Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

ve peavey envoy 110 ile Peavey TransTube 110 EFX Guitar Combo Amp arasında sık sık gidip geliyorum hangi daha sert daha metal amfisi diye ama envoy da reverb ve delay özelliği varsa gözüm kapalı envoy alacam yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim 2 hafta kaldı :)

Öncelikle herkese merhaba forumda yeniyim.

Bende stagg s300 marka gitar var.Çok iyi bir gitar değil zaten.Set olarak aldım ben bu gitarı yeni başladığım için uygun dediler.Amfiside var.Bu gitar öle çok sert sesler vermiyor yada veremiyor :D ben yeni bir amfi alsam mesela 10 w lık marshall sesi etkilermi? Yada ilerde bu gitarı modifiye etsem saçma mı olur?

Antalyadayım.Bir ibanez rg370 in fiyatı 900 m artık siz düşünün acayip pahalı burda gitarlar :evil:

Clickboy demiş ki:
K_r_m demiş ki:
Clickboy demiş ki:
Gitarın boyasının full kazınması kaça malolur? Her luthier yapar mı? Ankara'da kim yapar?
Evrensel Muzik'te Kenan usta'ya bir danis. Orasi cozum olur sana.

Oraya gittim yapmıyoruz öyle işler dediler... Başka bir yer biliyor musunuz acaba? Şu sıralar mümkünse acil boyasını kazıtmam lazım gitarın.
Eskişehir'de Çizmeli Kedi Gitar Atölyesi var orası yapar

cizmelikedigitar@gmail.com buraya mail at haber verirler.

@katil kelebek, bir süre elindekilerle takılmanı öneririm, ilerde para biriktirdikçe daha iyi modellere geçersin, eğer orada gitarlar pahalı ise mydukkan.com gibi sitelerden alabilirsin, kargo masrafı almıyorlar.

POD X3 LİVE satıyorum arkadaşlar
(Bu alet bildiğiniz gibi yaklasık 2 ay önce çıktı ve türkiyeye gelmedi henüz... Ben Amerikadan getirttim)
Alet hiç kullanılmadı.

Aleti POD XT live fiyatına satıyorum...sadece 950$ a...
aletle ilgili:

* x3 adı GITAR+VOKAL+ BAS prosesoru olmasından geliyor..Ayni anda hem
gitari hemde mikrofonu baglayabilirsin ve ikisine farkli efektler
verebilirsin

* pod xt lerin neredeyse 2 katı ampli ve efekt var , 200 preset

* Xt lerde kasa plastikti, bu x3 te çelik butonlar var ve süper saglam.

* Direk usb2.0 bağlantısı ile süper kalitede direk ses kartı
özelliğiyle kayıt yapılabiliyor.

Alet türkiyeye geldiğinde sizin de tahmin edebileceğiniz gibi 1150 1200 doları bulacaktır. Dolayısıyla 950 dolar sizin için oldukça uygun bi fiyat. Üstelik bi alt modeli olan POD Xt ler 960 dolara satılırken...

Aletin ayrıntıları için: www.line6.com a girebilirsiniz

İlgilenenler için:

orkunbasaran@gmail.com

msn için: orkunbasaran@hotmail.com

tel: 0533 437 18 53

arkadaşım her başlığa yazmışsın hakkaten, yenisin galiba, gelir gelmez forumu kirletmeye başlamışsın, ne satıyosan sat beni ilgilendirmez ama yazdığın yere dikkat et biraz, herkes her istediği yere her istediği şeyi yazmaya kalkarsa forum çöplüğe döner, kimsenin bir işine yaramaz, biraz saygı lütfen...

Arkadaşlar ibanez almayı dusunuyordum fakat sesleri fazla sert ama yinede bilmiyorum fenderin manyetikleri SSH diziliminde floyd rose lu kilit sistemli bir gitarını gordum cok guzel gozukuyordu bu gitarlar hakkında beni bilgilendirirmisiniz bileniniz varsa ses tarz

110 ytl ye gitar ancak başlangıç gitarı olabilir. Entonasyonuna bakmak lazım ki eminim sorunludur. Özellikle akustik gitarlarda entonasyon ayarı zaten problemlerin başında geliyor. Eline alıp çalmadan almamak lazım.

merhaba arkadaslar elimde harimu marka 25-20 senelık sg kasa bir gitar var gitarın
manyetikleri
burguları
swichleri
potansları
telleri
değiştiriyorum ve almak istedigim ton jimmy page tonu

takcagım manyetıkler stewart goldan age marka manyetiklerdir ve 10 uzerınden 9.5 ses kalitesi verilmiştir acaba bu mantıklerı ve bu değişimleri yaparsam gitar nasıl olur istedigim tonu alabilirmiyim

bir ikinci sorum sa su

sansamp gt 2 ve bu gitarla alternatif rock yapabilirmiyim bu manyetıklerı taktıktan sora

şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar ya sizden çok önemli tavsiyeler istiyorum...Çünkü 1 hafta içinde tünele gitceğim.. :)
Bende şuan İbanez GAX-30 var... Ama artık bana yeterli gelmiyor.. Ve kafamda da bi kaç seçenek var:

1-Bu gitarımı satsam, ve üstüne 200 ytl daha eklesem; rock,metal ( distortionlı sert solo ve ritmler için.. ) siz bana hangi gitarı önerirsiniz ???? ( Sahnede beni rahatlıkla çıkarıcak ve o fiyata uyacak bir gitar.. ?? )

2. seçenek : Gitarımı satmıyıp; max. 200 ytl değerinde prosesör mü alıyım yoksa 1 yada 2 tane pedal alabilirmiyim.. ?????

Eğer 2. seçeneği tercih ederseniz bana hangisini ve hangi marka almamı önerirsiniz ???

Tavsiyeleriniz gerçekten benim için çok önemli .. Biraz ayrıntılı olarak fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.. :)

yurtdışından gitara köprü bulabileceğim siteler hangileri music123 musiciansfriend ve americanmusical a baktım pek çeşit yoktu

türkiyeye kargo yapması önemli değil amerikadaki bir adresten kargoyla getirteceğim

arkadaşlar bir klasik gitarı perdesiz yapmak istiyorum. fretleri söktüm ama araya ne macunu atacağım hakkında kararsızım. daha önce yapıp da bu güzeldir bunu kullan diyebilecek biri var mı? bana marka-model vs verebilir misiniz?

Geri