Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

heavy mketal yapcam sert tojlraa ıhtıyacım olacak jackson almaı palnlıyorum ve bundan sonra gıtar degıstırmek ıstemıyuorum param oldukca modofıye ederım.onun ıcın agac cok onemlı para harcanak emek kaldırabılcek saglam bı agac aryorum bıde jackson yassın :D

valla ben sana slsmg yi tercih ederim. kasa ağacı maun.genelde jackson ın alder olur,bunun ki maun. neck thru gitar.emg81 85 var oldukça sert manyetikler.bi de sabit köprü kolaylık olur sana da.floyd la uğraşmazsın.floyd isterim diyosanda dkmg tavsiye ederim. benden bu kadar:)

yok öyle bişey :LOL: yani şöyle tamamen tercih meselesi.kimisi alder(kızıl ağaç) gövde,abanoz(ebony) klavye,maple(akçağaç) sap tercih eder bkz.jackson soloistlerin çoğu.kimisi dişbudak (swamp ash) gövde, maple sap ve klavye sever.tamamen istediğin sound'a bağlı.mesela les paul tonu sevenler mauna aşıktır.unutmaki her ağacın kendine ait ses karakteri vardır.ve bir ağaç diğer ağaçtan üstün değildir.

merhaba arkadaşlar bugunlerde 7 telli bir gitar almak istiyorum...aslında ibanez almayı düşünüyodum ama floyd rose lu bi gitar aradığımdan ibanezin fiyatları fazla..

washburn 587v almayı düşünüyorum..bu gitarı kullanan arkadaşlar varmı..2. el piyasası ne kadardır..artıları ve eksileri nelerdir..yardımcı olursanız sevinirim..

şimdiden herkese teşekkürler .. iyi çalışmalar..

tuncaaa demiş ki:
http://mydukkan.com/comp_list.asp?id=1777,1781

hangisini alsam arkadaşlar bi yardım bi tavsiye

tremololu gitardan geçiyorum sabit kopruye sizce hangisi daha iyi gerçi cok sıcakbakmıyorum aktif manyetie ama bu custom olan modele S.D PA HB2 yada SH6 SH13 gibi bisiler de dusune bilirm ileride

bu seçim tamamen senin çaldığın tarza bağlı yani eğer sert müzik yapmak istiyosan z6 fakat biraz daha yumuşak tonlardan hoşlanıyosan custom...custom tam jazz yapılcak gitar bence :LOL: .birde eğer aktif picuplardan clean tonları güzel gelmez falan diye düşünmüyosundur umarım çünkü çok yanlış bi düşünce o...hadi kolay gelsin :metalhead

slm arkadaşlar ben 2 hafata önce 45 ytlye bi gitar aldım ögrenmek için...tabbii kalitesi fiatına göre ortada acaba ögrenmeyle ilgili bi sorun olurmu
ses kalitesi falan..

raases demiş ki:
slm arkadaşlar ben 2 hafata önce 45 ytlye bi gitar aldım ögrenmek için...tabbii kalitesi fiatına göre ortada acaba ögrenmeyle ilgili bi sorun olurmu
ses kalitesi falan..
merhaba öncelikle aramıza hoşgeldin :) sanırım klasik yada akustik gitar aldın.bak şimdi teller klavyeden çok yukardaysa sana bi tavsiyem olacak...benim gitarımda teller klavyeden oldukça yukardaydı ve bu gitar çalışmayı işkence haline getiriyodu.bi arkadaşım sağolsun köprüyü çıkarttı özenle zımparaladı.törpüledi ve tekrar taktı gitara.teller klavyeye oldukça yakınlaştı ve çalışmak ve çalmak çok daha kolay bi hal aldı.akort kaçırma problemin olursada burguları daha kalitelileriyle değiştirebilirsin.eğer senin gitarında bu dediklerim varsa bunları yapabilirsin.benim bi arkadaşım yapmıştı ve oldukça iyi olmuştu,güzel bi gitar ustasına verirsen çooook daha iyi bi iş çıkarır kesinlikle.

öğrenmeyle ilgili bi sorunum olurmu demişsin bence olmaz.yeterki gitarı hep akortta tut,kulaktan çalış,sıkı çalış çook çalış.bi müddet sonra o gitar sana yetmeyecek zaten o zaman daha kalitelisini alırsın ;)

iyi çalışmalar :)

ben epiphone archtop bbking almayı düşünüyorum da gövdesi laminated maple sizce ağacı nası eğer kötü ise almıyacağım öneriniz varsa yazın :S

selamlar herkese elimde bır kore squier gitar var seri nosu s911004 ben bu gıtarın kesın uretım tarıhını cok merak edıyorum bılen arakdaslar varsa yardımlarını beklıyorum.. bırkac yere baktım kımı yerde1979 a kımı ıse 1989 yılına aıt oldugu gozukuyor... yardım edebılecek arkadaşlara cok mınnettar kalırım...

slm arkadaşlar ben bir Cort EVL X-4 almayı düşünüyorum. metallica manowar tarzı için iyidir dediler sizlerinde yorumlarını sormak isterim birde bu gitarın köprüsü sabit midir bilen var mı..???

arkadaşlar allah aşkına esp nin signature serisinden çok iyi anlayan bi arkadaş bana yardımcı olsun ö.m la iletişime geçelim ordan sonra da msn den masajlaşırız :) çok acil!! ilgilenen olursa çok sevinirim teşekkürler şimdiden herkese...

bütçem 400 - 550 usd civarında Cort'un EVL Serisini Metal severler için özel üretildiğini duydum
sizlerin bilgilerini merak ediyorum genel kanı Cort iyi değildir gibi ama bazı modelleri bence fena değil ve fiyatlarıda iyi aynı özelliklere sahip fender ibanez gibi marklarda fiyat 800 - 900 usd yi buluyor gerçi ben yeniyim daha önce klasik gitar çalıyordum. elektorya herzaman hevesliydim fazlada bir bilgim yok anlayacağınız. köprüsü sabit bir gitar arıyorum çünkü yeniyim ve akortta zorluk çekmek istemiyorum bildiğim kadarıyla floyd rose ve benzerlerinde akort için köprüyüde ayarlamak lazım ve ilk etapda bana zor gelir sanırım tavsiyelerinizi bekliyorum...

yaw yok mu yardımcı olacak biri 3 gündür cevap bekliyom Cort EVL-X4 yada X-Custom soruyorum sizce nasıl gitarlar Cort'un bu modelleri fiyat / performan karşılaştırması olarak çok iyi diyorlar. birde floyd rose zormudur.

thunderhead demiş ki:
Eveet! Yillar suren tembellikten sonra adam gibi disiplinli bir sekilde oturup calisip hizlanmaya karar verdim. :)

Hizlanmak icin olmaz olmazlardan olan bir troy stetina kitabi siparis ettim (speed mechanics) ve bir adette boss tu-80 metronom aldim.

Metronomum yeterince yuksek sesli degil yada benim kulaklarimda sorun var :?

Sorum su...

Deneyip yada sahip olup memnun kaldiginiz (yuksek sesli) metronom marka modelleri nelerdir? Bir sekilde herhangi bir amfiye baglayip kullanabilcegimiz metronomlar nerelerde bulunur (internet uzerinde). Yoksa ben bu soruyu alip forumun davulcularina mi sormaliyim :?: :?: 8O

Saygi, sevgi.....

Ali
http://www.mygitar.com/dl_info.asp?id=9
2 haftadır bu metronomu kullanıyorum 4/4 3/4 3/8 vs vs gibi ritmleri ayarlayabiliyosun ,çok basit ve kullanışlı bir program tavsiye ederim.

Geri