Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

dorlin demiş ki:
benim bikaç sorum olucak
öncelikli olarak Ibanez RG320FM düşünüyorum,daha önceden de söylemiştim sanırım. Eğer bunu tntden alamazsam diğer yerlerde 630 dolar, o zaman biraz daha ekleyip S470 almayı düşünüyorum.

1- Bu gitarları depodan önümde kutudan çıkararak alma şansım var mıdır?

2- Wizard,wizard II vs. bunlar ne farkeder?

ve siz hangisini önerirsiniz? Iced earth,slayer gibi şeyler çalıyorum.

İbanez s 470 i öneririm.Gayet güzel bir gitar.Ben geçtiğimiz aylarda aldım 2. el olarak gayet memnunum.S.Duncan manyetiklerlede gayet güzel oldu.

Tavsiye ederim yani...

dorlin demiş ki:
benim bikaç sorum olucak
öncelikli olarak Ibanez RG320FM düşünüyorum,daha önceden de söylemiştim sanırım. Eğer bunu tntden alamazsam diğer yerlerde 630 dolar, o zaman biraz daha ekleyip S470 almayı düşünüyorum.

Şimdi ikisi de aslında çok farklı gitarlar.RG320FM basswood, s470 ise maun gövdeye sahip.Hangisinin tonunu istediğine karar ver.ZR tremolo ve edge III tremolo da farklı tremololardır.Yalnız rg320 alacaksan edge III köprülü olmasına yani 2005 üretim olmasına dikkat et.Çünkü edge II ler gerçekten kötü köprülerdi ve ibanez 1 yıl dolunca değiştirmeye karar verdi, ve edge III hiç denemedim ama iyi olduğunu duydum.s470 deki ZR ise oldukça iyidir bence, sanırım bu modelde d-tuner yok (yanlışsam düzeltin). d tuner olmaması bir dezavantaj.

wizard japon ibanezlerde olan 17-19 kalınlığa sahip, wizard II ise kore modellerde olan 19-21 kalınlığa sahip sap modelleri.

2. el marshall g215rcd almayı düşünüyorm sitede satiliyor... Fiyati mg15fx in 0 ile aynı nerdeyse ... hangisini almami tavsiye dersnz(g215cdr india yapımı)
mg15dfx muhtemln koredir...

Amerika' dan yeni gitar

Bir arkadaşım ay sonunda Amerikadan geliyor. Bir gitar getirtmek istiyorum. Blues' dan Hardrock' a çok amaçlı kullanımı olan iyi bir gitar için marka, model ve önerilerinizi bekliyorum. Fiyat sorun değil...

Re: Amerika' dan yeni gitar

tilion demiş ki:
Bir arkadaşım ay sonunda Amerikadan geliyor. Bir gitar getirtmek istiyorum. Blues' dan Hardrock' a çok amaçlı kullanımı olan iyi bir gitar için marka, model ve önerilerinizi bekliyorum. Fiyat sorun değil...

Gibson SG uygun bir tercih olabilir. Şöyle ki; Almanya Berlin'de içeride yaklaşık 1000'in üzerinde gitar olan bir dükkana girdim, "solak gitarı" dedim, adam beni sadece solak gitarlarının bulunduğu bir başka odaya aldı. Senin belirttiğinin aynısını sordum "Death metalden jazz'a, hardrock'tan blues'a kadar ses yelpazesi en geniş gitarı istiyorum" dedim. Adam bana o kadar gitar içinden bunu verdi ve cidden şu an çok memnunum.

Bu gitarı Cradle of Filth'den Joe Satriani'ye Cannibal Corpse'dan Metallica'ya her grubun gitaristinin elinde gördüm. Çok esnek bir sesi var. Bence bu modeli bir araştır...

sgs-hc.jpg

http://www.gibson.com/products/gibson/sg/SGStandard.html

slm herkese.Cort x6 kullanan veya bilen varmı?yeni baslamak için uygunmu?Bana yardımcı olursanız,bi fikir verirseniz cok sevinirm.cok sevinirm.cok acil.tesekkurler.

JediMaster-Revan demiş ki:
dorlin demiş ki:
benim bikaç sorum olucak

Şimdi ikisi de aslında çok farklı gitarlar.RG320FM basswood, s470 ise maun gövdeye sahip.Hangisinin tonunu istediğine karar ver.ZR tremolo ve edge III tremolo da farklı tremololardır.Yalnız rg320 alacaksan edge III köprülü olmasına yani 2005 üretim olmasına dikkat et.Çünkü edge II ler gerçekten kötü köprülerdi ve ibanez 1 yıl dolunca değiştirmeye karar verdi, ve edge III hiç denemedim ama iyi olduğunu duydum.s470 deki ZR ise oldukça iyidir bence, sanırım bu modelde d-tuner yok (yanlışsam düzeltin). d tuner olmaması bir dezavantaj.

wizard japon ibanezlerde olan 17-19 kalınlığa sahip, wizard II ise kore modellerde olan 19-21 kalınlığa sahip sap modelleri.

ya ikisini de henüz denemedim ama yakın bi zamanda dencem,ama şimdilik fiyatı açısından rg320fm düşünüyorum gibi. Edge II'lerde çok kararsız kaldım burda bazıları iyi diyo bazıları kötü diyo, music123'de akoru %99.9 koruyo , süper falan diyolar.. hocama sordum o da yok iyidir edge II birilerine bozuk falan düşmüştür onlar da direk edge II kötü demişlerdir falan dedi. çok kararsızım yani.

ama param olursa tabiiki s470 düşünücem.

peki bu arkadaş gitarı amerikadan aldı, gümrükten elini kolunu sallaya sallaya geçiyormu,, vergisi filan varmı? fatura istiyorlarmı? benim bu gitar derse pasaportuna işliyolarmı vs....ayrıntılı biligilendirirseniz çok sevinirim...

dorlin demiş ki:
dorlin demiş ki:
benim bikaç sorum olucak

ya ikisini de henüz denemedim ama yakın bi zamanda dencem,ama şimdilik fiyatı açısından rg320fm düşünüyorum gibi. Edge II'lerde çok kararsız kaldım burda bazıları iyi diyo bazıları kötü diyo, music123'de akoru %99.9 koruyo , süper falan diyolar.. hocama sordum o da yok iyidir edge II birilerine bozuk falan düşmüştür onlar da direk edge II kötü demişlerdir falan dedi. çok kararsızım yani.

Edge Proler iyidir iyi :)
genelde iyidirler,sağlamdırlar,ama birazdaha kasıp s470 alırsan daha iyi olur ;)

bir ibanez rg270'in clean veya overdrive tonları nasıldır? hafif sololarda bu gitar nasıldır çok ton üretilebillir mi?

ve distortionlu ritm flnda bu bir LP ile kıyaslanırsa ne olur?

dorlin demiş ki:
dorlin demiş ki:
benim bikaç sorum olucak

Bende senin gibi s470 düşündüm ama sesi saydığın gruplar için uygun değil.İbanez elıcam diyorsum bence gidip ıhlamur kasa kore bir ibanez alıcağına git js30 al düşünüyordunzaten 1 hafta önce ama hint diye almamaya karar vermiştin.Bence ıhlamur ibanezdense hint jackson.Hem 22 perde js30.

slm herkese.Cort x6 kullanan veya bilen varmı?yeni baslamak için uygunmu?Bana yardımcı olursanız,bi fikir verirseniz cok sevinirm..cok acil.tesekkurler.

Re: Amerika' dan yeni gitar

01 demiş ki:
tilion demiş ki:

Gibson Les Paul.

+100

Gibson Les Paul gibi gitar mı var be... :)

dostum bende les paul kullanıyorum.. gitar'ı alalı 2 ay oldu ama şunu diyebilrim sana bir gitardan bu kadar esnek tonlar alınabilirmiş.. heavy ve trash çalıyorum ama bu gitar istediğim tonlardan kat kat fazlasını veriyor.. yanında marshall avt20 preamp katı lambalı combo amfi kullanıyorum yetiyor.. sadece arada drive'ı güçlendirmek amaçlı zoom 707II'nin boost'unu kullanıyorum o kadar.. kesinlikle tavsiye ederim..

ya ıhlamurun nesi varmış ne güzel sıcak sıcak içiliyo böyle

ağaçları da aha ıhlamur mu dandik o diye ayrımayalım her ağacın kendine göre bir ton karakteri vardır
mühim olan kullanılan ağacın kaliteli olması

basswood deyince de şunu düşünmek lazım
Eddie Van Halen,John Petrucci,Joe Satriani,Steve Vai
bu adamlar hep basswood kullanıyor dandik olsaydı kullanmazlardı değil mi?

ha basswood kraldır demiyorum yanlış anlaşılmasın
bunu bir les paul bir ıhlamur ibanez sahibi olarak söylüyorum
2 sinin de kendine göre ton karakterleri var tabii ki diğer tüm özelliklerde birbirini etkiliyor

şimdi Steve Vai alder kullanıyo diye atlamayın Jem7vwh önceki kullandığı gitarlar basswood
yeni model bad horsie jem basswood

Geri