Boss Katana 100 Vs Marshall Dsl5c Vs Blackstar Ht5r

Hangi amfi?

• Toplam oy veren
    26
Amfi için 2000 tl bütçem var. Boss katana 100 , marshall dsl5c ve blackstar ht5r arasında kaldım. Boss'un ayrıca efektlere ihtiyaç duydurmaması ve rock,blues tonları piyasadaki diğer solid state amfilere göre cok daha iyi tonlar veriyor. Ayrıca 0.5/50/100 watt seçenekleri ile hem evde hem de orta çaplı konserlerde çok rahat kullanılabilir.Blackstar lambalı ama sadece 2 lambası var. Isf özelliği için ve 12"hoparlörü artı bir özellik. Marshall dsl5c modelinin 4 lambası olması ve 1/5 watt seçenekleri çok hoş ama hopörlöru 10". Marshall'ın hopörlörünü 12" hopörlör ile değiştirebilsek blackstarı direk elerdim ama boss ile hala bir kıyaslama olacak. Çünkü okulumun müzik calışmaları başlayacak ve 100 kişi için davulla birlikte 5 wattlık lambalı amfi yeterli olur mu bilmiyorum son seste çalsam bile. Sizce ne yapmalıyım?

Boss ile lambalilar armutla elma gibi onu düşünerek alın. Marshallin akustik dsl5cnin akustik davulu bastiracagini sanmıyorum. Hali hazırda pedal board varsa ya da alacaksaniz blackstar yoksa boss.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Boss ile lambalilar armutla elma gibi onu düşünerek alın. Marshallin akustik dsl5cnin akustik davulu bastiracagini sanmıyorum. Hali hazırda pedal board varsa ya da alacaksaniz blackstar yoksa boss.
O zaman boss alıcam fakat biraz daha araştırmadan sonra blackstar id:60 tvp adlı amfinin de çok iyi olduğunu, boss ile kapışabilecek olduğunu duydum. Sanırım yeni bir konu daha açmam gerekecek.

O zaman boss alıcam fakat biraz daha araştırmadan sonra blackstar id:60 tvp adlı amfinin de çok iyi olduğunu, boss ile kapışabilecek olduğunu duydum. Sanırım yeni bir konu daha açmam gerekecek.
Açmayın yeni konu, araştırın. Zaten yeterince konu var.

Marshall'ın DSL serilerini hiç sevmiyorum, bir kere çok kolay kırılıyorlar; headroom yok amfide. İkincisi drive karakteri çok kötü bana göre.

Amfi tek bir iş yapmalı. Hem pedal olayım hem amfi olayım, yeri geldiğinde simülasyon olayım kıvamındaki aletlerden koşarak uzaklaşıyorum.

Blackstar da lambalı diye pazarlanan ama aslında drive karakterini transistörlerden alan bir yapıya sahip; yanlışım varsa düzeltin. Benim tarzıma da uymuyor aslında ama bunların arasında en tercih edilebiliri HT serisi. Dijital olayında da bir iş yok. Hepsi aynı tas aynı hamam.

Tarz ne? Bütçenizi az zorlasanız çok daha iyi aletler bulabilirsiniz. En azından parasına değer.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Açmayın yeni konu, araştırın. Zaten yeterince konu var.

Marshall'ın DSL serilerini hiç sevmiyorum, bir kere çok kolay kırılıyorlar; headroom yok amfide. İkincisi drive karakteri çok kötü bana göre.

Amfi tek bir iş yapmalı. Hem pedal olayım hem amfi olayım, yeri geldiğinde simülasyon olayım kıvamındaki aletlerden koşarak uzaklaşıyorum.

Blackstar da lambalı diye pazarlanan ama aslında drive karakterini transistörlerden alan bir yapıya sahip; yanlışım varsa düzeltin. Benim tarzıma da uymuyor aslında ama bunların arasında en tercih edilebiliri HT serisi. Dijital olayında da bir iş yok. Hepsi aynı tas aynı hamam.

Tarz ne? Bütçenizi az zorlasanız çok daha iyi aletler bulabilirsiniz. En azından parasına değer.
Bütçemi zorlayabilirim fakat alacağım amfiyle zamanımın çoğunu evde geçireceğim(sadece pazartesileri ve bazı cumartesiler band ile çalıyorum). Bunlardan daha pahalıları daha sesli değil mi?

Bütçemi zorlayabilirim fakat alacağım amfiyle zamanımın çoğunu evde geçireceğim(sadece pazartesileri ve bazı cumartesiler band ile çalıyorum). Bunlardan daha pahalıları daha sesli değil mi?
Öyle bir şey yok, böyle yanlış bilgileri nasıl ediniyorsunuz anlamıyorum.

Tarzınız sertse 3.000 lira bandında ikinci el ENGL Ironball en iyi tercihlerden biri olacaktır.

Dsl 5 bana göre muhteşem bir amfi. Tabi zevk renk meselesi bu tercih. Ben de ht 1 metal kafa blackstar da var ama ben beğenmedim aldıktan sonra daha doğrusu bana uymadı. Engl gigmaster 15 kafa da var bende o da çok güzel. Fiyat aralığında senin değerlendirebilirsin. Ama alacağın bütün amfileri deneyerek almanı tavsiye ederim. Kafa amfileri kabine bağlayarak kullanıp ses seviyeni yükseltebilirsin. Yada amfiyi mikrofonlayacaksın.

Öyle bir şey yok, böyle yanlış bilgileri nasıl ediniyorsunuz anlamıyorum.

Tarzınız sertse 3.000 lira bandında ikinci el ENGL Ironball en iyi tercihlerden biri olacaktır.
Çalacağım en sert grup AC/DC. Ayrıca lambalılarda o istenilen soundu almak için volume knobunu kaydadeğer bir şekilde açmak gerekmiyor mu? Odamın yalıtımı yok ve lambalı amfi aldıktan sonra sesi 5'ten yukarı açamadıkça ne yapayım ben o amfiyi?

Düşük seste de gayet güzel ton alıyorsun biraz kurcalayarak. Boss' un alette güzel gözüküyor. Vox' un bu tarz bir aletini kullanmıştım ben o da gayet güzeldi. Vox vt serisi hibrit bir amfi onu da dene istersen.

Blackstar ht lambali degil hibrittir.Distortion kismi ss devresi saglaniyor ve berbat,kesinlikle o paraya degmez.
Marshall dsl40c altindaki modelleri verdigin paraya degmez.
Boss katana yerine blackstar id tvp daha iyi bir secim olur.Lambali simulasyonu,kayit kolayligi ve kendine has tonunu bulman acisindan cok basarili.(Yinede 2.el olmadigi surece daha iyi secimler olabilir)
Bu butceyle kombo almani kesinlikle onermem.Baslangic icin harley benton'un kabinine bakmani oneririm.(Celestion v30 var icinde! Bir de o fiyata!)
Kafa amfi icinse almak istedigin ton nedir bilmiyorum.Modern metal sound mu ariyorsun?(Laney ironheart,peavey 5150/6506)British tarzi bir sound mu?(Marshall plexi,jcm) Begendigin bir sanatcinin kullandigi ekipmanlara bakarakta bir fikir edinebilirsin.

Blackstar ht lambali degil hibrittir.Distortion kismi ss devresi saglaniyor ve berbat,kesinlikle o paraya degmez.
Marshall dsl40c altindaki modelleri verdigin paraya degmez.
Boss katana yerine blackstar id tvp daha iyi bir secim olur.Lambali simulasyonu,kayit kolayligi ve kendine has tonunu bulman acisindan cok basarili.(Yinede 2.el olmadigi surece daha iyi secimler olabilir)
Bu butceyle kombo almani kesinlikle onermem.Baslangic icin harley benton'un kabinine bakmani oneririm.(Celestion v30 var icinde! Bir de o fiyata!)
Kafa amfi icinse almak istedigin ton nedir bilmiyorum.Modern metal sound mu ariyorsun?(Laney ironheart,peavey 5150/6506)British tarzi bir sound mu?(Marshall plexi,jcm) Begendigin bir sanatcinin kullandigi ekipmanlara bakarakta bir fikir edinebilirsin.
Öncelikle yanıtın içim çok teşekkürler. Yabancı forumlarda da araştırdıkça 10 kişiden 7si boss katana 100 veya blackstar id:60 tvp önerdi. Ben kesinlikle british sound istiyorum. Tvp nin modelleme olması ve boss katanadan eski olmasına rağmen hala karşılaştırılabilir olması onun ne kadar iyi bir amfi olduğunu gösterir (ss amfiler içinde). Lakin blackstarın fx send/return kısmı olmaması blackstarın eksiğiyken boss katananın hem fx/return kısmı olması hem de akustik gitarla çalınabilmesi boss katana mı alsam ki düşüncesine itiyor. İşte bu yüzden çok zorlanıyorum seçerken. Ellbette gidip deneyeğim fakat denedikten sonra da bu eksi ve artılar sebebiyle hala zor bir seçim olacak. Peki neden kafa/kabin öneriyorsun? Daha sonra amfinin stock speakerını celestion ile değiştirsem olmaz mı?

hopörlöru 10". Marshall'ın hopörlörünü 12" hopörlör ile değiştirebilsek.....

bundan şüpheliyim, zamanında DSL5C bakmıştım forumlarda okuduğum kadarıyla sığmıyor ve kasaya yuvayı genişletmek için marangoz gibi müdahele etmen gerekiyor... araştır derim.

Imkaniniz varsa dsl40c cok guzel bir amfi,tabiki kombo alip celestion v30 ile degistirirsen cok iyi olur sadece fazla ugrasma diye soylemistim.
Katana ile tvp karsilastirmasina gelirsek ikisi zaten modelling kategorisinde bulunabilecek en iyiler,ikiside cok iyi amfi.
Ozellikle kombo olarak karsilastirirsak bir karar vermek cok zor.
Kafa amfi modellerine bakarsak soyle bir ayrim yapilabilir
Katana modelinde diger kafa amfilete nazaran bir ayrinti yapmislar icerisinde internal speaker bulunuyor yani kabin takmadan ev ortaminda calisabilecegin [0.5watt guc ile (emin degilim)] bir imkan sagliyor.
Blackstar ID TVP 260da ise stereo efekt imkani kesinlikle mukemmel ayrica ISF kontrolu ile hem amerikan(modern metal) hemde british(80s marshall type) sound elde edebilirsin.Normalde kombo serilerinde stereo efekt bu ozellik yok(sadece id core'larda var)
Ikisinin de kendine has yanlari var.
Kucuk ve tasinabilir bir istiyorsun sanirim
Eger bulabilirsen Evh5153 20 watt yada orange dark terror modelleri de her turlu high gain ihtiyacini karsilar.
Tabi british type sound istiyorsan marshall alsan daha iyi olur butcenle 2.el dsl40c bulabilirsin diye dusunuyorum

Imkaniniz varsa dsl40c cok guzel bir amfi,tabiki kombo alip celestion v30 ile degistirirsen cok iyi olur sadece fazla ugrasma diye soylemistim.
Katana ile tvp karsilastirmasina gelirsek ikisi zaten modelling kategorisinde bulunabilecek en iyiler,ikiside cok iyi amfi.
Ozellikle kombo olarak karsilastirirsak bir karar vermek cok zor.
Kafa amfi modellerine bakarsak soyle bir ayrim yapilabilir
Katana modelinde diger kafa amfilete nazaran bir ayrinti yapmislar icerisinde internal speaker bulunuyor yani kabin takmadan ev ortaminda calisabilecegin [0.5watt guc ile (emin degilim)] bir imkan sagliyor.
Blackstar ID TVP 260da ise stereo efekt imkani kesinlikle mukemmel ayrica ISF kontrolu ile hem amerikan(modern metal) hemde british(80s marshall type) sound elde edebilirsin.Normalde kombo serilerinde stereo efekt bu ozellik yok(sadece id core'larda var)
Ikisinin de kendine has yanlari var.
Kucuk ve tasinabilir bir istiyorsun sanirim
Eger bulabilirsen Evh5153 20 watt yada orange dark terror modelleri de her turlu high gain ihtiyacini karsilar.
Tabi british type sound istiyorsan marshall alsan daha iyi olur butcenle 2.el dsl40c bulabilirsin diye dusunuyorum
Evet marshall dsl40c alabilirim fakat ev kullanımında mecburen düşük volume alacağım için onca para verdikten sonra tam verim alamamak üzücü olacak. Ayrıca öyle bir amfiyi düşük volume de kullanmak amfiye hakaret orası ayrı.

Vox'un amfilerine bakmani oneriyorum o halde
Ac10 veya modelling istersen ad serilerine bak.
Istedigin plexi sound'u alabilirsin dusuk volume ile

Odasının yalıtımı yok : Komple lambalı amfi bu arkadaşa uygun değil veya attenuator alacak
Davulla birlikte çalacak: Komple solid state yerine hibrid amfi çok daha uygun ve en az 1x12 inch amfi
Brit sound istiyor
Efekt loop olacak

Ben olsam: Orange Dark Terror, Harley Benton veya Orange PPC112 kabin

Odasının yalıtımı yok : Komple lambalı amfi bu arkadaşa uygun değil veya attenuator alacak
Davulla birlikte çalacak: Komple solid state yerine hibrid amfi çok daha uygun ve en az 1x12 inch amfi
Brit sound istiyor
Efekt loop olacak

Ben olsam: Orange Dark Terror, Harley Benton veya Orange PPC112 kabin
+1 Yalniz butcesini asiyor, yinede dark terror ve harley benton kabin guzel ikili olurdu

Geri