Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Bende bir amfi simülatörü almayı düşünüyorum.V-AMP 2 yada POD 2 alacağım muhtemelen.Fiyatından dolayı V-AMP2 yi düşünüyorum şimdilik.Deneyen ve görüşlerini yazmak isteyen varmı?

arkadaşlar merhaba
ufak bir amfi aldım. size soracağım şu bilgisayarımı processor gibi kullanabilirmiyim sese efekt vermek için. daha önce revalver live adlı bir programla elektro gitarı bilgisayara bağlıyordum. bilgisayardan distortion alabiliyordum azıcık. şimdi ise bir amfim var. bilgisayarı nasıl processor olarak kullanabilirim?
şimdiden teşekkür ederim tüm ilgilenenlere

çok fazla şey değişmeyecek... yine kullandıgın fx programıyla sinyali değiştireceksin... programlar genel olarak vasat oldugu için istedigin performansı alacagını sanmıyorum... belki bilgisayardaki speaker outa amfiyi bağlarsın... sonucta sesi amfiden almış olursun... yine kullanışlı olmaz...
ben fx programlarını begenmiyorum... preset degistirmek de zahmetli...
bu gibi durumlarda en iyi çözüm olarak ufak bi amfi aldıgın gibi ufak bi processor ya da orta kaliteli stomp box alabilirsin... ikinci el zoom 505, digitech rp50-80, alesis (modelini hatırlayamadım) gibi ürünler fazlasıyla tatmin edici olacaktır...

Pedal ayakla basılarak kullanılan bir efekt prosesör ve gitar bas gibi aletlerde direkt olarak kullanılır ve amfiye bağlanarak çalınır.

DSP PClere bağlanarak kullanılan bir efekt boarddır. Plug inleri vardır ve PC deki CPU yu yormadan bu DSP kendi sistemine ait efektleri kullanamana izin verir. Amfiye takılmaz direk gitara bağlanmaz.

DSP si olan foorpedal var mı bilmiyorum. Var ise onu da bir ucu gitara, bir ucu PC ye bağlayarak kullanabilir, ayrıca bu efektleri PC de puginleri görerek kullanabilirsin.

Arkadaşlar forum uzun olduğu için henuz tamamını okuyamadım
Belki bu bilgi vardır ama ben yinede sorayım: Tüm heavy soundlarını elde edebilecegim uygun fiyatlı efekt pedalları hangileridir? yoksa Distortion'lı anfi almak daha mı uygundur? Bu konuda deneyimi olan arakadaşlar tavsiyede bulunursa sevinirim

merhaba.
Ben elektro gitar alacağım. JAckson almayı düşünüyorum.
Ke3 alacağım ama tünelde bi dükkanda (sanırım laylaylom) 1000 euro fiyat verdiler.
sizce pahalımı bana biraz pahalı geldi.
daha ucuz bulabilir miyim?(liste fiyatı 750 $)
yada 1 milyar civarı( biraz fazla da olabilir) başka bir jackson mu düşüneyim.
yada bana gitar tavsiye edermisiniz

Bak dostum ilk başta başlangıç için alacağın explorer kasa bir gitar yanlış olur sen strat kasa dinky lerden yap seçimini aradığını bulacaksın
fiyat normal bu arada ;)

gidip de oralardan 1 milyara o jacksonları alma o dedigin kelly en dandik kelly onun yerine ikinci el biseyler bak cok guzel gitarlar bulabilirsin 1 milyar civarı bissuru gitar var

1150 dolara ikinci el Amerikan Jackson SL1 aldım kasım başında. Biraz piyasayı araştır ve eğer sen bilmiyorsan gitardan anlayan bir arkadaşınla beraber ikinci el aletleri dene. 1000€ dan daha ucuza ikinci el tertemiz amerikan jackson da bulabilirsin.

Enslave demiş ki:
gidip de oralardan 1 milyara o jacksonları alma o dedigin kelly en dandik kelly onun yerine ikinci el biseyler bak cok guzel gitarlar bulabilirsin 1 milyar civarı bissuru gitar var

bissürü gitar var şeklinde değil de ah şu gitar iyidir şeklinde tavsiyeler daha iyiolur yani ist dışındayım arada gelip gidiyorum ve nerede ne bulacağımı pek bilmiyorum

SiLeNoZ piyasayı araştır demiş ama piyasayı araştıracak olanağım yok. dediğim gibi ist dışındayım ve "piyasa" yı bilmiyorum.

rr3 almayı düşündüm ama vazgeçtim orada 500 euro civarı başka gitarlar var galiba Js serisi onları düşündüm. Yda ikinci el almayı düşünüyorum ama nereden bulacam falan bilmiyorum

arkadaşlar..alım satıma açtım da size de sormak istedim kesin yine kafam karışacak ama ltd m-50 veya washburn wr-154 alacağım...bilenler bilir wr-154 fonksiyonlu bir gitar ama ilerisi için pek iyi şeyler duymuyorum..ltd esp nin alt modeli zaten kaliteli bir gitar fakat fonksiyonu yok pek...siz neler düşünüyosunuz bu gitarlar hakkında bn %94.65 washburn alacağım..washburn ün bozduğunu duyuyorum heryerden işte sap larda sorun çıkar,floydrose u dandik fln gibi duyumlar var sizde böyle mi düşünüyosunuz yoksa önerirmisiniz(bu arada ilk gitarım olacak)

merhaba,cort x2 model bir gitara sahibim,ismini bilmiyorum ama koprunun ordaki siyah ufak donen vidaları ceviriyorum,telleri klavyeden yukseltmek icin cunku si telinden resmen saz teli cıkıyor,fakat yukseltmem hiçbir işe yaramıyor bu gitarın sap ayarının yapılması gerektigini mi gosterir ?

Geri