Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

merhaba...Ben elektro gitar almayı dusunuyorum,fakat burda marka sorup almayı dusunmuyorum acıkcası,sanırım en iyisi gidip denemek.Ben su ana kadar elime hic elektro gitar almadım ama 6 yıldır farklı enstrumanları calıyorum.Simdi gidip deniycem ama iyi bisey oldugunu,ne biliyim klavyesisinin rahatlıgını,tonunun iyi oldugunu vesaire nasıl anlayabilirim.Tanıdıgım hiv bi arkadasim elektro gitar calmiyo.Bu arada heavy metal,thrash tonları almak istiyorum.Yardım ederseniz sevinirim.

Daha önce bir çok enstrüman çaldım demişsin ama hiç mi gitar çalmadın yoksa hiç mi elektro gitar çalmadın anlayamadım. Eğer hiç gitar çalmadıysan hangisinin klavyesi daha rahattır anlaman pek mümkün değil bence.

Ton için ise dükkandaki gitar işine bakan kişilere sorup denettirmek en iyisi. Mümkünse tüm gitarları aynı amfiye aynı ayarlarla taksın çalsın. Arada ton farkını dinle karar ver. Bir söz duymuştum bi aralar: "Ne kadar kasarsan kas, müzik dükkanındaki eleman sizden daha iyi çalar." Yalan bir söz tabii, ama doğruluk payı da yok değil, adamlar genelde nasıl adam etkileyeceğini biliyorlar. :)

Artunsan
Daha önce bir çok enstrüman çaldım demişsin ama hiç mi gitar çalmadın yoksa hiç mi elektro gitar çalmadın anlayamadım. Eğer hiç gitar çalmadıysan hangisinin klavyesi daha rahattır anlaman pek mümkün değil bence.

Ton için ise dükkandaki gitar işine bakan kişilere sorup denettirmek en iyisi. Mümkünse tüm gitarları aynı amfiye aynı ayarlarla taksın çalsın. Arada ton farkını dinle karar ver. Bir söz duymuştum bi aralar: "Ne kadar kasarsan kas, müzik dükkanındaki eleman sizden daha iyi çalar." Yalan bir söz tabii, ama doğruluk payı da yok değil, adamlar genelde nasıl adam etkileyeceğini biliyorlar.

Aslında benim müzik zevkim biraz farklı türk halk müziği ve metal dinliyorum.Halk müziğiyle ilgili enstruman kullandığım için elektro gitarla falan ilgilenmedim.Klasik gitar çaldım ama elektro gitardan hiç anlamıyorum.1 yıldır falan calmayı düşünüyorum o yüzden para biriktirip bu siteyi ve bi kac siteyi takip ediyorum.156 sayfayı falan okudum aslında cokta bilgisiz değilim.Aslında kafamda cort x-custom almak gibi bi fikir var,ama aynı fiyata yani 750 dolara baska ne alabilirim diye düşünüyorum.1 kere alıcam çünkü,alabileceğim en sağlam gitarı almayı düşünüyorum.Bakalım kazık yemeyiz isallah :)

bLaCk3n3D demiş ki:
merhaba...Ben elektro gitar almayı dusunuyorum,fakat burda marka sorup almayı dusunmuyorum acıkcası,sanırım en iyisi gidip denemek.Ben su ana kadar elime hic elektro gitar almadım ama 6 yıldır farklı enstrumanları calıyorum.Simdi gidip deniycem ama iyi bisey oldugunu,ne biliyim klavyesisinin rahatlıgını,tonunun iyi oldugunu vesaire nasıl anlayabilirim.Tanıdıgım hiv bi arkadasim elektro gitar calmiyo.Bu arada heavy metal,thrash tonları almak istiyorum.Yardım ederseniz sevinirim.

İstanbuldaysan gitar alacağında haber ver müsaitsem yardımcı olurum sana(gider deneriz)
Değilsen ve sana yardımcı olamayacaksam tavsiyem;
X-custom iyidir ancak sıfır alındığında bile iyi bir bakım yapılması gerekir. Ancak o paraya Ibanez veya Jacksonda düşünmelisin bence. İkinci el almama gibi bir takıntın yok ise alım-satım forumuna bakmanı öneririm. Ama bu konuda da dikkatli olmalısın beş parmağın beşide bir değil.

İstanbula staj icin geldim ve burdayken yeni bir electro gitar almak istiyorum. Washburn N2 model gitarim var normalde. Ama sahne icin strat kasa bir gitar dusunuyorum. Yaklasik 600 ytl civarinda, sahnede calinabilecek, strat kasa saglam bir gitar almak istiyorum. Bilgisi olan tum arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum. Ayrica İstanbulda nerden uygun fiyata bulabilirim?

tesekkür ederim skull.ankaradayım.ikinci el takıntım yok aslında ama elektro gitardan hic anlamıyorum.en iyisi sıfır almak.cort x-custom alıp iyi bi bakım,ayar falan yaptırmak daha mantıklı geliyo.Peki 750 dolar civarı baska tavsiye edebileceğiniz bi gitar var mı?Deneyerek alıcam ama yinede bi fikrim olsun.heavy metal ve thrash calıcam.Buna uygun bi gitar yani.

Sphinx bütçen ne kdr acaba bu gitarın fiyatını biliyor musun ?Yeni mi başlıyorsun ? biraz bilgi verir misin kendin hakkında ona göre sana en iyi gidecek gitarı söyleyebiliriz..

Saygılarımla..

4 Yıldır Klasik çalıorum 1 yıl Fender Kopyası bi Eklektro çaldım İğrendim Bıraktım Elektroyu
:D
Bütçem 1000€ civarı Barlarda klasik çalıorum sahneye çıkıyorum ama Elektro hakkında pek bilgim yok...

sanırım o gitarı 2000-2500 dolar dan aşağıya alamazsın çünkü george lynch signature sana tavsiyem ibanez lere bakman olcauk rock-pop-blues herşeye gidebiliecek gitaralr üretiyor

Saygılarımla..

invisiable demiş ki:
İstanbula staj icin geldim ve burdayken yeni bir electro gitar almak istiyorum. Washburn N2 model gitarim var normalde. Ama sahne icin strat kasa bir gitar dusunuyorum. Yaklasik 600 ytl civarinda, sahnede calinabilecek, strat kasa saglam bir gitar almak istiyorum. Bilgisi olan tum arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum. Ayrica İstanbulda nerden uygun fiyata bulabilirim?

Cort G 270 bulabilirsen kaçırma derim, strat kasadır. Bir tane Stage Müzik te gördüğümü hatırlıyorum. Bu seneden itibaren üretimi kesildi çünkü üzerinde kullanılan malzemeye göre çok ucuz bir gitar. Seni hayat boyu götürebilecek profesyonel bir gitar.

Örneğin üzeri flamed maple kaplı ve en önemlisi üzerinde amerikan Lace Sensor mantetikler kullanılmış 4 adet. Bu manyetikleri ancak binlerce dolarlık fenderlerde bulabilirsin.

Şu adresten gitarı incele:
http://www.cort.com/guitars/g_models/index.html

bLaCk3n3D demiş ki:
tesekkür ederim skull.ankaradayım.ikinci el takıntım yok aslında ama elektro gitardan hic anlamıyorum.en iyisi sıfır almak.cort x-custom alıp iyi bi bakım,ayar falan yaptırmak daha mantıklı geliyo.Peki 750 dolar civarı baska tavsiye edebileceğiniz bi gitar var mı?Deneyerek alıcam ama yinede bi fikrim olsun.heavy metal ve thrash calıcam.Buna uygun bi gitar yani.

X-custom bence de tarzın için baya iyi gitar ama skull un bakımdan neyi bahsettiğini bilemiyorum. Her gitarı alınca sap ayarı vs. gerekir zaten. X-custom için ayrı bir şey oluğunu sanmıyorum. Birde o kalitede o fiyata İbanez veya Jacskon yok kesinlike.

Başka tavsiye edebileceğim gitar sana Cort G290. Üzerinde EMG aktif manyetikler var. EMG 89-SA-SA. Bu da hemen hemen aynı fiyat civarı X-custom ile fakat bu 22 perdeli ve strat kasa. Bunu da düşünebilirsin. Bana kalırsa ikisini de çalıp beğendiğini al. Pişman olmazsın. Ama bahsettiğin müzik türü için x-custom daha uygun gibi.

Seymour duncan dersen x-custom, EMG dersen G290.

Bu arada Ankara' da Gür müzikten uzak dur. Çok kazık fiyatlara satıyorlar. İmkanın varsa İstanbula gel veya sipariş ver göndersinler.

_SphinX_ demiş ki:
Bu Gitar için Az Yorum Yapsan
Ne dir ne değildir Die
...

öbür başlığında da söyledim, tekrar söyliyeyim: ne olduğunu bilmeden baritone gitar alma. bildiğin normal gitarlarda telleri daha düşük oktavlara çekmek için gevşetirsen perde demirlerine çarpmaya başlar, aşırı gevşek olur. bu yüzden gitarın uzunluğunu arttırarak gevşekliği azaltan gitarlar bunlar. kısacası daha kalın sesler elde edebilmeni sağlıyor. eğer tek gitar alacaksan, abuk kalınlıklarda seslere özellikle ihtiyaç duymayacaksan buna vereceğin parayla gidip daha esnek gitarlardan alırsan hem türkü çalarsın, hem de diğer dediğin türleri. elindeki paraya göre ihtiyacını karşılayabilecek çok kaliteli ikinci el gitarlar bulabilirsin. hangi müzisyenlerin tonu hoşuna gidiyorsa buraya yazarsan sana seçiminde yardımcı olacak çok insan bulunur

BEnim Hoşuma Giden Tonlar Özellikle Kurban Evanscence Deftones Haluğun son türkü albümündeki Tonlar Demir Demirkan bu adamların tonları güzel ama özelliklede KURBAN TONLARI İSTİOM :D

belial gibson flying v modelini almak istedigini yazmissin benim bildigim kadariyla flying v sinirli sayida uretildi ve bulursanda kesenin agzini bayya bi acman gerekir

Geri