Ses Kartım Mikrofonu Görmüyor Acil Yardim Nolur !!!

Arkadaşlar merhabalar,
Focusrite 2i2 ses kartına sahibim.Kartı daha yeni aldım aşağı yukarı 1 hafta kadar oldu .Ufak bir yerde yaşadığım için ses kartını pc ye zar zor tanıttım.Onu geçtim gitardan kayıt alabilmek içinde günlerdir uğraşıyordum onuda bu gün halletim.Lakin ses kartım Behringer c1 mikrofonu görmüyor ne yaptıysam bir türlü mikrofonun ışığı yanmadı .Acaba mikrofon ses kartı uyumsuzluğu mu? Ne olur yardımcı olun çıldırmak üzereyim zar zor biriktirdiğim paralarla aldım bir arpa boyu yol kat edemedim yavaş yavaş hevesim kırılıyor. Acil yarıdmcı olun lütfen.
Saygılar, sevgiler şimdiden teşekkürler...

Mikrofon Condenser ise 48v acmaniz gerekir ses karti uzerinden. Ses karti mikrofon uyumsuzlugu gibi bir durum soz konusu degil. Mikrofonda ya da kabloda problem yoksa sinyal iletilir, ancak kondenser mikrofonlar -sizdeki gibi- 48v güce ihtiyac duyarlar. Giris seceneklerinden line'i degil, inst'i seçin bu arada.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mikrofon Condenser ise 48v acmaniz gerekir ses karti uzerinden. Ses karti mikrofon uyumsuzlugu gibi bir durum soz konusu degil. Mikrofonda ya da kabloda problem yoksa sinyal iletilir, ancak kondenser mikrofonlar -sizdeki gibi- 48v güce ihtiyac duyarlar. Giris seceneklerinden line'i degil, inst'i seçin bu arada.
48 v secili durumda .ses kartina xlr kabloyu bagladgim zaman

Direct monitor acikken, gain seviyesi yeterli miktarda acikken ve inst secenegi seciliyken deneme yaptiniz mi acaba? Driver güncel olsun elbette. Ancak bana donanimsal gibi geliyor eger bunları atlamadiysaniz.

Direct monitor acikken, gain seviyesi yeterli miktarda acikken ve inst secenegi seciliyken deneme yaptiniz mi acaba? Driver güncel olsun elbette. Ancak bana donanimsal gibi geliyor eger bunları atlamadiysaniz.
Direct monitor nedir ? Bu konularda pek bir bilgim yok da.gain i son seviyeye getrdim ve inst secenegnde debedim .ayrica tum kombinasyonlards denedim gain kisikta ve inst in diger seceneginde de.ama bir turlu basari alamadim malesef.

Mikrofonun ışığı yanmıyorsa oraya 48v gitmiyor demekki, Ses kartının üzerindeki 48V yanıyormu kontrol edin, giriş yaptığınız kanaldaki line/inst seçimine dikkat daha sonra kablonuzu kontrol edin (sıfır planetwaves de tekrar lehim yaptığımı bilirim)

Mikrofonun ışığı yanmıyorsa oraya 48v gitmiyor demekki, Ses kartının üzerindeki 48V yanıyormu kontrol edin, giriş yaptığınız kanaldaki line/inst seçimine dikkat daha sonra kablonuzu kontrol edin (sıfır planetwaves de tekrar lehim yaptığımı bilirim)
Ses karti uzerinde 48v yaniyor malesef. Dun behringer Türkiye ile iletisime gectim diz ustu pclerde güc problemi yasanabilir diyor . Masa ustu pcde dene diyor bana .gittim yeni bi kablo daha aldim yok yine. Mikrofon bozuk ya da pcden guc alamiyor ses karti baska ihtmal gelmiyir aklima bu ise harcadigim haybeden mesai beni acayip sıkıyor artik.

Yani ışık yanarken phantom u göndermemesi bana garip geldi. Yakınlarda bir masaüstü pc de denemek en uygunu herhalde, başka mikrofon olsa o da denenir 2 dk da aslında da.

Yani ışık yanarken phantom u göndermemesi bana garip geldi. Yakınlarda bir masaüstü pc de denemek en uygunu herhalde, başka mikrofon olsa o da denenir 2 dk da aslında da.
Aynen baska bi alternatif olsa en azi mik. De problm olup olmdgini anliycam .smdi ses kartinda mi mik. Demi prblem cok kararsizim garantiye gitse mik anca nezamn gelir

Hocam simdi ses kartını bilgisayara bağla driver ini indir ve güncelle mikrofonunu bağla 48w i aç ondan sonra kullandığın programı açıp ses kartını programa tanıt sonra programdan bir kanal aç ses kartının hangi girişine bağlıysa mikrofon onu göster monitörleri aç ( hoparlör gibi bir simge vardır ona bas ) ve kayıt a hazır hale getir hala ses gelmiyorsa veya sıkıntın devam ediyorsa garantisi devam ediyorsa ürünlerinin garantiye ver bu aşamaların hepsini forumda veya internette araştırarak nasıl yapıcağını öğrenebilirsin biraz karışık gibi gözükür ama basit bir işlem

Geri