Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

canawar demiş ki:
1 allahın kulu bana yardımcı olsun!!!
Japo ibanez rg 270 gitarım var ve üzerine 2 tane humbucker alacam...
Bunlardan birisi dimarzio Steve's Special olacak büyük ihtimalle...
Diğer manyetiği seymour duncan almayı düşünüyorum...
Hangi model veya bu manyetiğin yanına hangi manyetiği önerirsiniz...
YARDIM!!!

ne tarz yapacaksın :arrow: :?:

Kaç gündür forumda sorup duruyodum nihayet kararımı verip bugün Tonezone(Bridgte) ve Paf Pro (Neck te) aldım. Bu akşam manyetikler takılacak yarın teslim alacağım gitarı. Sonuçları yazarım. Yardım eden tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. Bakalım Tonezone benim 12 senelik iyice yıllanmış alder gövde jackson gitarımda nasıl cevap verecek göreceğiz. Yarın sonucu yazarım...

rL demiş ki:
15W-Marshall-satiyorum demiş ki:
Ben de tb4 önereceğim fakat gitarın ağacı basswood ise ve köprü de floyd rose ise istenmeyen sonuçlar doğabilir, aşırı cırtlak olması gibi.Onun dışında maunda zaten tb4'ü tek geçerim.Bu nasıl bir manyetiktir ki harika clean tonu vardır, jazzcılar kullanır; güçlü distortion tonu vardır, metalciler kullanır.JB böyle bir manyetiktir.Bence gelmiş geçmiş en iyi manyetiktir.
cevabına dayanarak söyledim bunu. Yani neck de fln olması bir sorun çıkarmaz. zaten bildiğim kadarıyla "trembucker" tb4 ler bridge için galiba?! bi de sonuç olarak hiç düşünmeden alabileceğim bir manyetik diyorsunuz yani?!

arkadaşım ben "ağaç basswood ve köprü floyd rose ise" dedim.Nitekim elimden rg 1570 geçmişti, tb4 oldukça cırtlak, hoş olmayan tonlar vardı.Custom custom taktığımda ise mükemmel sonuç elde etmiştim.tb4 alder ile ise bence oldukça iyi performans gösteren bir manyetik.Gönül rahatlığı ile alabilirsin.Bu basswood'a maunla alder arası derler ama ben böyle dandik ağaç görmedim, alderdan kat kat cılız ses veriyor.Jemlerdeki american basswoodları bilemiyorum ama...Yine de maunu tutamaz

rL demiş ki:
Ben de tb4 önereceğim fakat gitarın ağacı basswood ise ve köprü de floyd rose ise istenmeyen sonuçlar doğabilir, aşırı cırtlak olması gibi.Onun dışında maunda zaten tb4'ü tek geçerim.Bu nasıl bir manyetiktir ki harika clean tonu vardır, jazzcılar kullanır; güçlü distortion tonu vardır, metalciler kullanır.JB böyle bir manyetiktir.Bence gelmiş geçmiş en iyi manyetiktir.
cevabına dayanarak söyledim bunu. Yani neck de fln olması bir sorun çıkarmaz. zaten bildiğim kadarıyla "trembucker" tb4 ler bridge için galiba?! bi de sonuç olarak hiç düşünmeden alabileceğim bir manyetik diyorsunuz yani?!

arkadaşım ben "ağaç basswood ve köprü floyd rose ise" dedim.Nitekim elimden rg 1570 geçmişti, tb4 oldukça cırtlak, hoş olmayan tonlar vardı.Custom custom taktığımda ise mükemmel sonuç elde etmiştim.tb4 alder ile ise bence oldukça iyi performans gösteren bir manyetik.Gönül rahatlığı ile alabilirsin.Bu basswood'a maunla alder arası derler ama ben böyle dandik ağaç görmedim, alderdan kat kat cılız ses veriyor.Jemlerdeki american basswoodları bilemiyorum ama...Yine de maunu tutamaz

Arkadaşımız doğru söylüyor,Rg 370 DX kullanmıştım gerçekten Evolarla bile cılız ses vermişti daha çok dijital bir ses vermişti..

Beyler Hard Rock Heavy metal e ve en önemlisi bu tarzların sololarını atabileceğim en iyi gitarların Jackson lar olduğuna karar verdim :D

Jackson ın DKMG , DXMG , DX10D , DX10DFS , JS30 , Ps4 modellerinden hangisini önerirsiniz?

Bu modellerin hangisinden daha uzun süre verim alabilirim?

Nothern_Rock demiş ki:
Beyler Hard Rock Heavy metal e ve en önemlisi bu tarzların sololarını atabileceğim en iyi gitarların Jackson lar olduğuna karar verdim :D

Jackson ın DKMG , DXMG , DX10D , DX10DFS , JS30 , Ps4 modellerinden hangisini önerirsiniz?

Bu modellerin hangisinden daha uzun süre verim alabilirim?

en pahalısı hangisi ise ondan daha uzun süre verim alırsın. İşçilik "$" ile doğru orantılı ;)

Tabi bu $ hesaplarini kesinlikle Turkiye'deki fiyatlara gore yapmamak gerekiyor. Birkac sayfa once yazdigim gibi Lay Lay Lom'un 850 Euro (1150$) istedigi DX10D'nin Amerika fiyati 350$...

Bilmeyen biri buradan bu gitari "birsuru para verdim ama iyi gitar aldim" diyerek alabilir.

o fiyat düşer ama bir kaç aya yine ,950 likler 900 olur indirimde kalkacak tabii o süre içinde ehehehe , işte şu gıcık smiler ı burda kullanabilirim :arrow: 8)

Geri