Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

acıkcası forumu okudukca bende de bi cort merakı uyanmadı değil... :) internette resimlerine baktıkca daha cok hoşuma gitmeye basladı... bi cort mu alsam diye düşünüyorum.. bunun sorumlusu cortman heralde :)

yok abi ya cort her isteğe uygun gitar değil ki ewt düzgün fiyatlara kaliteli gitarları varda... rastansaga saolsun bizi bilinçlendiriyor cort gitarlar hakkında gözümüzü açtı keşke başka markalarında bukadar canayakın fanatikleri olsa diğer markalarında artısını eksisini tam öğrenebilsek.... ama ben baya baya bi bakıp cortun kaliteli olduğunu gördüğüm halde almak istemiyorum çünki tarzım deil ibanez ve esp içinde aynısını düşünüyorum yani cortla alakası yok

valla jacksona okadar kanım kaynıyoki bi sayfa önce heralde bi soru sordum daha cevap vermediler ama cevabı heralde jackson olacak..... unutmadan şunuda söylemek istiyorum fenderi ilk karım, jacksonu metresim yaparım :p (zaten ikisinin alanlarında uçurumlar kadar fark var)

cihanyum demiş ki:
arkadaşlar ben bi hot road gitar almak veya yapmak istiyorum (charvel gitarları gibi) istediğim iki şey var
birincisi : gitar tek manyetik olacak (bridge)
ikincisi: mümkünse floydrose deil ama çift yönlü tremolosu olsun istiyorum

bide bunun üstüne manyetik takacam ama hangisini takacağımı bilmiyorum burda sormak yanlış olur heralde sizlere sorum bu tür bi gitar varmı satılan veyada ben hangi gitarı alıp modifiye etsem istediğime yakın sonuçlar elde edebilirim (tarz=vanhalen veyada steve vainin genç haliymiş gibi olacak- ibanez öncesi)

rastansaga valla sorum buydu ama cortta bulamadım hocu yardım edin bana

cihanyum demiş ki:
cihanyum demiş ki:
arkadaşlar ben bi hot road gitar almak veya yapmak istiyorum (charvel gitarları gibi) istediğim iki şey var
birincisi : gitar tek manyetik olacak (bridge)
ikincisi: mümkünse floydrose deil ama çift yönlü tremolosu olsun istiyorum

bide bunun üstüne manyetik takacam ama hangisini takacağımı bilmiyorum burda sormak yanlış olur heralde sizlere sorum bu tür bi gitar varmı satılan veyada ben hangi gitarı alıp modifiye etsem istediğime yakın sonuçlar elde edebilirim (tarz=vanhalen veyada steve vainin genç haliymiş gibi olacak- ibanez öncesi)

rastansaga valla sorum buydu ama cortta bulamadım hocu yardım edin bana
şimdi senin bu isteğin biraz imkansıza yakın

1.floyd rose olmıycak ama çift yönlü olacak
2.tek manyetik bridge olacak
al bulduk işte ama bunu alman biraz imkansız ne yazıkki capon tanıdğın olması lazım

http://www.jacksonstars.com/rrj2sp.html

hmm gitar çok güzel aslında başlık açmak istemedim yani bana herhangi bikaç gitar önerebilirsiniz bunların tek manyetiikli olmasıda gerekmez zaten manyetik alıp bu gitarın diğer manyetiklerini çıkarıp atarım charvelın,hammerın,kramerın bu tür gitarları var ama benimki daha türk işi olsun istiyorum bide uğraşmak bu işten yorulmak istiyorum gerekirse floydrose bile taktırırımda floydrose sisteminin zorluklarından çekiniyorum (ayar,tel takma işi,akord işi)

TheJester demiş ki:
anti-social çok güzelmiş bu ya. Alexi Laiho'nun eski gitarına çok benziyor. RR'lere gold hardware ve tek, kapaklı manyeik müthiş oluyor bu arada.
bu stars olan capon rrlerin hepsi alexinin gitar gibi 24 perde bi kaç istisna dışında

cihanyum demiş ki:
hmm gitar çok güzel aslında başlık açmak istemedim yani bana herhangi bikaç gitar önerebilirsiniz bunların tek manyetiikli olmasıda gerekmez zaten manyetik alıp bu gitarın diğer manyetiklerini çıkarıp atarım charvelın,hammerın,kramerın bu tür gitarları var ama benimki daha türk işi olsun istiyorum bide uğraşmak bu işten yorulmak istiyorum gerekirse floydrose bile taktırırımda floydrose sisteminin zorluklarından çekiniyorum (ayar,tel takma işi,akord işi)
evet dedğin gib kramerin fln manyak gitarları var ama hiç biri tam istediğin gibi değil sanırım,

eğer floyd olmadan başka bir çift yönlü istersen kahler köprülü(evh da kullanıyodu sanırım bi ara) bir gitar bulman lazım ki bu köprüler jacksonstars dışındaki gitarlarda pek fabrika çıkışı yok senin takıtrman gerekiyor

http://www.jacksonguitars.com/gear/gear.php?partno=RR5_Rhoads
[/url]

Sx marka gitarlar hakkında ne düşünüyorsunuz?Ben telecaster taklidi olan modelini almayı düşünüyorum.(Fender'e para yetmiyo,umarım ilerde o da olacak...)Bu markanın distrübitörü olan ve istanbul'da satan mağaza hakkında bilgisi olanlar lütfen söylesin.

ben de sx sst62 ile fernandes dragonfly arasında kaldım.Tabi sx i düşünme sebebim fiyatının çok daha uygun olması;ama sonuçta önemli olan gitarın kalitesi.fikir verirseniz sevinirim...

İbanez GAX 30 marka gitar nasıl bi gitar bilgisi olan var mı acaba ? Bu gitara 400 YTL vermeye değer mi? Bir de bu gün gitar sorduğum satıcı 20 yıldır bu işi yaptığını ve hiçbir Cort un bir İbanez etmeyeceğini söyledi ve beni bu gitara yönlendirdi. Sizce ne yapmalıyım çok zor durumdayım acil yardım gerekiyor .

İbanez GAX 30 marka gitar nasıl bi gitar bilgisi olan var mı acaba ? Bu gitara 400 YTL vermeye değer mi? Bir de bu gün gitar sorduğum satıcı 20 yıldır bu işi yaptığını ve hiçbir Cort un bir İbanez etmeyeceğini söyledi ve beni bu gitara yönlendirdi. Sizce ne yapmalıyım çok zor durumdayım acil yardım gerekiyor .

Blue_hunter demiş ki:

O gitar yaramaz ben sana söyliyim. Satıcıya da şöyle bi hareket çek: :kicsalla

Geri