Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

çok iyi sağolun ozaman ben bir japon sl3 alıp neck ve middle manyetiklerini değiştirip orjinal floyd rose takarım al sana amerikan jackson :) tek sorun ebony klavye olur işallah o cok fark ettirmez

İşcilik farkı olucak ağaç kalitesinin farkı olucak her alder birbiriyle aynı değil, fenderlerin deluxe modellerinde select alder vardır mesela daha kaliteli olur aynı şekilde jacksonlardada öle amerikanlarda her malzemenin en iyisi kullanılıyor mesela amerikanlarda cts pots kullanılıyor sonra fingerboard radiusları farkı yani sende jackson sitesine bakarsan aralarındaki farkları görebilirsin ama bu demek değilki japonları kötü ama bi amerikanın eline su dökemez

usa yapımın üzerinde flamed maple var o da etkiliyodur tonu maalesef klayve çok farklı ebony çok rahat tabi işçilikte var bence 1600$a falan bulunabilir soloist almışken sat herşeyini sl1 al zaten 1000$ın varmış eğer jacksonları seviyorsan hayatının en doğru kararını vermiş olursun bence.

ne tür yapacağına bağlı sl2h sert metale daha çok gider ama versalitesi sl1e göre oldukça düşüktür (ayrıca o durumda şakilli gitarlara alışkınsan rr1 öneririm yabancı forumlarda sustaininin sl1den iyi olduğunu söylüyorlar)

Kaish demiş ki:
sl1 deki neckte ve middle da bulunan manyetik cok gücsüz sl2 daha iyi gibi deilmi?

buna kesinlikle katılmıyorum middle ve neck te bulunan manyetikler stack humbuckerdırki bunlar gayet güçlü manyetiklerdir kesinlikle jackson seviyorsam ve paran varsa amerikandan şaşmıycaksın adamlar her yönüyle süper gitarlar üretiyorlar

bence çokta güçlü manyetikler değil ben saptakinin yerine hot rails taktım resmen 3 kat daha fazla çıkış gücü. stklar single tadında ama biraz daha güçlü işte (güçten kastım çıkış gücü) keyif işi sonuç olarak.
bir gitar daha alıcak olsam yine soloist alırdım (ama sh2h busefer :))
usa jacksonların tadını alanlar genelde pek başka şeylere bakamaz oluyorlar

selam eylül ayında arkadaşım amerikaya gidiyor ve gitar alacak ben fender stratocaster düşündüm acaba fenderlerin yapım yıllarına ve modellerine göre özelliklerine ulaşabileceğim bir site biliyormusunuz?

Atalay demiş ki:
Düz görünen manyetiklerin ucuz gitarlarına eskiden Reflex, iyilerine Jackson yazan manyetik takarlardı. Jackson malı orta kalite manyetiklerdi onlar.

Marshall amfiler her modelini her zaman tavsiye ederim. Türkiye'de rahat bulunur.

Ya atalay abi gitarlar hakkında bişiii demedin :)

BU arada 10 wattlık marshall amfiii tavsie eder misin,yoksa daa büyük mü aliiiim?
Aydınlatırsan sevinirim.
Şimdiden saol
:metal

amfi cok onemlidir.. 10w marshall + jackson sl1 ile harikalar yaratamazsin ama 900 jcm marshall + washburn strat ile harikalar yaratabilirsin.

ben o mantikla param olunca once amfi aldim ve hic pisman olmadim yakinda sl1 alcam (daha dogrusu universiteyi kazanirsam babam alcak yoksa sadece ruya
icon_rolleyes.gif
) ama alamasam bile elime gecen gitarlarla iyi performans aliyorum :)

dedigim gibi bence once cok kaliteli bir amfi al (hatta prosesorden once).. pisman olmazsin ;)

Kaish demiş ki:
arkadaşlar şuanda jackson japonlara bakıyorum ne yazıkkı param ona yetiyor floyd rose u orginal floyd rose la değiştirebilirmiyim ve cok ton fark edermi bu değişim

Vallaha belki güvenemezsin ama bence ebay'e bak o paraya amerikan bir jackson alabilirsin :) Eğer şanslıysan sl1 bile alabilirsin. Ke-1, Ke-2, Kv-2ler 1000 dolar civarında gidiyor hep ebayde :)

Feedback'i yüksek olan birisinden alabilirsin gitarı :)

Eğer Alder gövde istemiyor olsaydın sana slsmg önerirdim muhteşem bir gitar, bence şu anda japon jacksonların içinde en iyisi :)

Ama sl-3 daha modifiye edilebilir bir gitar. üstünde jackson'ın fiks köprüsü jt-580 var, bu köprülerin boşlukları original floyd rose için gerekenle aynı, yani original floyd rose alıp takabilirsin :)

Ama dediğim gibi bence bir usa jackson almaya çalış kendine ikinci el...

graffit demiş ki:
İşcilik farkı olucak ağaç kalitesinin farkı olucak her alder birbiriyle aynı değil, fenderlerin deluxe modellerinde select alder vardır mesela daha kaliteli olur aynı şekilde jacksonlardada öle amerikanlarda her malzemenin en iyisi kullanılıyor mesela amerikanlarda cts pots kullanılıyor sonra fingerboard radiusları farkı yani sende jackson sitesine bakarsan aralarındaki farkları görebilirsin ama bu demek değilki japonları kötü ama bi amerikanın eline su dökemez

Evet kesinlikle, Amerikalıların en çok tartışığı şeylerden birisi bu, bazıları USA jacksonlardaki işçiliğin JApon jacksonlardakinden kötü olabileceğini bile söylüyor, ama arada çoook bariz olan bir fark var, hatta bir sürü fark o da kullanılan malzemeler :) USA JAckson'ların neredeyse her yeri bu piyasada görebileceğiniz en üst seviyede olan aletler, ya da en üst seviyeye yakın diyebilirim :) Ayrıca neck-thru olmaları da cabası :)

Ama özellikle 94 öncesi japon üretimlerde işte çok süper Jackson gitarlar varmış, ben daha türkiye'de hiç görmedim ama ebay'de sürekli satılıyor, çok da iyi gitarlar

sağolun arkadaşlar ya dmxg alacagım yada dk2 firestrom sonra modifiye ederim orjinal floyd rose ve seymour duncan manyetik lerle.Ama birisi 2 single 1 hm dieri 2 hm 2 si arasında karar vermem lazım ah ah keşke soloist alabılsek 1800 dolar çok yaw

Geri