Knightmare (Heavy/Power Metal) - Ankara

hastasıyım hastasııııııııııııııııııııııııııııııı :D yine yapacağınızı yaptınız ne diyeyim size ben :)

Yeni vokal Celestial Özgür'ü ilk kez izledim Knightmare ile valla çok yakışmış çok daha iyi olmuş bence, final countdown da süper oldu :)

heheheh çılgın coverları söleyince bi an nasılda hareketlendi ortalık huehueh ama aslında hiç biri olmayacak dermişiiiiimmm : ))) huehuh

madem böyle yoğun ilgi ve talep var o zaman dediğimiz gibi o coverlarıda inşallah önümüzdeki konserlerde icra ederiz neden olmasın yane demi ???
zaten biriye tribute e katılmışız diğerinide daha önceden planlamıştık Koray' ında bahsettiği üzere...

I Want Out konusunda katılıyorum bencede Knightmare' a has bir cover o.Çünkü başka hiç bi gruptan dinlemedim, hadi geçtim o parçayı hiç bir Helloween cover ı dinlemedim. O yüzden kesinlikle bize has bencede...

Valla Özlem' cim işte öyle hasta olan arkadaşlarımız için biraz da Koray' ı grubumuza davet ettik anında müdahele imkanımız olsun sonra başımıza kalmasın "sizin yüzünüzden gitti" diye :p :p :p

Bu arada şimdilik doğaçlama yaptığımız bas ve davul atraksiyonlarını ilerde düzenli biçime sokarsakta grubun besteleri dışında güzel şöle elimizden geldiğinca Royal Hunt' ın Martial Arts' ı gibi veya Royal Hunt' ın Drum&Bass olayı gibi atraksiyonlar yapacağız böylelikle bu olayında ilk adımlarını atmış olalım bakalım...Koray gibi biriyle böylesi bi olaya girmek gerçekten çok zor ama işte çalışıcam uğraşıcam elimden geleni yapıcam artık napiim ;)

desteğiniz ve güzel, mutluluk verici mesajlarınız için çok teşekkür ederim tekrardannn ve bugünlük yazıma son veririmmm...Haftaya tekrar aynı saatte görüşmek dileğiyle esenle kalın :D

Haydin Adios Amigosssss :dans

yok arkadaşım yok...olsa dükkan senin ama bak valla olmaz...zaten biz şu kadar bu kadar paraya alıoz kaaarımız 250 bin parça başı : )) huehuh

valla bizimde aklımıza başka gruplardan başka başka cover için parçalar geliyor ama daha önce açıkladığım nedenlerden ötürü onlarıda çalamıyoruz... ama desen şöle MANOWAR çalın ne biliim Running Wild çalın, Accept çalın , U.D.O çalın D.I.O çalın yapabileceğimiz parçalara kasarız...

Mesela benim ne çok yapmak istediğim şey şööle güzel bi Blind Guardian parçasını coverlamaktır...bakalım çok az ihtimal ama belki öle bişide olabilir...

Bunlar nasip kısmet işi hiç bişi belli olmuyo valla : )))

Bu arada Knightmare ' ın kadrosunun son halini de buradan duyurmak isterim...

Vokal: Özgür (DRAKKAR) Durakoğulları
Gitar: Bülent (BülloweeN) Başara
Gitar: Hakan Şenavcı
Bas: Koray Ergünay
Davul: Kemal (CelestialEra, VolverA) Hatipoğlu

vokale Celestial Asylum' dan Özgür' ün geçmesiyle bir kaç aydır konserlere çıktığımız kadro yukarda belirttiğim şekildedir.

Bir çok kişinin grubu yeni dinlemesi veya ilk kez konserlerde izlemesine karşın Knightmare 1993 kurumlu bir gruptur ve o senelerde çıkardıkları Gray isminde bir demo bulunmaktadır. Şu anda piyasada demo yok gerçi o zamanın kayıt teknolojisiyle yapıldığı için kayıt kalitesi olarak pek tatmin edici değil zaten değişen elemanlar ve gelişen müzisyenlikle de grubun türünde de ufak tefek değişiklikler oldu o zamandan bu zamana...

Kurulduğu tarihten bu yana Knightmare büyük-küçük bir çok konserde yer aldı ( Rock Station Fest' lerde sahne aldı, Apocaliyptica' nın alt grubu oldu, bir çok üniversite bahar şenliği ve başka organizasyonlarda yer aldı, Therion' un alt gurubuydu ama organizasyonla ilgili sorunlardan ötürü sahne alamadı ).

O zamandan bu zamana kadar yaşanan eleman sıkıntısı ve grup içi sorunlardan ötürü pek ilerleme sağlanamadı ama 2004-2005 yıllarında kadronun son şeklini almasıyla beraber artık zamanı gelmiş ve hatta geçmiş olan albüm kayıdı için çalışmalara başlandı. Şu an hala albüm kayıdı devam etmektedir ve kış aylarında da piyasaya çıkması düşünülmekte...

Albüm kayıdından öncede Knightmare o zamanki vokali Fatih Korkmaz (657, Helician) ile Remedy Records' dan çıkan SAXON Tribute projesine Circle Of Light coverıyla katıldı ve yapılan kayıt uygun bulunup SAXON Tribute ' un Bonus Disc' i olan amatör grupların olduğu CD' de yerini aldı. Albüm Mart - Nisan aylarında piyasaya çıkmış bulunmakta. Bu durum Türk Heavy Metal piyasası ve Knightmare için hem büyük bir adım hem de sevindirici bir gelişme oldu.

Knightmare Power Metal grubu olarak geçsede yeni besteleri ve yapısıyla sırf power metal değil klasik heavy metal ile power metalin karışımı şeklinde bir türe sahiptir. Söz konsepti olarak belli bir konu veya düşünce bulunmamaktadır. Aklımıza yatan ve hoşumuza giden her tür konuda (FRP,Hayatın Zorlukları, Savaşlar, Fantastik Uzay Savaşları v.b) sözler bulunmaktadır. Vokale geçen Özgür arkadaşımızla birlikte de daha da farklı sözler ve konular işlenecektir.

Knightmare ilk olarak Hacettepe' li bir grup olarak ortaya çıkmış olmasına karşın yeni elemanlarla birlikte bu durum bozuldu tabiki :twisted:

Şimdi ben bu yazıyı niye yazdım ? İlgilenen, öğrenmek isteyen varsa veya grubu yeni bir grup olarak bilen arkadaşlar varsa onlara bir nevi açıklayıcı, grubu tanıtıcı olsun diye yazdım...

Kısaca: kuruluş 1993...sayısız konser....SAXON Tribute' e katılma....Kışa doğru çıkacak olan albüm....türünden asla taviz vermeden ve daha da ilerleyerek giden müzik....

Budur işte Knightmare denen olay....

Saygılar Sevgiler...

CelestialEra demiş ki:
Vokale geçen Özgür arkadaşımızla birlikte de daha da farklı sözler ve konular işlenecektir

Vokale geçen Özgür arkadaşınız hepinizi saygıyla selamlar :D

Evet, şu an itibariyle yeni bir şarkının sözlerini bitirmiş bulunuyorum. Sözlerin ana fikrini İngiliz edebiyatçı Percy Shelley'in "Ode To The West Wind" şiirinden aldığımı söyleyebilirim. Ama epey duygulu ve farklı olduğunu düşünüyorum. Neyse umarım sonbahardaki albümümüzde dinleme fırsatınız olur. :)

Bu arada, konserler için yapılan (şahsıma ve grup adına) tüm yorumlar için çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, kazandığı bu ivme ile Knightmare, çok daha iyi şeyler yapacaktır ileride... Yeni sezonda da, tüm etkinliklerde bizi yalnız bırakmamanız dileği ile...

Özgür- Knightmare, Celestial Asylum Vokal...

Efenim davul kayıtları e nihayetinde bitti. Önümüzdeki hafta stüdyoya kapanıp gitarları ve baslarıda bitirebilirsek geriye bi vokaller kalırki Kiskemiz bi çırpıda halleder vokalleri, sonra mixajıydı masteringiydi derken sonbahar gibi süpriz bir firma etiketi altında raflarda yerini alır nurtopumuz. Hayırlı olsun.

Başlık sohbetler ve içeriksiz mesajlardan temizlenmiştir.Lütfen ikili konuşmalardan ve tartışmalardan kaçınınız! Lütfen sadece grup ile ilgili aktiviteler ve konuyla ilgili yorumlar dışında konuyla alakasız sohbetlerinize irc.turkrock.com ’dan ya da özel mesaj yoluyla devam ediniz!

evet Knightmare' ın devam eden albüm kaydında son durum: Davullar bitti, bas gitarlar bitti, ritm ve lead gitarlar ayrıca sololar tamamlandı... En kısa zamanda vokal kayıtlarına başlanacak...

Git gide sona doğru yaklaşılıyor... hayırlısı bakalım ;)

Evet ya, Knightmare ne yapıyor? Albüm kayıtları ne alemde? En son vokaller ve misafir gitar solo dışında tamamlandı kayıtlar denmiş, yoksa bitmedimi daha? :p Bekliyoruz güzel haberi ;)

Selamlar herkese....

malum albüm kayıdımız devam ediyor ama öte yandan kayıt dışında başka tanıtım işleriylede ilgileniyoruz. Mesela artık Knightmare HangiBar.com un sitesinde de mevcut : )

http://www.hangibar.com/bands/bandinfo.asp?bandid=B541802820051201

bu linkten direk giriş yapabilirsiniz. Elimizdeki fotoğrafları ve daha önceki parçalarımızın kayıtlarını düzenledikten sonra 1-2 hafta içinde hangibar.com daki alanımızda daha derli toplu ve düzenli şeyler göreceksiniz....

Şimdik girin gaaari hangibar.com a oylayın/yorumlayın/değerlendirin, arkadaşınıza gönderin...dilediğiniz gibi takılın...hangibar.com daki alanımız düzenli olarak yeni gelişme olduğunu anda tarafımdan güncellenecektir..

Görüşmek üzere.... ;)

Geri