Boş Tel Buzzing(uğultu) Sorunu

A telinde boşa vurduğum zaman amfide duyulan bir uğultu oluyor yanlış anlamadıysam buzzing yapıyor fakat tam emin değilim ne olduğundan fretlere çarpmadığından eminim acaba köprüde bir sorun mu var yoksa entonasyondan kaynaklı birşey mi ?

Uğultu dediğiniz için diyorum, eğer çok düşük bir frekansta geliyorsa ses, ben yayları süngerle donatıp çözmüştüm zamanında. Hala duruyor o sarı sünger, 5 senedir. Yani köprüde bir şeyler titreşiyor olabilir. Bir başka gitarımda da -Les Paul- köprüde belli belirsiz duran bir tel gibi bir şey var, o da hışşlama yapıyordu; araya kağıt sıkıştırdım en basitinden, çözüldü sorun. Entonasyondan kaynaklı olamaz. Buzzing değilse de truss rod'un ilgisi yoktur diye düşünüyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teli gevşettim köprüden çıkarıp yuvasını sildim boş teldeki uğultu gitti fakat şimdi 9 10 11 perdeler buzzing yapmaya başladı fakat sadece A telinde var diğer tellerin aynı perdelerinde bir sıkıntı yok

Bende 4. Telde buzzing var diyer telerde yok her ne yaparsam gitmedi büyük bi firetlerde veya telde sorun var sende de aynısı olabilir

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Köprü, 5. perdeden sonra dış bükey, önceden 0.10 tel kullanıyordum biraz buzzing vardı düzelttirmek için götürdüm sapı ayarladı gittiğm zaman da 0.9 tel almıştım ince mi teli kopunca değiştirdim telleri acaba saptaki tansiyon düştüğü için mi o

Köprü, 5. perdeden sonra dış bükey, önceden 0.10 tel kullanıyordum biraz buzzing vardı düzelttirmek için götürdüm sapı ayarladı gittiğm zaman da 0.9 tel almıştım ince mi teli kopunca değiştirdim telleri acaba saptaki tansiyon düştüğü için mi o
Ondanda olabilir birde taktırdığın zamanla şimdiki zaman arasında fark var nem sıcaklık farkı

Sıcaklık farkından olabilir İstanbul’da yaşıyordum şuan Bosna’dayım ve burası İstanbul’a göre çok çok soğuk ve nem oranı bir o kadar düşük en yakın Deniz 6-7 saat uzaklıkta
Sovuktan elektirik tellerinin gerilmesi gibi gitarın sapı da gerilmiştir gerildikçe tellerde gerilmiştir sende akor etmek için telleri salmıssın dış bükey hal almıştır nem olmadığı için gece gündüz arasındaki sıcaklık farkı fazla olur onunda etkisi olmuştur

Geri