Schecter Gitar Tel Yüksekliği

Schecter Damien Elite 6 FR için tel yüksekliği istatistiklerini bulamadım. Fender, gibson, esp gibi gitarlar için 1. perde 12. perde için verilmiş ancak Schecter gitarlar için yok. Tel yüksekliğine kafayı takmış durumdayım. Eğer istatistikler yoksa hesabını nasıl yapabilirim. Atıyorum sap uzunluğu sap yarıçapı falan bunları kullanarak varsayılan tel yüksekliğini kendim hesaplamam mümkün mü ? Şimdiden teşekkür ederim

Sizin için bir anlamı olacaksa kendi Schecter gitarlarımdaki tel yüksekliklerini söyleyeyim.

Schecter Tempest Custom ve Blackjack ATX C-1'de tümüyle temiz ses alacak şekilde 1. tel 12. perde 1,1 mm, 6. tel 1,3 mm. Güzel bir ayarlama ile üst kalite Schecter'lar cidden düşük action verebilecek kadar kaliteli işçiliğe sahip. Çok sert akor basılırsa illaki cızırdama olur bu ayarda elbette.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sizin için bir anlamı olacaksa kendi Schecter gitarlarımdaki tel yüksekliklerini söyleyeyim.

Schecter Tempest Custom ve Blackjack ATX C-1'de tümüyle temiz ses alacak şekilde 1. tel 12. perde 1,1 mm, 6. tel 1,3 mm. Güzel bir ayarlama ile üst kalite Schecter'lar cidden düşük action verebilecek kadar kaliteli işçiliğe sahip. Çok sert akor basılırsa illaki cızırdama olur bu ayarda elbette.
üstat senin yazdığın bu gitarların fiyatı benimkinin neredeyse 2 katı. Acaba benim gitar 2600 tl olduğundan işçilik kötü yapılmış olabilir mi o gitarlara göre

üstat senin yazdığın bu gitarların fiyatı benimkinin neredeyse 2 katı. Acaba benim gitar 2600 tl olduğundan işçilik kötü yapılmış olabilir mi o gitarlara göre

Bilmiyorum, ama sanmıyorum öyle olsun. Diğer başlığınızda da gitarınızdaki akort probleminden bahsetmiştiniz. Dolayısıyla ayar işlerinden anlamadığınızı varsayıyorum, en iyisi aldığınız yere götürüp ayar çektirmek. Daha sonra da ayar konusunda bu forum ve başka kaynaklarda yazılan çizilen bir dünya bilgiyi öğrenmeye başlarsınız.

Geri