Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

katilinek demiş ki:
Benim tek sitediğim return girişinden girmek amfinin.O yüzden poweramp katı iyi olan bir amfi sordum.Returnden vamp2 bağlıycam.
katilinek demiş ki:
Bütçe yok 30w lık bişey istiyorum zaten çokta fazla güçlü olmasın.
Bu iki söylediğin şey benim için çelişiyor. Power katının iyi olmasından kastın nedir? Power katı sadece sesi yükseltir. Sese renk, karakter vermez. İyi demek biraz kapalı oluyor, kaliteli mi, güçlü mü vs?
Preamp işini hallettiysen bence sadece power amfi al.
Benim bildiğim en popüler power amfi Tech 21 Power Engine 60.
http://www.tech21nyc.com/pe60.html
Bu ürünün en güzel yanı çoook iyi bi kabininin olması.
Bunun dışında hoparlörsüz power amfileri düşünebilirsin, ama onlar daha pahalılar. Hem de kabin alman gerekecek.
FX loop'lu amfiler de aslında pek ucuz değiller, bunu da göz önünde bulundurmak lazım.
Bir de setup konusunu bir kez daha düşün, vamp2 ile ne kadar beraber olacaksın, şu anda yapacağın yatırım daha sonra seni idare edecek mi? Bunların da kararını iyi ver... Zira alım satım çile olabiliyor, maddi ve manevi kayıplara yol açıyor. Kolay gelsin...

İşin geçeği bu ekipman işindeki tek gelirim öğrenimler :D
Şimdi gt8 almak istesem açık var 2 aydan fazla beklemem gerek.PArayı toplamak için.Zaten lambalı amfiler işe başlıyana kadar hayal.Bir ara tirac+ultrag işte yanlarına efektler falan düşündüm hani ay ay alabilirm bir pedal diye ama oda çok zahmetli ve uzun vadeli olduğu için pahalı geldi.O yüzden vamp2 dedim vamp2yide amfiye bağlamak lazım heralde 4.1 veya müzük setinde pek işe yaramaz gibi ne bilim çıkmazdayım aslında.

Bu mesaj buraya yazılmamalıydı aslında kusura bakmayın.

Ben de öğrenimlerle idare ediyorum bu konularda, ama sabırlı isen ve acelen yoksa paranın ne kadar olduğu önemli olmuyor. Para nasıl olsa gelecek. Ama önemli olan doğru ve uygun yatırımı yapmak önemli.
Ben senin yerinde olsam o yatırımı yapmazdım. Vamp kullanmak teknik olarak bana yanlış geliyor, özellikle senin gibi sadece vampa bağlı kalmak... Bu yüzden önceki mesajda dikkatini başka noktalara çekmeye çalıştım...

Gogostar doğru söylemiş bence de setup konusunu göz önünde bulundurabilirsin. Lambalı amfilere param yetmiyor demişsin o zaman kaliteli bir transistörlü amfi alabilirsin. Ben yine Laney diyeceğim ama bence fiyat-performans açısından bayağı iyi amfiler. Tabi orası senin seçimine kalmış bişey ama şunu da bir düşünmeni tavsiye ederim; Bence vamp ile kurduğun kombinasyon seni bir süre sonra tahmin etmemeye başlar. Zaten transistörlü amfilerin lambalı amfilerden en büyük eksiği drive tonlarının kötü olması. Bunu da iyi bir drive pedalı alarak düzeltebilirsin. Onun dışında doğru EQ ayarlarıyla bulduğun başka eksiklikleri de düzeltebilirsin. Olmazsa da vamp'ini amfiye bağlayıp kullanırsın. Baktın seni tatmin etmiyor, analog veya digital bir setup kurup mevcut amfinle kullanabilirsin.
Kolay gelsin...

playcort demiş ki:
O kadar iyi değil derken ne ile karşılaştırarak söyledin bunu.Bende de laney 30w var ve gayet memnunum

o kadar iyi değil derken vs30 la karşılaştırdım ya da herhangi bir ingiliz üretimi marshall ile ki vs30 ing. üretimi marshalların en şoparıdır afedersin :) ama çatır çatır tonu vardır clean olsun overdrive olsun konserde bile kullanılır. amfi transistörlü olacaksa marshall olmalı bence. lambalıda gitarına göre mesa, fender, carvin de olabilir ama laney benim için her zaman 2. plandadır.
sonuna da zaten "paran varsa" marshall al dedim. haa şimdi sakın laneyin fiyat performans oranı konusunu açmayın fiyatını düşüren bizim göremediğimiz pek çok detay vardır illa ki.

Marshall'ları bilmem ama Laney'lerde amfi kabininin yapılması için sunta kullanılıyor. Bunu fiyat düşüren bir etken olarak görebiliriz. Onun dışında Marshall'ların kontrol panelleri daha lüks bir görünüme sahip. Laney'lerde düz dizayn. Bunların her biri fiyat düşüren etkenler olarak görülebilir. Yanlış anlamayın Laney Marshall'dan iyidir demiyorum. Sadece bilgilendirme amaçlı konuşuyorum.

ben bişi sorcam...benim jackson gitarım war..cidden cok sewdiğim sert tonları war..ama ben mesela manyatiğin tekini dğiştirip clean tonları cok daha guzel olan bir manyetik taksam guzel olurmu...sapın bitimindeki manyatik kopru diyolardı sanırım onun yerine clean.i iyi olan bir manyetik taksam olur mu?

MILLET BENDE COK GUSEL BI
GIBSON EPIPHONE SPECIAL II VAR
YANINDA DA SKB CASE VAR
BAKIN ARASTIRIN COK GUSEL GITAR
SATMAYI DUSUNUOM IHTIYACTAN
BIDE KORG AX 1500 G VAR SATCAM ONUDA
SATCAM

BU ARADA JACKSONIN SESI OLDUKCA SAGLAM AMA BAZILARINA SERT GELEBILIR
JACKSON SEVIOM AMA PARAM YOK DIOSANIZ
BC RICH ALIN BEN IKISINIDE DENEDIM
SESLERI NERDEYSE AYNI

ben bişi sorcam...benim jackson gitarım war..cidden cok sewdiğim sert tonları war..ama ben mesela manyatiğin tekini dğiştirip clean tonları cok daha guzel olan bir manyetik taksam guzel olurmu...sapın bitimindeki manyatik kopru diyolardı sanırım onun yerine clean.i iyi olan bir manyetik taksam olur mu?

Sapın bitimindeki Neck manyetiği köprüye yakın olan Bridge manyetiği ya :? Ama yumuşak tonlar arıyo'san EMG'den uzak durmanı söylerler heralde ben çok bilgili değilim de :p

yok zaten gtarın maşalahı war tam jackson gacır gucur :) ama basen clean calmak gerektiğinde diorum onada bi manyetik aliim gtar super olsun :) cok mu şey istiyorum anlamadım ama olsun

beylerr ben gibson almak istiom elektro tabi
ama ne modeli onerirsinizz ben daha yeni baslamiorum gitar calmaya ama olsunn bide tavsiye ettiginiz gitar warsa paralarini da yaninda yazarsaniz bahtiyarr olurm yahuuu :D :D :D

Gibson Les Paullerin en ucuzu sanırım 2300-2400 dolar vardır ki bu yurt dışında.. Bence alacağın gitara kendi kendine karar verebilecek düzeye gelene kadar alma öyle bi gitar (Herkes böyle diyo' bu forumda ben de onlar gibi demeye başlıyorum artık :D )

her soruşumda gittikçe genelleşiyorum ama .. :D
max 850-900 ytl'ye bir gitar almayı düşünüyorum. Thrash-Power metal çalıyorum.Özellikle ince klavyeli veya beni hızlandıracak,iyi tonları olan gitarlar öncelikli benim için. Bir türlü karar veremedim,bir de size sorayım dedim.

Geri