Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Neden şüpen varki bence iyi gitar tonu seni açmamış olabişlir gerçi agathisin türkçesi ne bilmiyorum zaten 750 milyona seni tatmin edicek daha iyi bulacağını zannetmiyorum.

Haaa agathis dedikleri şuy inşaatlarda kullanılan suntalardan o zaman 750 ye bulacağın çok şey var demektir.Özür dilerim 1 önceki cevabım için. gogostar sanada teşekkür ederim beni aydınlattığın için.

Önemli değil, ben de yeni tecrübe ettim bunu...
750'ye gitar çok ama mh50den bariz daha iyi bir gitar bilemiyorum... Floyd Rose'dan vazgeçilirse Epi, Meksika Fender falan olabilir.
İkinci el RG Ibanez'ler, S'ler bulunabilir, Jackson olabilir... Denemek lazım... Tarz belirtmeyince böyle oluyor işte... Kolay gelsin...

Agathis hindistan ve avusturalya taraflarında yetişen bi ağaçtır....şahsen mh50 kullanıyorum,emg 81-85 set taktım aldığım tonları hayal bile edemezdim,çok memnunum,almayı düşünen herkese tavsiye ederim..

epiphone les paul gothic nasıl bir gitardır sizce.
yukarıdaki haç biraz sorun ayratabilir belki,nasıl kapatırım onu en güzel ve daha sornadan tekrar çıkartılabilecek şekilde?
birde gitara modifiye çekip epi standarda da benzetebiliyorum,paintte bir iki kes-yapıştır dan sonra farkettim ki epi gothun rengi daha iyi.krem rengi pickguard ,manyetik çerçeveleri ve gibson tarzı ton düğmeleri koyduk mu farkı kalmıyor standarddan :)

epi gothlar iyidir.Cam kalemi denen kalemler (cd kalemi de deniyo yada permanent marker da denir. uff ne cok ismi varmis :D neyse) varya ondan kullanabilirsin eger hac i kapamak istiyorsan. Bende gitari vurmustum alttan beyazlik cikti ustune surdum bisey kalmadi. Cikarmak icinde alkol kullanabilirsin.

neden kapatmak istiyorsunki bence o gitarın butun orjinalligi o sembolde ve 12. perdedeki inlay de.. bence hiç ugrasma gitar oldugu gibide çok guzel zaten

ya ben aslında epi standard lp istiyordum ama onlar pahalı,bir de zor bulunmuyor o yüzden hazır bulmuşken lp gothic alayım dedim.
vazgeçtim haçı kapatmaktan.
aslında güzel gitar da ne biliyim,lp standard kadar güzel gözükmüyor açıkçası :)

v2

Ya bi iki gitarist bana WR154 veya yamaha rgx220 nin daha iyi olduğunu söledi. Ya aklımda Jackson RR3 de. Sizce yeni bi gitarmı almak mı yoksa MH-50 ye takviye yapmakmı? Özellikle Canneerr bu konuda ne yapmam gerktiğini açıkca bi anlatırsan sevinirim. MH-50 ye ne gibi şeyler yaptırmam lazım?

Ekipman Tavsiyesi

Selamlar,

1.5 sene önce Yamaha Pacifica 112 bir gitar ve 15w fender frontman ampli almıştım. Şimdi yavaş yavaş az da olsa öğrendikçe bunlar bana yetmemeye başladı. Aldığım tonları beğenmiyorum. Bir ara bir hevesle behringer v-amp (2 değil, sadece v-amp, pedallı olan) da aldım. Ama alet hiç fena olmamasına rağmen gitar sağolsun tonları pek düzeltmedi, kullanmıyorum bile. Şimdi yaklaşık 800 euro para biriktirdim. Almanya'da yaşıyorum ve burda ekipmanlar pahalı sayılır. Asıl sormak istediğim şu: bu parayla en iyi değişliği nasıl yapabilirim?

Çok kararsızım, sadece ampliyi mi değiştirsem, sadece gitarı mı değiştirsem, yoksa ikisini de mi değiştirsem, ya da ampli alıp gitara manyetik mi alsam...

Benim gitar strat tipi, 22 fret, alder body, h/s/s pickup'lar, rosewood klavyeye sahip, ama tonları pek iç açıcı değil. Ağırlıklı olarak thrash / heavy metal, hard rock, rock'n'roll türleriyle ilgileniyorum, ama arada temiz gothic ya da jazz çalmak istediğim de oluyor.

Hala acemi olduğum için konser/sahne gibi niyetlerim yok, diyorum şimdi 400 euro civarı verip bir Marshall MG50DFX ampli alsam, beni herhalde yıllarca götürür. Kalan parayı da bir süre daha biriktirir sonra gitarı da değiştiririm. Ama sonra içimden bir ses diyor, gitar olmadıktan sonra ampli napsın, sen bırak ampliyi, gitarı yenile.. Ama bu sefer de 800 euro verip aldığım gitar 15w fenderle ne kadar verimli olur? İşte böyle kararsızım. Yardıııım. :eek: Şimdiden teşekkürler.

ikinci el bulursan bir boss gt6 al.hayatın değişecek garanti.inanılmaz tonlar elde edebiliyorsun,yüksek wattlı amfiyede gerek yok,direk hopörlere girsen bile olur çnkü içinde amp simi zaten var.
yapacağın en iyi yatırımlardan biri zaten gt6,ileride bir şekilde ansılsa ya gt8 ya gt6 alıcaksın inanıyorumki.onun dışında manyetiklerini değiştirebilirsin bu da sese fark yaratır.

yanlız bu ses iyi değil gitarı değiştiriyim problemi iki şekilde olabilir.
1)gitar tatmin etmiyordur,daha yüksek modellere baka baka ağzının suları akmıştır artık yüksek model gitar almak istersin,,ya da benzer şekilde klavye,gövde vs.rahat değildir gibi
2) ise sesi kötüdür gitardan memnunsundur ama ah keşke sesi biraz daha iyi olsadır,yoksa hiç değiştirmezsin.

eğer ilk gruptaysan direk gitarı sat,boşver uğraşma daha.ama 2.gruptaysan manyetiklerini değiştirebilirsin yada dediğim gibi gt6 al.zaten 800 euron varmış.rahatlıkla gt6 alırsın,hatta gitarını satıp az daha biriktirip epi les paul standard bile alabilirsin o kadar memnun değilsen gitarından.

şahsen bende memnun değildim,sattım gitarı şimdide epi lp gothic alıcam hayırlısıyla,sonrada hiç amfi filan uğraşmadan gt6 almaya çalışıcam :)

Re: Ekipman Tavsiyesi

Artunsan demiş ki:
Selamlar,

1.5 sene önce Yamaha Pacifica 112 bir gitar ve 15w fender frontman ampli almıştım. Şimdi yavaş yavaş az da olsa öğrendikçe bunlar bana yetmemeye başladı. Aldığım tonları beğenmiyorum. Bir ara bir hevesle behringer v-amp (2 değil, sadece v-amp, pedallı olan) da aldım. Ama alet hiç fena olmamasına rağmen gitar sağolsun tonları pek düzeltmedi, kullanmıyorum bile. Şimdi yaklaşık 800 euro para biriktirdim. Almanya'da yaşıyorum ve burda ekipmanlar pahalı sayılır. Asıl sormak istediğim şu: bu parayla en iyi değişliği nasıl yapabilirim?

Çok kararsızım, sadece ampliyi mi değiştirsem, sadece gitarı mı değiştirsem, yoksa ikisini de mi değiştirsem, ya da ampli alıp gitara manyetik mi alsam...

Benim gitar strat tipi, 22 fret, alder body, h/s/s pickup'lar, rosewood klavyeye sahip, ama tonları pek iç açıcı değil. Ağırlıklı olarak thrash / heavy metal, hard rock, rock'n'roll türleriyle ilgileniyorum, ama arada temiz gothic ya da jazz çalmak istediğim de oluyor.

Hala acemi olduğum için konser/sahne gibi niyetlerim yok, diyorum şimdi 400 euro civarı verip bir Marshall MG50DFX ampli alsam, beni herhalde yıllarca götürür. Kalan parayı da bir süre daha biriktirir sonra gitarı da değiştiririm. Ama sonra içimden bir ses diyor, gitar olmadıktan sonra ampli napsın, sen bırak ampliyi, gitarı yenile.. Ama bu sefer de 800 euro verip aldığım gitar 15w fenderle ne kadar verimli olur? İşte böyle kararsızım. Yardıııım. :eek: Şimdiden teşekkürler.

EMG 81 + S + S (gitarı küçümseme EMGli Dinlemiştim Sansampa bağlamış süperdi)
PODXTlive (olayı bitirir zaten)

Ama şöyle birşey var kı onun kullandığı anfi ve setup onda yok ayrıca artık fender kullanıyor yanındada Charvel limited edition kullanıyor sonuçta emg 81 var gitar ne değiştirirki :)

Knife-Party demiş ki:
Ama şöyle birşey var kı onun kullandığı anfi ve setup onda yok ayrıca artık fender kullanıyor yanındada Charvel limited edition kullanıyor sonuçta emg 81 var gitar ne değiştirirki :)

(charvel i yeni almış heralde Before I forget te gördüm bugün)

ses çok olmasada fark eder Alder ağacı her zaman kulağıma daha hoş gelmiştir güzel olur Fenderle

ben kararımı verdim sayılır, ilk önce ibanez rg1570 ya da rg2570e alıp, sonra da bulduğum ilk parayla marshall bir ampli alacağım.

şimdi başka bir sorum var, guitarbargains.com almanya'ya 30 euro'ya gönderiyormuş, en uygun fiyatlar da orda.

rg1570 : 600 euro
http://www.ibanez.co.jp/world/products/eg/page/RG1570_MRB_a_e_u.html

rg2570e: 700 euro
http://www.ibanez.co.jp/world/products/eg/page/RG2570E_VSL_a_e_u.html

aradaki farklar: inlay'ler, renk ve pick up'lar. inlay ve rengin pek önemi yok, ikisi de hoş. rg1570'de ibanez pickup'lar var. rg2570e 'de ise dimarzio'nun ibanez için yaptığı (amerika yapımı) pickup'lar var. ikisi de h/s/h. rg1570 kullanan bir arkadaşa sordum, 100 euro için değmez, rg1570'den alacağın ses de çok iyi dedi. zaten ilerde değiştirebilirim beğenmezsem. aslında kararım rg1570 gibi. hem 100 euro kısıp ampliyi daha erken alabilirim. ama yine de sizin fikrinizi de alayım dedim.

arkadaşlar bi kaç sorum olcak

arkadaşlar slm.size bi kaç sorum olcak.ben yıllardır akustik klasik gitar çalıyorum.fakat elektro olayını pek bilmiyorum.İnşallah yakın zamanda bi elektro gitar almayı düşünüyorum.les paul kasaları çok seviyorum.sizlere bunla ilgili bi kaç sorum olcak.

1. si alternatif rock müzik yapan bi grubumuz var.ben orda şimdi akustik çalıyorum.elektro ilede bu sounda çalabilecek bişey istiyorum.

2. si İnşallah blues çalışmak istiyorum.

3. sü bazı zamanlarda stratacoster tadını yakalamak istiyorum.

şimdi benim size en büyük sorum les paul kasa bi gitarla bu tarzları ve tonları yakalayabilirmiyim.baktığım bir gitar var üzerinde 2 humbecker 1 single coil var.bu gitarla bunları yakalamam mümkünmü.

birde bildiğim kadarıyla les paullarda ayarlarla oynayarak humbeckerları single olarakta çalıştırabiliyoruz.bunun için baktığım gitarda ayarlarla oynayıp 3 single çalıştırıp stratacoster tadı alabileceğimizi düşünüyorum.sizce olabilirmi?

ve bir soru daha sormak istiyorum.les paul kasa gitarlar biraz akustik gitar görünümüne benziyorlar ve klavleleride sanki diğer elektrolara oranla kalın ve yüksek gibime geliyo gerçekten böyle bişey varmı.

ve son olarakta yukarıda açıkladığım sesleri alabilmek için sizce nasıl ve hangi manyetiklere sahip bi gitar almalıyım.

kusura bakmayın biraz fazla soru sordum.kafanızı şişirdim.kendinize iyi bakın.sorularıma verdiğiniz cevaplar için şimdiden hepinize teşekkürler.hepinize kolay gelsin.İnşallah hepinizin günleri müzik dolu olsun.

Geri