Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

sanırım en uygunu forumun bu bölümüdür soru için...gitarımda si ve mi tellerinde cızırtı oluyor özellikle mi telimde(en alt telde) 8.perdeden sonra distorsion da farkedilmeyen ama gitarı amfiye dahi bağlamayıp çalarken bariz farkedilen bir cızırtı var bunun nedeni ne olabilir?

black_magic muhtemelen sap atmıstır yada fret lerin (fazla kullanımdan dolayı) erimiştir...
cenkere (negatif müzik) götür bi göster gerekeni yapar....

bu arada chatking stck c hakkında bilgim yok ama stock b ler problemsiz sayılanlar yani teslimat vs de sorun yasananlar oluyo yani sende haklısın

Benim gitarımda DKMG . Ayrıca sap atmıştır değil sap ayarı lazımdır , sap atması demek direk içindeki demir parça yani truss rod un fazla zorlanması sonucu kırılması demektir ki çok ciddi bi olaydır.

dkmg çalmak henüz nasip olmadı ama iyi bi soyka oldugunu duydum. bu arada bu iş yardımdan çok sidik yarısına döndü. sap atmıstır derken bunu herkes bu sekilde söyler,imla düzeltir gibi düzeltmene gerek yoktu.yaptırmaya götürdüğünde sanırım sap atmıs demesi yeterli olurdu....
yinede engin bilgilerini bizimle paylastıgından dolayı saol prelektro

Ya Floyd Rose inmiş falan olamaz mı ?? Yoksa inseydi hepsinde mi cızırtı gelirdi..
Bu arada soyka ne ya :? ??
Ha bu arada diyo'dum ya Black Forest alcam diye.. Yoktu ben de Transparent Black aldım daha hoş durdu bence :p

evet ben de bunu sölicektim tam.floyd rose un alyen girişli olan tarafı havada olacak şekilde duruyordu.az önce kilit mekanizmasını çıkarıp telleri gereyim dedim iyice kalkıyor ben de gevşetip düz olmasını sağladım köprünün daha sonra kilit sisteini tekrar takıp telleri yarın nota kadar gerdim sorun hallolurmu?çünkü telleri gersemde 2 dakkada yarım ya da bir nota kalınlaşıyor sesler

Anlamadığım şey nasıl kalınlaştığı :p ? Bence sadece arkadaki vidalarla oynaman lazım :? Ben de anlamam ki şimdi bundan daha bi' kere açtım gitarın arkasını :D Yardım edin yaw :p

sorma ya telleri sıktıkça havaya kalkıyodu ben de gevşetip arkadaki vidaları sıktım ama akort atıyo onu anlamadım yani durduğu yerde atıyor önceden atmıyodu bu işi yaptıktan sonra oldu

5tonic demiş ki:
dkmg çalmak henüz nasip olmadı ama iyi bi soyka oldugunu duydum. bu arada bu iş yardımdan çok sidik yarısına döndü. sap atmıstır derken bunu herkes bu sekilde söyler,imla düzeltir gibi düzeltmene gerek yoktu.yaptırmaya götürdüğünde sanırım sap atmıs demesi yeterli olurdu....
yinede engin bilgilerini bizimle paylastıgından dolayı saol prelektro

kusura bakma öyle bi amacım yoktu sadece kendimce yanlış gördüğüm bi yeri düzelttim , bilmişlik olarak algılama yani kötü bi niyetim yok :)

slm bende yeni yeni elektro gitar calmaya calışıyorum... elimde bir whasburn x10 ve marshall mg15dfx var.. bir kac gündür clean tonda ses düşmesi yasıyorum.. belki pek yeri diil ama kusura bakmayın... ne gibi bir problem olabileceğini bilen varsa lütfen yardımcı olsun yoksa kaldırıp amfiyi camdan aşağı atcam :)

Bende aldım!!!!

Bende uzun bbekleyiştensonra electro aldım.Almışken iyisinde bi IBANEZ RG serisi...Ulan grubum var ne zamn dır ama elctro gitarım yoktu.Studyoda baya bi şarkı çalıyorduk sonunda aldım electroyu am bu sfer de GruP dağıldı A.K.... :evil:

:!: Ha bide anfimde yok şuan gitarı yeni aldım...Gitar var anfi yok a.k aktm bilgisayara clean çalıyorm.. Şimdi birikmiş param var öümüz bayram artık bayramda alıcam artık anfide...Sonrada yine para biriktiriym bi de efektör..Ulan aç aç dolaşıyoz valla... :p

ben fender almak istirum ama alsammı acaba yada fazla pahalı olmaya n bi gitar tavsie edrmsnzz bole 150 ytl yi gecmesn deee

Biri beni mi çağırdı? Geldim abi olay nedir? Heh gördüm.

tigrisster demiş ki:
ben fender almak istirum ama alsammı acaba yada fazla pahalı olmaya n bi gitar tavsie edrmsnzz bole 150 ytl yi gecmesn deee

150 milyon malesef yetersiz. eğer üzerine bir 150 daha koyabilirsen, Cort G250 veya G254 çok iyi gitarlardır, fender tarzı. Yoksa ikinci ellere bak alım-satım bölümünden :)

tigrisster yeni baslıyorsun galiba.. bende washburn x10 var sıfır fiyatı 165$... ben bu gitarı alırken cok araştırdım... yeni baslıyanlar için ideal gitar dediler... bilmem diğer arkadaslarda benimle aynı fikirdeler mi? açıkcası ben memnunum şimdilik....

Geri