Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

merhaba arkadaşlar yeni üye oldum 2 senedir gitar çalıyorum ama hala kendi gitarım yok gitar almayı düşünüyorum ibanez sa120 gitar hakkında bi bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi acaba şimdiden teşekkür ederim...

cllprlk demiş ki:
merhaba arkadaşlar yeni üye oldum 2 senedir gitar çalıyorum ama hala kendi gitarım yok gitar almayı düşünüyorum ibanez sa120 gitar hakkında bi bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi acaba şimdiden teşekkür ederim...

ne tarz çaldığın gitar seçiminde önemli, hele ki ilk elektrik gitar'ın da olacağı için bir süre seni idare edebilecek çalmaktan zevk alacağın bir gitar secmelisin. katalogdan gördüğüm kadarı ile maun gövdeye sahip bir gitar, köprüsü ise fenderlere benzer bir köprü, üzerinde manyetikler hakkında en ufak bi bilgim yok herhalde orta seviye manyetiklerdir, zaten kendine göre değiştirebilirsin sonra.

ne kadar bütçen olduğunuda söylersen, daha da yardımcı olabiliriz.

arkadaslar uygun bi baslik bulamadigim icin mecbur buradan soruyorum belki bilen vardir. sonucta gitarla da ilgili sorum.

sm57'lerin cin ve meksika yapimlari oldugunu okumustum burada. baska uretildigi bi yer var mi Amerika, Japonlya gibi? ve orjinal uretim yeri neresidir?

bir de mikrofonun uzerinde yazmiyor nerede yapildigi. nasil ogrenebilirim?

tesekkurler..

Kutusunda yazıyor ama sende mevcut değil herhalde o da.
Meksika olanlar daha iyi diyorlar zaten asıl üretim yeri orası sanırım. Ama Türkiye'de çok Çin oluyormuş.

Belki sökülebilen kısmları incelersen bir yerinde yazıyor olabilir.

Malesef kutusu yok bende. amerikadan getirtmistim yer kaplamasin diye el cantasi ile geldi. tam ortasindan acilabiliyor ama iki tane kablo gozukuyor baska da bir sey yok icinde. merak ediyorum ben de amerikada amerikan yapimlari mi satiliyo (tabi amerikan yapimi varsa) yoksa baska ulkelerde uretilenler var mi? ve varsa nasil ogrenirin :)

mrb

arkadaslar ben rock-metal dinliodum ve artik calmaya karar verdim ve biz bir grup kurduk ama 1 yil sonra calmaya baslicaz ben de bass gitar calicam ve yeni gitar alicam, gitarlara bakiorum ama anlamiorum bisey ne agacindan ne telinden bana yardimci olur musunuz? baslangic icin hangi gitari alayim ama kesin bi cvp verirseniz iki tane onerseniz arasindan secemem cunku henuz yeniyim yeni baslicam, ve 450 milyon asagisi olursa ii olur, yardimlariniz icin cok tesekkurler...

ya slm ben gitara yeni başlamyı düşünüyorum ve solağım fakat sağ elle çalmam imkansızz kazma gibi oluyo solla çalacam ama sizce sağ gitarı sol mu çalayım yooksa nasıl yapayım ve klasikle mi başlayayım ne dersiniz ??? yardım edin ve gitar önerin lütfen.:D

peacerocker demiş ki:
ya slm ben gitara yeni başlamyı düşünüyorum ve solağım fakat sağ elle çalmam imkansızz kazma gibi oluyo solla çalacam ama sizce sağ gitarı sol mu çalayım yooksa nasıl yapayım ve klasikle mi başlayayım ne dersiniz ??? yardım edin ve gitar önerin lütfen.:D
bence elinden geldiğince sağ elle çalmaya çalış, solak çalmaya başlarsan sana her zaman zararı olacaktır. İstediğin gitarı bulman her zaman mümkün olmayacaktır, bulduğunda normalde olduğundan pahalıya bulman daha muhtemel olacaktır. Başlarda gerçekten çok zorlanırsın sağ çalmaya çalışırsan ama daha sonrası için gerçekten iyi bir iş yapmış olursun. Birde elektro gitar çalmak istiyorsan neden klasik gitarla başlayasın ki? Yani klasik gitar çalmak istiyorsan o ayrı ama ülkemizde her kimden doğduysa başka hiç bir ülkede olmayan gitar çalmaya klasik gitardan başlanır gibi gayet yanlış ve salakça bir inanış var. Temelleri tamamen birbirinden farklı aletlerdir klasik gitar ve elektro gitar. Klasik gitar ayrı bir sanattır...

daha önce bununla ilgili başlık açıldı mı bilmiyorum ama şu pedal boardın güzelliğine bakar mısınız...

http://www.behringer.com/PB1000/index.cfm?lang=eng

5531PB1000_big.jpg

elektro gitar almak istiyorum arkadaşlar 1.500 ytl civarında param var ibanezin hangi modelini tavsiye edersiniz ... bilgi verirseniz çok sevinirim

tecrübeli arkadaşlar size güveniyorum... msjınızı bekliyorum gitar almak için çok sabırsızım.. şimdide teşekkürler arkadaşlar

Geri