Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Ya arkadaşlar yeni bi elektrro gitar aldım.Ama amfiye takmadan çaldığımda teller çok cızlıyo.Bunun sebebi nedir ve ne yapabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden saolun.

:metal

maestro demiş ki:
Ya arkadaşlar yeni bi elektrro gitar aldım.Ama amfiye takmadan çaldığımda teller çok cızlıyo.Bunun sebebi nedir ve ne yapabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden saolun.

Bana sorarsan eğer amfiye taktığında cızırdama yoksa bir problem de yok :) Büyük ihtimalle tel yüksekliğinden kaynaklanıyordur, genelde insanlar alçak tel seviyorlar, ben de öyle onun için ben olsam dert etmezdim :)

maestro demiş ki:

Şimdiden saolun.

Alalı birkaç gün olduysa aldığın yere götürüp sap ayarı yaptır, yoksa bilen birine sap, action ve entonasyon ayarı yaptır, yeni gitar alacaklar da ayarlarını yaptırıp öyle alsınlar gitarlarını. Bu mağazalara iyice gıcık olmaya başladım tencere tava satar gibi mal satıyorlar.

senko demiş ki:
beyler şu gitarlar hakkında ne düşünüyorsunuz hangisi seçilmeli?
metal ağırlıklı çaldığım için sert tonlu birşey istiyorum.

cort x2
cort g210d
cort g210
j&d jd-st2
washburn xz1

bunların içinden hangisini önerebilirsiniz bana fiyatları aşağı yukarı aynı zaten...

Ben X2 'yi öneririm. "Metal ağırlıklı çalıyorum" demişsin. X2 'de çift humbucker var bu yüzden, diğerlerinden daha avantajlı duruma geliyor. Heleki G210/210D distortionda hiç şansları yok. (X2 'nin yanında)

Şahsi görüşüm X2 'den yana.

Beyler Ibanez PGM301wh almaya karar vermiş birisi olarak sizlere bir sorum olacak. Gitarı denedim, çaldım; gerçekten tam istediğim alet klavyesiyle tonuyla görüntüsüyle. Hani son kararım derler ya, gerçekten öyle benim için PGM...

Şimdi asıl sorum şudur bu aleti uzun süre kullanıp herhangi bir "negatif" yönünü gören var mıdır? (klavyenin maple olmasının durability e etkisi gibi...) lütfen locking system i yok demeyin benim problemden kastım bu değil...

Ciddi, profesyonel yorumlarınıza ihtiyacım var,

Şimdiden teşekkürler

jemsite i zaten takip ediyorum ben birde yerli arkadaşlardan duymak istedim biriki kelime; çünkü jam site da şuana kadar PGM ile ilgili hiçbir negatif yoruma rastlamadım (pgm30 lar hariç) :D

piyasadaki ibanezler hep kore malı... kore yada japon arasında pek fark yok dediler gerçekten böyle midir?? böyleyse neden fiyatları arasında epey bi fark var...

Trio müzik'ten Kerem arkadaşımız getiriyor LP'lerden. Ankara'da da artık değişik gitarlar bulabiliyoruz. Muhtemelen sipariş verirseniz istediğiniz gitarı da getirir de tuzlu mu olur onu bilemem ama getirir...

Slaytanic demiş ki:
kime göre neye göre dandik? en rahat ondaysan hiç düşünme onu al

arkadaşlar hep dandik gitardır boşver diyorlar. ayrıcana bildiğim kadarı ile bu j&d ler'in gövdeleri genellikle adi ağaçlardan veya yapay ucuz mobilya yapımında kullanılan çeşitli maddelerden yapılıyor.
(gerçi gitarı 1 max 1.5 yıl kullanacağım) elimde kalır birtarafı diye korkuyorum.

abi o fiyatta sağlam bişey bekleme ama en az 1yıl seni götürür. bu arkadaş laflarıyla hareket etme kaç tane adam akıllı kullanmış o gitarları? sen rahat ettiğin ve tonlarını beğendiğin gitarı al boşver gerisini
daha bu noktada ağaca falan bakma varsın sunta olsun sen rahat ettiğin gitarı alıp kasmaya başla direkt

Geri