Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

metallica slayer megadeth ve death çalcam
kafamda 2 gitar

ibanez....http://www.laylaylomshop.com/default.asp?say=9&urun=445

jackson....http://www.laylaylomshop.com/default.asp?say=9&urun=166

hangisi ?

rp 80 bana yeterli gelmio onun altına gnx-5 yada 3 almayı düşünüyorum gitarı aldıktan sonraki paraya bağlı
bu ikisi arasında hangisi yada onlara vereceğim paraya başka bişey mesala ne yardım yardım yardım..

bide bunlardan hangisi soloya daha yatkın oluyo? ben cortx2 + pr80 ile one soloyu komple koydum ama hangiside daha rahat ederim.. ???? :roll:

gio ibanez den uzak dur.ayatın boyunca bidaha yaklasma.kacabildiğin en uzak mesafeye git.

js30 uygun yani baya bi calabiliosun saydığın grupların sarkıların(kendimden biliorum)js30 u da turkiyeden alma.alıcaksan ya forumdan 2.el al yada yurt dısından al.

Jackson'la Ibanez'in aynı kalite ürünleri arasından istediğin ton için Jackson'ı tavsiye ederim ben. Ama JS serisi işçilik ve ton olarak beni tatmin etmiyor, başka bir Jackson bulabiliyorsan onu al derim.

Arkadaşlar gitarımı değiştirmeyi düşünüyorum ve kafamda birkaç seçenek var...
ESP AX-250
Washburn X50PRO
Epiphone Goth Les Paul Studio 7
Ibanez RG7321 7 string ... aslında birde ESP F 250 düşünüyorum ama bunun tremolosu düşündürüyor beni çünkü tremololu gitarların sustaine etkisi bilinen birşey sonuç olarak ve benim çok kullandığım bir parça değil(sadece şov amaçlı kullanıyorum) ayrıca gitarın akorduyla çok oynayan biriyim ben, listeye 7 telli eklememinde sebebi o zaten her neyse arkadaşlar bu gitarlar hakkında yorumlarınızı bekliyorum...

ax250 ve f250 den uzak durmanı oneririm.agathis govde ve esp/emg lh300 manyetikler ile o gitarlar cok iyi değil.bence washburn x50 pro ile rg7321 ile secim yapman daha mantıklı olur.epiphone goth a gore daha iyiler bence.x50 de emg ler var.emmeye de gelir gommeyede :p

X50 de EMG değil duncan var... Ama yardımın için teşekkür ederim zaten asıl olarak ax250,X50Pro ve rg7321 arasında kalmıştım...İşte rg ile goth 7 telli olduğu için düşündürüyor sadece... Bu 4 gitarı kullanan varsa yorumlarını bekliyorum...

sitesinde iki model var x50 pro fe yide goz onunde bulundur.onda işte emg ler var.sert tonları cok güzel alırsın.ayrıca x50 lerin ikisindede buzz feiten tuning sistemi gelio.bunuda goz onunde bulundur bence.üzerindeki maple kaplamalarda oldukca güzel.bence rg7321 ve x50 arasında kalmalısın.ama bide rg7321 alırsan buyuk ihtimal manyetik modifiesi ihtiyacı duyucaksın.

kolay gelsin

Slm ben yeni bi topic açtım ama dvmı gelmedi. Ben de yeniyim ve alternatif ve SOAD vs dinliyorum ve çalmak istiyorum. Şimdi bi tane J&d Jd-907 almak istiyorum 430 dolar ve amerikan yapımı.http://www.jandd-guitars.com/jd-907.htm Sizce almalı mıyım,eğer bunu önermiyosanız maksimum 500ytl olan başka bi gitar önerebilirmisini(vade farksız taksit yapan bi site de önerebilir misiniz :))

Abi öyle walla etikette made in usa yazıyo. yani içimden almak geliyo o gitarı ama araştırıyorum ne satan var ne bahseden ,diğer modeller hakkında yine bi kaç kaynak var.Ama bn bunun hakkında bilgi edinmek istiyorum.. neyse başka bişey alıcam demekki. YA bana neden tavsiye ettiğinizi de açıklayarak maks. 500ytl'lik bir gitar önerebilir misiniz? lütfen yardım edin yaw walla sonunda gidip önüme gelen gitarı alıcam neyi alsam neyi almasam diye kafayı yedim yaww. herkes farklı bişey söylüyoo

Biraz daha uğraşıp Cort EVL-K4 alabilirsin sıfır.. Çalcağın müziği bilmiyorum ama sert çalacaksan güzel bir gitar :) Bir de ben hala inanamıyorum onun "made in USA" olduğuna :p

:D belki kendileri yapıştırmıştır etiketi:D Abi yukarda yzmıştım tekrar yaziyim genel olark çoğu türü dinliyorum.ben sana severek dinlediğim grupları/kişileri sayayım sen karar ver :Soad,apocalyptica,rammmstein,anthema,nightwish..vss ayrıca bunların dışında jass ve flamenko hastasıyım :D yani anlayacağın bana biraz multifonksiyonel bişe lazım.. Senin önerdiğin evl serisini biliyorum görüntü itibariyle şahaneler. Sen fiyatını biliyo musun k4 ün ? nasıl olur sence almalı mıyım yoksa bnm aradığım türden bişe biliyo musun?

Arkadaşlar biraz daha araştırma yaptım ve araştırmam sonucu bu gitarlardan birini alacağım ama hangisi bilemiyorum...?

1-Washburn X50PRO FE - 660$
http://www.musiciansfriend.com/product/Washburn-X50PRO-Flame-Top-Electric-Guitar?sku=515404
2-Schecter C-1 Artist Limited Edition- 500$
http://www.musiciansfriend.com/product/Schecter-C1-Artist-Limited-Edition-Electric-Guitar?sku=518187

Şu anda elimde ibanez s470 var, tarzım metalcore sabit köprülü ve 24 perdeli bir gitar almak istiyorum... Gitarı bu siteden ya da Amerika`ya gönderen başka bir siteden almayı düşünüyorum ve fikir ve önerilerinizi bekliyorum...

SLM

Merhaba arkadaşlar.6 ay klasik gitar çaldım ve artık elektrik gitara geçmek istiyorum.Yapmak istediğim tür çok çeşitli death metal,doom metal,alternatif,nu metal,heavy metal,hardcore,soft rock,klasik rock,hard rock yani çok komplike her türü icra edebileceğim uzun soluklu bir elektro gitar istiyorum.Dinlediğim gruplar rammstein,radiohead,metallica,-megadeth,katatonia,opeth,slipknot,duman,mor ve ötesi,in flames,şebnem ferah,a perfect circle,tool,anethema,my dying bride,deftones,dream theater,guns n roses,muse,orphaned land,queen,rhcp,santana ya kadar çok çeşitli olarak devam ediyor.Şu an için düşündüğüm gitarlar epiphone les paul un goth-studio-standart modelleri vede ibanez in rg350 ex-bk,s470,ar300-bs,s520 ex modellerini düşünüyorum.Peşin alcam gitarı.Fiyat aralığımda 750 ile 1050 ytl arasında değişiyor.alcağım gitarın clean tonlarıda sert tonlarıda dengeli ve iyi olmalı.İzmirde oturuyorum.Yardımlarını bekliyorum.Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler...

ben arkadaşlarla yeni kurcağımız grup içn eski elektromu satıp bi Extreme XE40BK almayı düşünüorum sizce nasıl olur.

arkadaşlarla yeni bi rock grubu kurucazz.black metal türünde bişeler yapmak istiyoz bnde eski elektro gitarımı satıp yerine bi
Extreme XE40BK almayı düşünüyorum fiyatı 300 ytl sizce nasıl olur.hiç kullanamdım bilmiorumda gördüm çok etkilendim...

M_a_Y_h_E_m demiş ki:
arkadaşlarla yeni bi rock grubu kurucazz.black metal türünde bişeler yapmak istiyoz bnde eski elektro gitarımı satıp yerine bi
Extreme XE40BK almayı düşünüyorum fiyatı 300 ytl sizce nasıl olur.hiç kullanamdım bilmiorumda gördüm çok etkilendim...
bulasma o paraya BCRich bronze warlock al bin kat iyi....

En azından satarken ayagına dolanmaz

arkadaşlar öncelikle selamlar
yaklaşık 4 yıldan beri kendi çabalarımla ögrendigim kötü bi marka gitarım var cahillik zamanlarında aldıgım (skylark) ama aklımda 1 yıldan beri şu soru dolanıyo ibanez ve korn delisi olarak ve genelde bütün coverlarımızı korn dan yaptıgımız için acaba fantezi yapıp 7 telli i ibanezmi alsam (ki fiyat gayet makul 780 ytl) yoksa kendimi kasıp ibanez sevdasından vaz geçmeyip 6 telli klasik bi ibanezmi alsam (650 ytl) ve aranızda varsa 7 telli çalan bi yorumlarini almak istiyorum şimdiden teşekkirler

Geri