Bias Fx Pro Desktop Mu Bias Amp Mı

Bias Fx Pro mu Bias Amp mı

• Toplam oy veren
    6
Merhaba arkadaşlar.
Elimde Bias FX mevcut ve amfi sayısı yetersiz olduğu için vst ile Bias Amp mı bağlasam daha güzel tonlar sağlarım yoksa Bias FX i Pro versiyonuna yükseltmem mi daha doğru olur. Bias Fx Pro da sanırım Amp versiyonundaki Amfilerde mevcut.
Sizin görüşünüz ve bu konuda yorumunuz nedir.
Uzun aradan sonra tekrar elektro gitara geçtim ve amfi almak yerine Bias Fx almıştım. Bana her türlü yardım ve yorumlarınızı yapabilirsiniz. Her türlü eleştiriye açığım yeterki faydası dokunsun.
Teşekkürler.

Şu an için kullandığım ekipman, program vs.
İbazen Mbm2
MacBook Pro R. 15" İ7 16gb
İrig Hd
Garageband
Reaper
Bias Fx
Marshall Monitor Kulaklık

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel tondan kastım distortion da daha keskin sesler elde etmek. Manyetiklerim emg60/81 ama sololarda istediğim keskinliğe ulaşamıyorum. Manyetik yüksekliğinide kendimce ayarladım ama çokda değiştirmek istemiyorum.

Pardon fotoğrafçılıkla da uğraşıyorum o yüzden terimleri karıştırabiliyorum. distortion Da detayların ön plana çıkmasını istiyorum. Ayarlarda uğraşmama rağmen distortion da sönük kalıyor sesler.

İlk mesajda da belirttiğim gibi uzun süre gitarı elime almadım. Bu zaman dilimi 11 yılı bulmakta. O yüzden hem temel eğitim hem de solo çalışmalarına başlıyorum.
Sorumun cevabını bias fx ve bias amp kullanan arkadaşlar daha net cevap verebilir.
Beklentimden bahsedeceğim fakat terimlerde yabancıyım. Şuandi denemelerimde distortion sönük kalıyor. Ama bias amp ile tonlar daha canlı geliyor. Bias fx de ise pro ya geçince bias amp ın yüzeysel amfileri var ama detay ayarları olmadığı için bias amp da ki canlılığı verirmi bilemiyorum. O yüzden bire bir kullananlardan yardım aramaktayım.

Bias Fx istediği kadar Pro versiyon olsun, amfi üzerinde yeterince değişiklik yapmaya izin vermiyor. Bias Amp'te çok fazla farklı ayar var. Bu sayede çok çeşitli soundlara ulaşabiliyoruz. İstediğiniz "keskinliğe" Bias Amp ile daha kolay ulaşabileceğinizi düşünüyorum. Tabii satın almadan önce deneyip farklarını kendiniz görmeniz daha mantıklı olacaktır. İki programın da crackli versiyonları var.

Bias Fx istediği kadar Pro versiyon olsun, amfi üzerinde yeterince değişiklik yapmaya izin vermiyor. Bias Amp'te çok fazla farklı ayar var. Bu sayede çok çeşitli soundlara ulaşabiliyoruz. İstediğiniz "keskinliğe" Bias Amp ile daha kolay ulaşabileceğinizi düşünüyorum. Tabii satın almadan önce deneyip farklarını kendiniz görmeniz daha mantıklı olacaktır. İki programın da crackli versiyonları var.
Çok teşekkür ediyorum. Deneme yapamadığım için konuyu açtım. Öacbook kullandığım için crack dosyası yok sanırım. Demo denedim fakat kısıtlı erişim sağlıyor.

Basları kısıp mid ve tizleri açın.

Ses kartı, referans monitör/kulaklık, di box falan gibi konulara girmeden VST veya bias gibi ürünleri değerlendirmemek lazım.

Bias amp daki netlik ne ise FX deki de o dur. Değişen birşey olmaz aynı şey çünkü.
@ozangenc Bias FX ile amfi üstünde ve içinde fazlasıyla değişiklik yapabiliyorsunuz. ama bunun için hem bias amp hem de bias fx in ikisine de sahip olmanız gerekiyor. Bias amp da oluşturduğunuz bir amfiyi Bias fx e aktarabiliyorsunuz. Bias FX deki bir amfiyi de bias amp ile modifiye edebiliyorsunuz. Crack lı versiyonlar muhtemelen bunu yapmanıza musade etmiyor.

Bias amp daki netlik ne ise FX deki de o dur. Değişen birşey olmaz aynı şey çünkü.
@ozangenc Bias FX ile amfi üstünde ve içinde fazlasıyla değişiklik yapabiliyorsunuz. ama bunun için hem bias amp hem de bias fx in ikisine de sahip olmanız gerekiyor. Bias amp da oluşturduğunuz bir amfiyi Bias fx e aktarabiliyorsunuz. Bias FX deki bir amfiyi de bias amp ile modifiye edebiliyorsunuz. Crack lı versiyonlar muhtemelen bunu yapmanıza musade etmiyor.
İlk çıktığında Bias FX Pro'yu satın almıştım. Sadece Bias FX'e sahipseniz, Bias Amp'te karşınıza çıkan custom panel ve cab sekmesine erişim sağlayabiliyorsunuz. Bunun dışındaki preamp, tonestack, poweramp, transformer, eq ve amp match sekmelerine ulaşamıyorsunuz. Bu nedenle "bence" Bias FX'ten önce Bias Amp'e sahip olunmalı. Tabii ikisine de sahipseniz ne mutlu :)

Ben ikisine de sahibim. ayrıca Jam up pro ve bias pedal da var. hepsi birbirine bağlanabiliyor. Bias fx Kullanıyorum ama içindeki amfiyi kabin ve mikrofonlama seçenekleri dışında bias amp da modifiye etmedim. Transformatör, preamp,tonestack üstündeki parametreler belli bir yetkinlik seviyesi gerektiriyor. amfi modlama, ya da yeteri tecrübede amfi stompbox kullanımı olmayanın , pedal dizmemiş birinin üstesinden gelebileceği, deneme-yanılma yoluyla iyi sonuçlara ulaşabileceği şeyler değil aslında. @1nsanetr in de dediği gibi kullandığınız ekipman da mühim. Çıkışı ref monitörüyle mi, kabinle mi, stage monitörle mi alıyorsunuz? bunlar asıl tonu etkileyen, duyuma göre ayarlar yapmanızı gerektiren unsurlar. ton her yerde aynı değildir, Evde referans monitörleri ile ayarladığınız ve çok beğendiğiniz bir tonu; sahnede stage monitöründe rezil bir halde duyduğunuzda ağlarsınız.

Son düzenleme:
Ben ikisine de sahibim. ayrıca Jam up pro ve bias pedal da var. hepsi birbirine bağlanabiliyor. Bias fx Kullanıyorum ama içindeki amfiyi kabin ve mikrofonlama seçenekleri dışında bias amp da modifiye etmedim. Transformatör, preamp,tonestack üstündeki parametreler belli bir yetkinlik seviyesi gerektiriyor. amfi modlama, ya da yeteri tecrübede amfi stompbox kullanımı olmayanın , pedal dizmemiş birinin üstesinden gelebileceği, deneme-yanılma yoluyla iyi sonuçlara ulaşabileceği şeyler değil aslında.
Bu yüzden satın almadan önce crackli versiyonların denenmesini önerdim. Ben de bu yetkinlik seviyesinde olduğumu düşünmüyorum; daha önce pek amfi, pedal kullanmışlığım da olmadı. Fakat istediğim soundları bu parametreleri değiştirerek deneye yanıla elde edebiliyorum. Gerçek bir elektronik alet olmadığından istediğim gibi oynuyorum değiştiriyorum, bozulacak değil ya :)

2+1 hoparlör ile atıyorum Bias FX kulağınıza daha iyi gelir, referans monitörü ile gene atıyorum Bias Amp daha iyi gelir. 500 liralık gitarla denersiniz sonuç farklı, 1500 liralık gitarla denersiniz sonuç farklı. Ses kartı değiştirirsiniz sonuç farklı. Çalan değişir, sonuç farklı. Yani o kadar çok değişken varki...

Aslında biz size ne kadar tavsiye versek de sizin "kendi tonunuzu" bulmanız lazım. Bol bol deneyin, mix yapın, master yapın, paylaşın yorum isteyin. İnanın herkes için bu böyle. Yeni başlayan, kendini geliştiren orta seviye, profesyonel. İnternet çok güzel kaynaklar var, ekipmana ulaşmak çok daha kolay, VST teknolojisi çok gelişti. Kullanın yani bu fırsatları ;)

Geri