Normal Humbuckerı Coil Split Yapmak

İnternette dolanırken böyle bir olaya rastladım.Sizce mümkün müdür?Randıman alınır mı?
Eğer yapmak istersem bu konuda yardımcı olur musunuz?
Manyetiklerim duncan designed hb-105

Düşük bütçeli bir kardeşiniz olarak soruyorum.Al bi sx uğraşma böyle şeylerle demeyin lütfen:D

eb-jp-lp.jpg

Bu konuyla videoları izlediğim zaman bazılarında manyetik etrafındaki bantı sokup geri kalan 2 kabloyu çıkartıp push pull switche taktiklarini gördüm.Ben de hb105lerde bu durumun olup olmadığını sormak istemistim.Yanlış anlasildiysam affola

Elektronik yuvanın kapağını açıp snapshot gönderirsen yardımcı olmaya çalışırız. Araştırmalarıma göre Duncan designed versiyonunun aktif manyetiği olarak geçiyor bu hb-105; kaldı ki coil split olmayabilir ancak bir ihtimal.

Sarımlar normal humbucker'dır. İçinde basit bir preamp devresi devresi vardır ki sarım uçları bu devreye bağlıdır. Titreşimler sinyal şeklinde bu devre ile boostlanır; bufferlanır her neyse:D Manyetikten çıkan üç kablodan birisi red yani canlı uç, diğerleri topraktır.
Batarya ile beslenecek olan manyetikler, kablolar ile stereo dişi jak (TRS) ile ilişkilendirilirler ki gitar kablosunu çıkardığında sinyali by-pass etsin, bataryadan yemesin:D Bir tane yapmıştım üniversite döneminde, pasiften aktife çevirmiştim, hey gidi günler:rolleyes::rolleyes:
Sistem kapalı olduğu için içine bakman mümkün değil. Kullanmadığım bir manyetik, yorum yapamam ancak pasif manyetiklere yönelmen ton açısından daha iyi olur senin için; naçizane tavsiye(y)(y)
EMG-89 aktif olmasına rağmen bölünebiliyor ancak onun teknolojisini bilmiyorum; incelemek lazım.
Her zaman yardımcı olurum, istediğin zaman rahatsız edebilirsin(y)(y)

Sarımlar normal humbucker'dır. İçinde basit bir preamp devresi devresi vardır ki sarım uçları bu devreye bağlıdır. Titreşimler sinyal şeklinde bu devre ile boostlanır; bufferlanır her neyse:D Manyetikten çıkan üç kablodan birisi red yani canlı uç, diğerleri topraktır.
Batarya ile beslenecek olan manyetikler, kablolar ile stereo dişi jak (TRS) ile ilişkilendirilirler ki gitar kablosunu çıkardığında sinyali by-pass etsin, bataryadan yemesin:D Bir tane yapmıştım üniversite döneminde, pasiften aktife çevirmiştim, hey gidi günler:rolleyes::rolleyes:
Sistem kapalı olduğu için içine bakman mümkün değil. Kullanmadığım bir manyetik, yorum yapamam ancak pasif manyetiklere yönelmen ton açısından daha iyi olur senin için; naçizane tavsiye(y)(y)
EMG-89 aktif olmasına rağmen bölünebiliyor ancak onun teknolojisini bilmiyorum; incelemek lazım.
Her zaman yardımcı olurum, istediğin zaman rahatsız edebilirsin(y)(y)
Çok teşekkür ederim abi.elekronik kısmı anlattiniginiz yazıyı ancak gitarın içini açtıktan sonra anladim(ve tabi biraz da google amca).Bu öğrettikleriniz çok faydalı oldu.
Aktif-pasif farkından etkilenecek bir kulağa sahip değilim şu an o yüzden tavsiyenize 1,2 sene sonra uyacagim.
Bir de gitarın içini çektim cevabinizdan önce.Ziyan olmasın konuda bulunsun diye bu kenara birakicam.IMAG0031.jpg IMAG0030.jpg

Geri