Evde Tube Amfi Tadında Gitar Kaydı

Merhabalar arkadaşlar. Yeni bir Fender amerikan deluxe gitar aldım ama bu gitarın tadına varmak için tube yani lambalı bir amfi lazım. Sorun şu ki böyle bir amfiyi kullanabilmek daha doğrusu performansını alabilmek için sesi biraz hatta ev ve komşular için baya açmak lazım. Örneğin Fender Blues Junier gibi bilenleriniz bilir nasıl bir amfi olduğunu. Ben de düşündüm ki bu sese mikrofon arada olmadan yani direkt olarak ulaşabileyim. Kısacası sesi kimse duymayacak(tabi istersem) ama bilgisayar bunu kaliteli bir tube amfiden mikrofonla kaydedilmiş gibi direkt kaydedecek. Bunu nasıl yazılımlarla nasıl bir ses kartı preamp kombinasyonuyla yapablilirim? Ayrıca emu 1616m almayı düşünüyorum bunun üzerindeki preamp bana yeter mi yetmezse nasıl bir preamp daha gerekli?
Sonuç ve özet olarak sessiz ama mükemmel bir gitar kaydı nasıl yapabilirim?

Bence program vs. ile ugrasma,ne yaparsan yap mikrofonla yuksek seste aldigin tonun aynisini alamazsin.Catlak bi fikir vereyim, tahtadan orta kalinlikta bi kutu yaptir.Icini akustik piramit sunger ile kapla anfi ve mikrofonu koy icine.Hem bi miktar reverbde ekler.Hemde sesi engeller,kaydini yaparsin.

Geri