Aliexpress'te Satılan Floyd Rose

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda herıs009 tarafından 4 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

 1. arkadaşlar aşağıda vereceğim linkteki model 250 tl civarına geliyor. takım halinde ambalajsız 70 dolar.

  Orijinal Floyd Rose 1000 Serisi Orijinal Stil Tremolo Sistemi Köprüsü FRT02000 Siyah (orijinal ambalaj Olmadan) KORE'DE YAPıLAN
  Genuine Floyd Rose 1000 Series Original Style Tremolo System Bridge FRT02000 Black (Without original packaging) MADE IN KOREA-in Guitar Parts & Accessories from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group
  (from AliExpress Android)

  floyd rose special değil, fazla bilgim yok ama ondan iyi bir model herhalde. varmı model hakkında veya aliexpress'e güven hakkında bir deneyimi bilgisi olan?

  şimdiden teşekkürler
   
 2. Alma.
   
  Novacorda Guitars bunu beğendi.
 3. açar mısınız hocam
   
 4. Sahte onlar.
   
 5. Kore'de üretilen birşey neden Çine dönüp te ordan pazarlansın ? Aliexpresste olan ürünlerin tercih edilme sebebi zaten çünde ucuza üretiliyor olması. Kore'de üretiliyorsa ucuz olmaz.
   
 6. çinden mi satılıyor bilmiyorum ama öyleyse haklısınız
   
 7. Kore'de üretilen neden çinde pazarlansın olayı mantıklı bir açıklama değil.

  Floyd Rose 1000-2000 serisi, Special'lerden iyidir ve daha pahalıdır. Almanya yerine Kore'de üretildiği için Orjinallerden ucuz olur. Fakat aliexpress'te bakılanların sahte olma olasılığı var, bence riskli bir iş. Almaya çekinirim. Ayrıca bunun üstüne %18-20 gümrük parası ödeyeceksiniz.

  Dandik floyd roselar ve floyd rose special'lerde çoğu parça çinkodan üretilir, orjinal floyd rose ve 1000-2000 serisinde çelik kullanılır fiyat bu yüzden yüksek olur. Orjinal FR Almanyada falan üretildiği için hem çelik hem işçilik eklenince fiyat 170-200$ civarı oluyor. FR1000-2000 serisi ise orjinal ile aynı malzeme fakat Almanya yerine Kore'de üretildiği için fiyatı düşüyor işçilikten dolayı. 100$ oluyor sanırım. 70$ şüpheli bir fiyat.

  Lisanslı floyd roselarda base plate çelik, saddle'lar çinko oluyor. Dandik lisanslılar tamamiyle çinko olabilir. Çinkoyu mıknatıs çekmez. Riske girip alırsanız base plate'i ve saddle'ları mıknatısla kontrol edin.
   
  guitar26 bunu beğendi.
 8. dolar baya yükseldi (aslında yüksekti de 3.50ye bile alıştık artık) o yüzden riske hiç girmek istemiyorum, ikinci el filan bulabilsem düzgün ama o da yok sanırsam
   
 9. Köprü önemli. FR'nim alt kısmında bulunan knife edge'ler kullanıldıkça zarar görür. Bu da FR'nin zamanla "ölmesine" sebep olur. O yüzden köprü sakata gelmez, sıfır alın gitsin.
   
 10. Floyd Rose'unuzun problemi nedir, tamamiyle değiştirmeden belki düzeltilebilir.
   
 11. hocam ibanez lo trs 2 sanırsam modeli.halihazırda zaten pek iyi bir fr değil.üstüne üstlük neresini anlatsam bilemiyorum, her tarafı çok eski, saddlelar iyi tutmuyor gibi gibi
   
 12. saddlelar ve studlara değen bıçaklar çok eskidiyse bütün köprüyü değiştirmek daha uygun fiyata geliyor evet. Fakat saddleın telin geçtiği yerde ciddi oyuklar oluşmadıysa, saddle küpleri eskiyip çok aşındıysa yeni küpler ve köprü için yeni kaliteli vidalar uygun fiyata alınabilir.

  Tel değişiminde köprüyü çıkarıp Philips WD40 sıkarak iyice temizleyin pası kiri gitsin, vidalar ve vida girişleri dahil. Bıçaklarının ve studların olduğu yere ise biraz dudak nemlendiricisi sürün akort kaçırıyorsa köprü. Yeni köprü bulana kadar kurtarır.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş