Fender Telecaster Sahip Olan Birisinden Ufak Bir Ricam

İnternette telecaster ölçü diye baktım bi link var oda ölmüş
Yabancı sitelerde inch üzerinden hesaplamışlar ve hepsi farklı.

Şu şekilde ölçebilecek varsa sevinirim
en özet ile: en uzun noktası ile en kısa noktası ve kalınlığı

PlaJW8.png

Merhaba. Elimde 53 tele cizimleri olan ve sanirim AutoCAD programi ile kullanilan dosyalar var. Belki isinize yarar. Bende AutoCAD programi olmadigi icin acamiyorum. Bir ara internetden bulmustum... Iki cesit dosya var (.dxf ve .dwg).
Bunlari kullanabilirseniz ozelden email'inizi yazarsaniz gonderirim. Buraya bu cesit dosyalari yuklememe izin vermedi forum.

Merhaba. Elimde 53 tele cizimleri olan ve sanirim AutoCAD programi ile kullanilan dosyalar var. Belki isinize yarar. Bende AutoCAD programi olmadigi icin acamiyorum. Bir ara internetden bulmustum... Iki cesit dosya var (.dxf ve .dwg).
Bunlari kullanabilirseniz ozelden email'inizi yazarsaniz gonderirim. Buraya bu cesit dosyalari yuklememe izin vermedi forum.

Bu arada bazen bu dosyalari önizlemeye imkan saglayan siteler oluyor. Formatla birlikte Google‘da aratmak faydali olabilir.
Örnegin „dwg viewer“ gibi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Teşekkürler en azından manyetik derinliğini halletim.
Fender telecaster sahipleri yardımınızı hala bekliyorum :)

A = 28.0 cm
B = 22.9 cm
C = 32.5 cm
X = 39.3 cm
kalinlik = 4.5 cm
Govdenin arka tarafindan sap cebi uzerinden olculen en uzun olcusu (X'e benzeyen olcu) = 40.3 cm

Olculer profesyonel degil; umarim yardimci olur. Fender Squier Classic Vibe 50s'den olculer.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
A = 28.0 cm
B = 22.9 cm
C = 32.5 cm
X = 39.3 cm
kalinlik = 4.5 cm
Govdenin arka tarafindan sap cebi uzerinden olculen en uzun olcusu (X'e benzeyen olcu) = 40.3 cm

Olculer profesyonel degil; umarim yardimci olur. Fender Squier Classic Vibe 50s'den olculer.
Çooookkk teşekkür ederim en kalın yeri dahil 4.5 mu hocam ?

Buna bir bakin derim; cok detayli ve telecaster forum'da (tdpri.com) en cok referans gosterilen govde cizimi. Olculer inch cinsinden (1 inch = 2.54 cm). Diger iki cizim de bu govdeye uyumlu sap cizimi.

neck_head_hole.jpg

Fender-ish - GuitarPlansCollection

Dosyalar

• tele_body_drawing_revD.pdf
    121.5 KB · Gösterim: 426
  • NECK.pdf
    13.3 KB · Gösterim: 276
Son düzenleme:
Geri