. Gerçekten güzel gitardı. 500 lira da cebime kalır ve böylece daha iyi bi amfi de alabilirim. Ekledim seçenek listesine.

Bu arada, önemli olan değişim yaptığı gitarı satarken üzerindeki değişimleri ilanda açıklayıp, açıklamamak. Bunun dışında yanlış bir şey yok bence ki dediğim gibi spesifik alıcı da çıkabilir sırf klavye radius ölçüsü yüzünden.

Eğer değişikliklik yaparsam en ince ayrıntısına kadar açıklarım tabii ki ama burda sorun o spesifik alıcın ne zaman çıkacağı. Belki de bi kaç sene boyunca alıcı çıkmayacak gitara böyle olursa. Abartıyorum tabi de risk almaya gerek yok. İki gitarı da orjinal haliyle muhafaza etmeye karar verdim.

Geri