Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Vox'un bi amfisinde çaldım okulda çok hoş bi'şeydi ya :) Laney'nin lambalı 15W'ı varsa Cube30 falan hiç uğraşmıyayım alayım ya link verebilir misin :) ? Blues Junior bayağı pahalı :(

Ben de gitar almak istiyorum,ama kafam acayip karıstı.Her girdgim dukkanda(tünelde) bir önceki düşüncem yerlebir oldu.cort x6 dedim hop S.B Dreams'in AE 759 unda ondan daha iyi,jackson'ın kullangı floyd-rose var dediler.Yamaha pacifica 112 dedim endonezya mali işe yaramaz dediler.aslında 2 humbacker 1single istiyorum o nedenle S.B Dreams cok iyi gibi geldi bana fiyat bakımından falan ama bilmıorum.S.B Dreams birtek adı duyulmamıs diye mi böyle bir çelişkiye dusuruyor beni bilmıyorum.Parasal durumum en fazla 300 dolar verebilirim.Fikirrr????Tesekkur ederim simdiden.

SB Dreams fasonun da fasonudur. Şöyle oluyor ki nereden geldiği bilinmeyen gitarların üzerini Laylaydakile SB(Serter Bağcan) Dreams yazıp Jackson'ın yan sanayisi diye kakalamaya çalışıyorlar. Sakın kanma bunlara. O paraya forumda bir sürü ikinci el gitar var. İkinci el dendiğine bakma çoğu o SB'lerin sıfırlarına bin basar. Yerinde olsam ikinci el Jackson, Ibanez, Epiphone veya Mexica Fender düşünürdüm sevdiğim tarza göre. Çünkü orta vadede bunlar seni oldukça tatmin edecektir.

S.B. Dreams üzerinde Jackson Floyd Rose'u bulunması şehir hatta Laylaylom efsanesinden öte birşey değildir...
S.B. Dreams'in adı ülkemizde oldukça duyulmuş durumda, ancak hangisini denediysem hiç de iyi gitar değiller...
Cort X-6 herhangi bir S.B. Dreams'den çok daha iyidir. Yamaha'yı denemedim. Bence S.B. Dreams'i çok fazla düşünme. Vereceğin paranın yarısına zor satarsın daha iyi birşey almak istediğinde. Laylaylom'un "ileride değerinde alırız" sözleri de takas için söylenen birşeydir. 300$'a sattıkları 180$'a geri alırlar ama mağazadan bir adet JAckson alacaksan -ki sattıkları Jackson fiyatı 900€ ise o gitar yurtdışında 450$ dır. Bence Cort'lara bak bahsettiğin fiyat seviyelerinde. Takıntın da yoksa tüm paranı sıfır gitarlara yatırmaktansa temiz, ikinci el, daha üst model gitarları düşün derim...
Koaly gelsin...

Evet S. B. Dreams'i aklımdan cıkarsam iyi olucak.1. el takıntım yok tabi ama şimdi 2. el olunca tereddüt ediyor insan acaba ne oldu?Acaba önemli bir sorunu var mı acaba aldıktan kısa bi sure sonra elimde patlar mı acaba acaba bir sürü şey dusunuyor.Tesekkür ederim arkadaslar fikirleriniz için.Sagolun.Uzunca bir düşünme sürecine giricem yine....

mersinden_ersin demiş ki:
250 dolar param var. elektro akustik gitar alacağım. ağırlıklı olarak amfi mixersiz olarak kullanacağım için akustiğinin iyi olması önemli. fiyatta fazla sapma olmadan önereceğiniz marka modellerin fiyatlarıyla birlikte verirseniz sevinirim. bir arkadaşta jasmine by takamine es31c kullandım. gövdesi büyükçeydi akustiği iyi ama basları hafifçe zayıf gibiydi. sap güzeldi. 225 dolar peşin buldum(ya dolar uçmuş be abi yeni farkettim:p). diğer önerilerinizi bekliyorum. saygılar...

tekrar alayım sona dedim:D

Ya öğrenci olarak gitar ekipmanı almak çok zor iş. Zaten herşey olabileceği kadar pahalı. Bi de az harçlıkla ve çok gelirle para biriktirmeye çalışıyosun. Ben valla yemiyorum içmiyorum para biriktiriyorum şimdi yeni amfi için. Yakında bi yerde bi işe falan gircem heralde...

alakasiz birsey sorucam ama fenderin turkiye distirbutoru degişsti falan diye duydum baktim sitesine harbiden degismis onceden 4c diye varligindan suphe ettigim bir sirketi gosterirdi fender sitesinde simdi baktimda fender turkiye distirbutorlugunu komple kaldirmis olayin sebebi nedir bilen varmidir
4cnin disturbutorlugunu yapiyor gorundugu diger sirketlerinde distirbutorlugu degisti de simdi bu turkiyeye bundan sonra gelen fenderlerde dukkan sahiplerine mi kaldik acep?

Geri