Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

pyramind demiş ki:
Çalışırsan sağ elini sağlak biri gibi kullanabilirsin. Ben sağlağım, gitarı elime ters alıp sol elimle penayı tutmayı denediğim zamanki tutuşum ve halimin, sağ elimde pena ilk gün gitar çalmaya çalışımla hiç bir farkı yok. Tamamen çalışmayla olacak bir şey. Hatta hendrix mantığı, esas kullandığın elin notalara basıyor. Solak olup sağ çalmak kim bilir belki daha avantajlı bile olabilir uzun vadede.

Ben solağım mesela ve sağlak çalıyorum. Sol el kuvvetli olduğu ve fretboardda olduğu için daha uzun süre durmadan çalabiliyorum.

arkadaslar bende de boss mt2 ve ns2 var solo için en uygun olan tube screamer tavsiye ediliyor genelde ben bu pedali alsam sololarda farkli farkli soundlar elde edebilirmiyim örneğin pentagramin 1000 in the eastland sarkisindaki solonun tonunu cok seviyorum simdi boss mt2-ns-2 ve tube screamer ile atiyorum bu tonu birebir elde ediyorum bu 3 pedalin bazi degerlerini kisarak yada yukselterek farklı farklı soundlar, tonlar elde edebilirmiyim yoksa bunun icinde yine farkli bir efekt pedalimi almak gerek yada tube screamer yerine baska bisey ne onerebilirsiniz?

cash cevap icin saol ya baska bisorumda burda gitarda garanti vermiyorlar yasadım bizzat(her an molotoflayabilirim orayı 8) )adam bana 6 ay garanti verdi sap attıgında sallamadı yurtdısında garantı verıyolarmı bida fiyat ne kadar farkeder biraz bilgi verirsen iyi olur

Yurt dışında garanti verirler tabiiki hemde burdan fazlailgilenirler ama aldığın firmaya gidip kendin uğraşmalısın herhangi bir sorun için kargoyla anlaşabilirim ingilizcem yada almancam süper diyorsan bu şekildede hiç problem çıkmaz.
fiyatlar acaip oynuyor :!: 600$ lık strat türkiyede 1200$'a alıcı buluyor ;)
Garantiyi nere vermediyse gerçekten molotoflayabilirsin şahsen 3 sene önce laylaylomdan bir jackson almıştım amerika güvencesi ile orjinal garanti verdiler 1 sene :!:
sap ayarı öyle problem edilecek bir şey değil ama 20 milyonluk iş ;)

Selam arkadaşlar
Almak istediğim ve seçim yapamadığım 3 gitar var.Bunlar Cort G254 , Washburn X20 ve Yamaha Pasifica 012.Elektrik gitarlar hakkında pek bilgim de yok açıkçası. Sizce hangi model gitarı almalıyım? Bu modellerden kullanan veya deneyen arkadaşlar varsa yorumlarınız benim için çok önemli olacak. Çünkü iş dolayısı ile netten sipariş verip almayı düşünüyorum. Bu gitarlar dışında da önerecebileceğiniz 1. el yaklaşık 250 $ civarı gitarlar varsa onları da yazarsanız çok sevineceğim.

saol dostum gitarı ingitereden abim alacak halleder garantiyi. hukuk mastiri yapcak essek deyil ya :D yaw bide gumruk falan isleri nasil oluyo? bu konuda bilgili olmadıgımdan bunaltıyorum heralde :oops:

Eğer abin gitarı ingiltereye ziyaret amaçlı gidip gelirken yanında getirirse problem çıkmaz..tabi gitar dışında hiç bir extra şey sokamaz camera, dvd,prosesor falan gitara iltimas geçerler ;)
ama sipariş üzerine olayında gümrük var ;)

3-4 sene kalacak orda iyi olursa abanırım bende. neyse benim gitarlarimin sap atmasinin sebebi belkide benim hatamdandir gitarin sapının atmamasi icin ne yapmaliyim bi fikrin varmi mesela ben gitari calarim oylece yatagın uzerine atarim

anatolia999 demiş ki:
arkadaslar bende de boss mt2 ve ns2 var solo için en uygun olan tube screamer tavsiye ediliyor genelde ben bu pedali alsam sololarda farkli farkli soundlar elde edebilirmiyim örneğin pentagramin 1000 in the eastland sarkisindaki solonun tonunu cok seviyorum simdi boss mt2-ns-2 ve tube screamer ile atiyorum bu tonu birebir elde ediyorum bu 3 pedalin bazi degerlerini kisarak yada yukselterek farklı farklı soundlar, tonlar elde edebilirmiyim yoksa bunun icinde yine farkli bir efekt pedalimi almak gerek yada tube screamer yerine baska bisey ne onerebilirsiniz?

Bende ts9 turbo var çok memnunum günümüz rock saund una uygun seslerde veriyor üzerindeki ayarları doğru yaparsan güzel sonuçlar elde edersin elindeki pedallarla oyna biraz aradığın şeyi bulursun ;)

Gitarını hiç bir zaman sapından tutup kaldırma sapa yük bindirme :!:
mesela duvara yaslamışsın duruyor canıın istedi çalacaksın sakın sapından tutup almaya çalışma body'sinden kaldır bu hataya çoğu kişi düşer ;)
tellerini değiştirirken sırayla değiştir hepsini aynı anda çıkarma basıçtan sap atar ilk önce ince mi daha sonra si vs vs gibi
oke ;)

cash demiş ki:
Gitarını hiç bir zaman sapından tutup kaldırma sapa yük bindirme :!:
mesela duvara yaslamışsın duruyor canıın istedi çalacaksın sakın sapından tutup almaya çalışma body'sinden kaldır bu hataya çoğu kişi düşer ;)
tellerini değiştirirken sırayla değiştir hepsini aynı anda çıkarma basıçtan sap atar ilk önce ince mi daha sonra si vs vs gibi
oke ;)

cash ın yazdıkları doğru ama sapın ağacının kalitesi ve truss rod da önemlidir.

Mesela sap "abanoz" ise kolay kolay sap atmaz nadir olur.

bir arkadaşım var gitar alacak yamaha telecaster nasıl bilen varmı? veya 300$ a ne yapabiliriz nirvana soundgarden, greenday falan calıyor. ne onerirsiniz ikinci el alamıyor sıfır alacak kredikartıyla ne yapsın toplatsak KENAN babaya ne dicez nasil olsun bi yardim lütfen...

türkiye'de gibson les paul standard bulabileceğim bir yer var mı?yani tr dealer'ı yok gibson'ın.bir de eğer istanbul'da falan (ben istanbul'da yaşamıyorum sadece merkez olduğu için dedim) görüp de fiyatını bilen varsa ve yazabilirse sevinirim.

BLUES01 demiş ki:
anatolia999 demiş ki:

Bende ts9 turbo var çok memnunum günümüz rock saund una uygun seslerde veriyor üzerindeki ayarları doğru yaparsan güzel sonuçlar elde edersin elindeki pedallarla oyna biraz aradığın şeyi bulursun ;)

bu ts9 boss mu yoksa baska bir markanın modeli mi oluyor ve fiyati kac paradir bunun?

abi ibanezde en iyi pedal boss ds-1 dir. yanına bir boss ch-1 birde boss dd-5 aldınmı tamamdır. satriani gibi olursun. (tabii ton bakımından) en iyisi 2. el bulmak. ds-1 60$, ch-1 60$, dd-5 110$ olsa toplam 230$ 'a tamamdır bu iş. Tartışmaya gerek yok. :roll:

cash gecen gun denedim trio diye bi yerde tabi baga dandikti fiyat cok ucuzdu ama tonlar aynı SRV nin tonlari calarken kendinden geciyo insan para olacak hemen alacaksın

Geri