Kırmızıgül Ziller Hakkında(dvlcu Ark.ların Ilgsni Çekblr)

Geçenlerde tanıdık bir müzik mağzasındaydım tunelde(isim vermek yanlış olur şimdi) gitar haricinde zilde satıyorlar. Kırmızıgül zil den elemanlar geldiler Zilleri tanıtmaya.. Bilirkişi arkadaş getirilen numuneleri teker teker denedi ve kimini tatmin edici buldu, kimini beğendi. Adamların işçiliği çok iyi(%100 handmade bu arada) ve diğer aynı kalite zillerin piyasasından 15-20usd daha düşük fiyattan piyasaya süreceklermiş. Davulcu arkadaşlara duyurulur..

Not: Ben gitaristim baterinin b sinden anlamam, davulcu arkadaşların işine yarayabilceğini düşündüğüm için bu başlığı açtım. Gidip denenmesinde fayda var zil başı 15-20usd fark bir zil seti için düşünülünce ciddi bir para eğer gerçekden rakipleri ile aynı kalitede ise niye fazla para veresiniz. isteyene, tunelde bulamayana öm atarlarsa olayı anlattığım mağazayı tarif edebilirim.

saygılar..

Re: Kırmızıgül ziller hakkında(dvlcu ark.ların ilgsni çekblr

TuRkishRocker demiş ki:
Geçenlerde tanıdık bir müzik mağzasındaydım tunelde(isim vermek yanlış olur şimdi) gitar haricinde zilde satıyorlar. Kırmızıgül zil den elemanlar geldiler Zilleri tanıtmaya.. Bilirkişi arkadaş getirilen numuneleri teker teker denedi ve kimini tatmin edici buldu, kimini beğendi. Adamların işçiliği çok iyi(%100 handmade bu arada) ve diğer aynı kalite zillerin piyasasından 15-20usd daha düşük fiyattan piyasaya süreceklermiş. Davulcu arkadaşlara duyurulur..

Not: Ben gitaristim baterinin b sinden anlamam, davulcu arkadaşların işine yarayabilceğini düşündüğüm için bu başlığı açtım. Gidip denenmesinde fayda var zil başı 15-20usd fark bir zil seti için düşünülünce ciddi bir para eğer gerçekden rakipleri ile aynı kalitede ise niye fazla para veresiniz. isteyene, tunelde bulamayana öm atarlarsa olayı anlattığım mağazayı tarif edebilirim.

saygılar..

Bir kere bizim grubun davulcusu zil alacaktı, Pearl forumunda başlık açmıştık, adamlar siz neden bize soruyorsunuz ki, zillerin anavatanı esas üretildiği yer orası değil mi dediler. Yani bu konuda ülkede çok iyi ustaların olduğuna eminim ben de :)

El yapımı Türk markalı ziller onun için bence de iyi olacaktır..

Bir de ben de ilk defa duyuyorum markayı ama keşke biraz daha güzel bi isim seçselermiş kendilerine :)

arkadaşlar türkiyedeki ve dünyadaki sayılı fabrikaların zil ustaları türkiye ye dayanıyor.. Ülkemizde baya bi zil ustası var. ancak işçilğin zahmetli bi iş olduğundan dolayı işçilik fiyatını fazla alıyorlar.. Durum böyle olunca fiyatta ülkemizde pahalı oluyor ne yazıkki.. Yeni çıkanlarda işçilikten düşürerek fiyat indiriyolar ve isim yapıyolar.. Zil denenmeden alınmaz derim tınısı güzel gelirse kalitesi kafama yatarsa neden alınmasın...

arkadaşlar, iyi güzel hoş diyosunuz da, handmade ziller -kabul edelim artık- tarihe karışmakta. Sadece nostaljik bir yönleri var, yoksa daha kaliteli olmaları vs değil. Adamlar metali lazerle milimetrenin binde biri hassasiyette keserken, tasarımlarını ve malzemelerini ona göre kullanırken, kalkıp da, normal kullanımda 1 sene ömrü olan handmade bir zil almak çok da mantıklı gelmiyor bana, kaçımız plak dinliyoruz ki, digital cdler varken? Kaldı ki, hadi ben tek tek denedim tonu hoşuma gitti handmade bir zil seçtim, o kırıldığında aynı şekilde tınlayan bir zil bulamayacak olmak da çok sinir bozucu. İki şarkıyı kaydettim, üçüncü şarkının yarısında crash'in tonu değişti... e tabi tercih meselesi

Çekici usta değil de makine vurunca zil daha mı uzun ömürlü oluyor anlayamadım ?

Herkes Sabian B8 alsın o zaman ne de olsa makine zili... Türkiyeden giden ziller yurtdışında yüksek rakamlara satılıyor, sadece nostalji için yabancıların zillerimize bu kadar para dökeceğini sanmıyorum..

Aynı zili tekrar bulamamak konusunda haklısın belki ama kırılan bir zilin yerine gelen aynı seri yeni bir zil de beni oldukça tatmin etti, bence aralarında dağlar kadar bir fark da yoktu...

Senin de dediğin gibi bu bir tercih meselesi ve insanlar tercih ettiği sürece handmade ziller için tarihe karıştı diyemeyiz..

Dayanıklılık konusunda bir fark var aslında, zira çekici usta vurunca her noktaya aynı şekilde vuramıyo ve zilin kimi bölgeleri daha güçlü kimileriyse daha zayıf oluyo, bu da stabilitesini azaltıyo. Bu nedenle handmade ziller daha narin olurlar genelde, tuşeli çalmak gerekir. Ayrıca şöyle de bir olay var ki, handmade zillerde nedense hep ekşi jazzy bir ton olur, ve jazz davulcuları tarafından daha çok tercih edilirler. Yoksa profesyonel davulcuların çok azı handmade ziller kullanır.

Kırmızıgül Darbukas yeni ismiyle:Agean Cymbals

Arkadaşlar,bilgilendirme amaçlı yazımı lütfen dikkate alınız.

yaklaşık:2 yıl önce zil üretimine www.kirmizigulcymbals.com la başlamış olan Halil Kırmızıgül,Zillerin neredeyse hepsinin Avrupa'ya ve Amerika'ya hitap ettiği için/markanın)yani Kırmızıgülün telafuzu konusunda tepkiler aldığından,daha önce de Agean ismiyle Zil üretilen bir şirketi satın almıştır.Ve yaklaşı 2 yıldır zil üretimine Agean Cymbals olarak devam etmektedir.Tabi şirket ismi yine değişmedi.Kırmızıgül Müzik Aletleri
Zil Markası Olarak da: Agean Cymbals.Ben şahsen 1 Agore setg aldım ki gerçekten onları her elime alışımda Agean Cymbals Team'e övgüler yağdırıyorum.Gittikçe büyüyen bir şirket ve ayrıca uluslararası fuarlara katılmaya da başlamışlar.

Cymbals:
www.ageancymbals.com
[email protected]

Darbukas:
www.kirmiziguldarbukas.com
[email protected]

Geri