Cort Z42 Vs Cort Kx5 Vs Jackson Js11

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Cihan Taşlı tarafından 10 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar üçü de birbirine yakın gitarlar gibi gözüküyor. Ama size danışmak istedim. Z42 mi KX5 mi yoksa Jackson JS11 mi?
   
  Son düzenleme: 10 Şubat 2018
 2. Sert müzik icra edeceğini varsayarak; Jackson diğerlerine göre hem klavye-sap rahatlığı hemde manyetiklerin kalitesi açısından öne çıkıyor. Sapı daha incedir.
   
 3. jackson tabikide.. kx5 kullandım tavsiye etmem
   
 4. cort kx5 modeli floyd roselu anlamıyosun hiç bulaşma jackson modeli gene saydıklarının arasında en iyisi klavyesi rahat bir gitar cort markasına bulaşma jackson iyidir.
   
 5. Aslında çok sert tonlar istemiyorum Hatta uzun süredir SSS dizilimi bir gitar almayı düşünüyorum. Ama bu gitarlar da hoşuma gitti ve değerlendirmek istedim. Jackson ile indie, alterative, pop, blues gibi rock türlerini icra edemez miyim? Veya bu türler için SX Alder Telecaster daha mı uygun olur? SSS değil de çift humbuckerlı veya Telecaster bir gitar alacağım sanırım. Telecaster tonu çok hoşuma gidiyor.
   
 6. hocam üstteki mesajda anlamıyosan yerine anlamıyosun yazmışım kusura bakma bu arada ne derece çalıyorsun ona göre model konusunda öneride bulunalım.
   
 7. Hiç önemli değil. Sorunuza gelecek olursak çalmaya yeni başlayacağım.
   
 8. Jackson gitarlarda humbucker manyetikler olduğu için hafif tonlara pek hitap etmezler çokta kötü sayılmazlar bu konuda ama sen alternatif indie çalıcaksan başlangıç için sx gitarlar daha iyi olur senin bütçen neyse ona göre bakarız internetten bende zamanında sx telecaster kullanmıştım acemiliği atmak için mantıklı bir seçim olur senin için.
   
 9. Yardımlar için teşekkürler. O zaman SX'ten bir Strat veya Telecaster alayım.
   
 10. Üçü de yakın gitarlar gibi gözükmedi bana.

  JS11, kavak gövdeli, 25" skalalı, tremololu, 22 fretli,
  KX5, ıhlamur gövdeli, 25.5" skalalı, sabit köprülü, 24 fretli,
  Z42, maun gövdeli, 24.75" skalalı, sabit köprülü, 22 fretli.


  Bu arada, her taraf ikinci el gitar dolu. Bir sene sonra sıkılıp 1000tl'lik gitarı 500 tl'ye satman ya da almak istediğin başka bir gitara bütçe ayarlamak için 1000 tl'ye aldığın gitarı 500 tl'ye satman mı mantıklı, yoksa 500 tl'ye aldığın bir gitarı 500 tl'ye satman mı :)
   
  Cihan Taşlı ve CrimsonKing bunu beğendi.
 11. Yardım için teşekkürler. İkinci el SX ASH Telecaster almaya karar verdim.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş