V.C. Andrews

Hemen hemen okuduğum her kitabında benzer olayları yazmış olsa da yine de vazgeçemediğim bir gerilim yazarı.
En ünlü romanı "Çatı (flowers in the attic)" bu akşam cnbc-e'de oynuyomuş.Duyunca başlık açmak geldi aklıma.

Kitaplarındaki ilginç yansa gerçek olayları anlatmış olma olasılığıymış.Bir kesinlik yokmuş :?

Ben çatı'yla angelanın küllerini karıştırırdım birbirine.. Benzerdi yani. Sonra angela'nın küllerini bir daha okudum..

Film kafamda gerçekleştirdiğim aynısı olmamasına rağmen (ki zaten mümkün değil) hayal kırıklığına uğramadım (ki filmi aslında hatırlamıyorum)

Nikotine ihtiyacım var galiba.. Sıyırdım ..

bencede en başarılı kitabı öç yuvasıydı en azından diğer kitapları gibi birbiriyle tıpatıp aynı değildi..bi çok serisini tıpkı ashtray gibi tahmin ederek okudum.. :LOL: ikiz kardeşlerden birinin ölümü akraba evlilikleri kardeş evlilikleri......................................zzt

yazar tekerli sandalyeye mahkum olmaktan hiç şikayetçi olmadığını,bu sayede kitaplarını yazdığını söylermiş.çatı serisinde anlattıklarının ise gerçek hayattan alıntı olup olmadığı sorularını ise yanıtsız bırakırmış.

evet valla o kadın felç olmasaydı herhalde tekerlikle sandalyelere mahkum karakterlere bu kadar çok takıp 10larca birbirine benzeyen kitap yazamazdı doğru..

yazarin catida kotu anilari gecmis ve kimi karakterleri de kendi yasantisini baz alarak yazmis. bunun da etkisi vardir; belki de klasik bir tarz yaratip, kafayi ayni tip oykulere takmasinda.

filmi güzel diildi yani çok basitti bi kere aanlatılanların kitapla ilgisi yoktu yani vardı ama... neyse bence kitaplar birbirine benzesede harika mesela hayaller dünysı öç yuvası hepsi güzel kadın 86 da öldü ama onun adıyla hala kitap yazan biri var zaten okusanız hemen belli oluo anlatım tarzı ii diil bu arada v.c andrevs in gazap tohumları ve gölgeli bahçe varsa eğer bana ö.m atın lütfen

ne biliyim kanka ya bursa iyice kaymış. istanbula da geliyorum arada ama öyle kitap aramak-almak-gezmek gibi olaylarıma zaman olmuyo. günü birlik gidip döndüğüm için...

Geri