Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

X-6

Cort X-6 almaya karar verdim. Rahmetli Barış Manço nun gitaristi de akustik ile başla. Ama paran yeterse elektro ile başla dedi. X-6 almaya karar verdim. Ama fiyatı hakkında bir fikrim yok. Antalyadayım. Fiyat verirseniz sevinirim....

graffit demiş ki:
Prelektro demiş ki:
Samashta sadece gümrüklü fiyatı 800$ değilmiydi bende ölçtürmüştümde ona kargo eklencek benim bildiğim daha ?

hayır kargosu herseyi dahil o fiyata geliyor kapına kadar getiriyolar
az önce hesaplattım,şimdi samashten dkmg alsak 880 dolara geliyo başka bişey de vermiyomuyuz,inanamıyorum da birdaha soriyim dedim ben mi yanlış okudum diye...

arkadaşlar senkop müzikte g&l marka gitar denedim telecaster model. inanılmaz bir tonu vardı. amerikan telecasterlarla kapışabilecek bir gitardı. denediğimin ağacı ashti -türkçesi ne bilmiyorum-. ama fiyat 660 dolardı. dediğim gibi fiyatının 2 katı performans veriyor desem yeridir. hepinize tavsiye ederim.
zaten g&l ler fender'in ilk fabrikasında üretiliyor duyduğuma göre. yani temel sağlam. :)

karabash g&l leo fender'in fenderi sattıktan sonra ismi "g" ile başlayan bir arkadaşıyla kurduğu firmadır.Gerçek fender kalitesidir yani.Hatta bence fenderden daha kaliteli ya, millet ismi var diye fender alıyor.

Bu arada ash dişbudaktır ve fender'in sadece en kalite gitarlarında olan pahalı bir ağaçtır.

O baktigin gitar aslinda G&L'in squier versiyonu. Sevdiysen ne ala ama bil istedim.

Bu arada George Fullerton ve Leo Fender'in kurdugu ama onlarin kontrolunden 90larin ortalarindan once cikmis bir firmadir. Bu olduktan sonra kalitelerenin eskisi kadar iyi olmadigini dusunenler var hem de hic az degil, 90larin basinda yapilmis olanlari mesela gayet net bir sekilde daha pahaliya satilir ikinci el piyasasinda.

Tarihce icin:

http://www.glguitars.com/about-GL/index.asp

Tribute isimli bu kore yapimi G&L gitarlari icin:

http://www.glguitars.com/tribute/index.asp

Bu arada kore demek kotu demek degil, mesela fenderin lite ash isimli kore yapimi gitarlari benim kanaatimce meksika mali gitarlarindan cok daha iyi, ve zaten bu satis fiyatlarina da yansiyor. Yani kisacasi G&L'in tribute modellerini squier veya meksika mali fenderlerle degil aslinda lite ash ile karsilastirmak lazim. Meksika mali bir telenin 650 euroya iyi bir 0 fiyati olarak satildigini dusunursen, 660 dolar bu G&L tribute icin fazla degil. ;)

B

Evet normal g&l'lerde yurtdışı fiyatlarının 1500 dolar falan olduğunu görünce 660 dolarlık bu gitarın tribute by g&l olduğunu anladım.Yine de ben işi tamamen fabrikasyona dökmüş fenderlerdense g&l'lerin daha iyi olduğu kanısındayım.

He tabi bu arada benim de geçen gün bir tane aldığım özenle yapılan fender deluxe'ler ayrı ;)

Elektroakustik bir gitarda Boss BD2 Blues Driver pedalı kullanılır mı? ya da elektroakustik bir gitarın pedal ya da prosessör ekipmanı nasıl olmalıdır?

Selamlar; Elimde Ibanez rg320dx var . Bodom coverları yapmak için gitarı re ye almam gerekti , tabi teller 10luk seri. Herneyse akort ettim ancak en kalın tel sorun çıkardı ve çok kirli bir ton verdi. Tellerin gevşemesiyle birlikte teller sapa daha çok yaklaştı da mı ondan öyle oldu? Yani daha kalın bir seri tel alırsam istediğim sonucu alabilirmiyim mesela 0.11 lik. Teşekkürler...

Image039.jpg

bende ibanez s470dx var. sapta ve floyd da telleri sıkan vidaların içi yalama oldu ve artık sıkamıyorum. bu parçaları nerden bulabilirim? ayrıca dün taksimde yüksel ustaya sordum, oda gitarı getirceksin dedi ama taksimede bakkala gider gibi gidilmiyo açıkçası yani bana çok uzak :)

*Alexilaiho*
simdi yapman gereken sey su:
gitarin arkasindaki kapagi çikar orda yaylar görüceksin yaylari tutan vidalari sıkarak/gevşeterek floyd roseun düz olana kadar ayar çek. böylelikle sorunun giderilmiş olur. kolay gelsin...

merhaba. ben bi grupta gitar/vokalim fazla efektle işim yok. bana sert distorsionlar için mesala metallicanın black almbümdeki tonlarına yakın tonlar için hangi amfiyi öneririsiz. bildiğm kadarıyla türkiyede mesa bogie yok bu nedenle marshall amfi düşünüyorum.fiyatı 1000dolar civarı olablir.amfiyi hem evde hemde studyada kullaıcam. gerçi ev için biraz fazla kaçıcak ama neyse komşularla iyi geçinirim :D . amfiye ek olarak başka neye ihtiyacım var? bu arada gitarımda 60-81 emg var.

merhaba, bütün bu 168 sayfayı okudum ve tarzıma en uygun gitarların jacksonlar olduğunu anladım. Jacksonlara baktım ve dkmg çok hoşuma gitti. Yalnız bikaç sorum var. Jacksonlarda usa serisinden olmayan tüm gitarlar japon yapımı mı oluyor. Bir de internetten türkiyeye sipariş verebileceğim jackson satan siteler varsa bi zahmet buraya adres yazarmısınız. Şimdiden teşekkürler.

Geri