Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Nighthalzen demiş ki:
Washburn X-11 ler o fiyata alınacak iyi gitarlardan, manyetikleri beklenenden iyidir, ancak ses kalitesi için aynı şeyi söyleyemem. Yine de Washburn aldıysan ve fiyatı makulse güzel seçim yapmışsın demek daha iyi olur ;)

Yorumun için teşekkürler gitarı 250 $ civarı aldım Bence sesi çok iyi değil galiba anfiden ama benim amacım öğrenmek ilerde jackson falan alırım ama öğrenmek için bu iyi galiba. Ne dersiniz. YORUMUN İÇİN TEKRAR SAÐOL.

arkadaşlar sizce punk çalacak biri için washburn x-20 mi daha iyidir yoksa fender squier bullet strat mı cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.yada ikide kötümüdür?

Gibson les paul'lerden cok iyi anlayan bir arkadas benimle baglantiya gecebilir mi? yada cevrenizde bildiginiz tanidiginiz birine ulasmami saglayabilir misiniz? danismam gereken bazi noktalar var ve baya acil desem yeridir :(

ya birşey sorcam.ibanez rgt42 mi daha kalitedir yoksa RG2550E-GK mi daha iyidir.tamam biri japon ama diğeri de nekc thru mek tru...zaten alırsam birkaç ay sonra emg 81-60 takıcam.sap rahatlığı açısından ibanez lerde bolt on da da alt tellere rahat iniliyo ama sustain, daha da rahatlık vs vs...nolur yardım.param boşa gitmesin

imzandaki ekipmanlara sahip isen bu soruyu sorman bi garip geldi bana...
ama tabiki RG2550 al ilerde manyetikleride değiştirirsin bomba olur..yok ben daha sert sound almak istiyorum gitardan diyorsan rgt-42 alabilirsin.

Ben yanlış başlığa attığımı sanıp ezilip, büzülerek bir şeye soracağım. :)
Gitar sehpasını en uygun nerden alabilirim acaba? İstanbul'da. Gitarı duvara dayıyorum, düşecek diye korkuyorum her zaman. :)

strum demiş ki:
ee tabi prestige serisi daha kaliteli işçilik ve malzeme bakımından...eğer her yola gelir bir gitar istiyorsan prestige derim.
yok bana sadece petrucci-vai-sattriani ve metallica tarzına gelse yeter de şimdi o değil de bi rgt-42 birde rg550ex(dimarzio evo var 2 tane ve 2. el) arasında kaldım.rgt yi alırsam dimarzio evo takçam 2 tane.bu diğer rg hem japon hem evolar hazır.ama beni çelişkiye düşüren 3 etken var;

1-rg550 6 yıllık...
2-neck thru ya bu rgt neck thru hastasıyım ben
3-renk...

ama japon işte şu rg550...haftaya alıyorum büyük ihtimalle gitarı.ne diyosunuz?bu arada= [rg550: 800usd] [rgt42: 650 usd]

Türkiyede sadece Di Marzio Potanzlar mı satılıyor?Yabancı sitlerde altın kaplamalı olanları vardı da.Daha iyi sonuç verir burada da öyle bir şey var mı?Bir de lehim için ne tür kablolar kullanıyorsunuz, anten kablosu tarzı şeyler duymuştum?

BurakFender demiş ki:
yok bana sadece petrucci-vai-sattriani ve metallica tarzına gelse yeter

...

Bu kadar tarz arıyorsan önce iyi bir amfi ve pedal/processor sahibi olmalısın... Gitar o kadar etkili olmaz bunların yanında... Çok fazla tarz söylediğin için bunu yazdım... Yoksa gitar etkisizdir demiyorum... Şimdi gidip yukarıdakilerden herhangi birinin imzalı gitarını alsan da diğer ekipmanın uygun değilse gitarı beğenmeyeceğinden eminim...

İbanez rg370 gitarımı modifiye etmek istiyorum. Bu konuda tecrübeli kişilerin tavsiyelerini beklerim. :)

Bir de efektör almayı düşünüyorum, ama çok para ayıramam. Ucuz ama idare edecek modeller nelerdir?
Teşekkürler...:)

arkadaşlar ben elektro alacağım ikinci el veya sıfır olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum...

wushborn x13 375 milyon ve stagg var maodelini bilmiyorum 400 milyon şu an bulduklarım bunlar bunlardan hangisi iyi veya ıbaneziz grq270 modeline göre nasıl gitarlar bunlar yardımcı olursanız sevineceğim ayrıca gitarını satmak isteyenler varsa irtibata geçerlerse sevinirim...bilgileriyle...saygılar

Geri