Fret seçimi (Cort X-6)

Herkese selamlar,saygılar...
Başlıktan da anlaşılacağı gibi Cort x-6 gitarımın fretlerini değiştirmek istiyorum. Sökümü-temizliği dün gece klavyeye zarar vermeden yaptım çok şükür fakat fret seçimi konusunda şuan çaresizim. Teknik bilgim yok denecek kadar az.
  • Perdeler: Jumbo stil (2.9mm x 1.3mm)
  • Perde sayısı: 24
  • Klavye genişliği: 1F:21F=43mm:56mm
  • Klavye eğrilik yarıçapı: 15 3/4"
  • Sap derinliği: 1F:12F=19mm:21mm
Sap özellikleri böyle. Nette çok fazla fret göremedim ve değerleri bilmiyorum neye göre bakılıyor. Deneyimli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Jim Dunlop
6150

6100
6105
6110
Bunlardan hangisini seçmem gerekiyor acaba? Teşekkürler...

Dunlop 6120 sizin su andaki fretlerle ayni olculerde (genislik=2.90mm, yukseklik=1.3mm). Ayrica Dunlop 6100 (genislik=2.79mm, yukseklik=1.40mm) ve Dunlop 6110 (genislik=2.92mm, yukseklik=1.27mm)
de sizin fretlerinize yakin olculerde jumbo fretler. Bunlardan herhangi birisinin sorun cikaracagini sanmiyorum.
Thomann - Welcome Home!

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mevcut fretlerde sizi rahatsız eden fret sökme sebebiniz neydi?

Gitarım çok uzun süredir bende 2007 tarihinden beri. Açıkçası bu işi beceremediğimi düşünüyordum;geçişler arası temiz ses,dip gürültüsü vs vs... o yüzden değiştirmeyi hiç düşünmedim şimdiye kadar. Fakat ses kartı edindikten sonra işler çok değişti yani bende sorun yokmuş. Hal böyle olunca gitar tat vermeye başladı o yüzden iyice erimiş fretleri de değiştirmek istiyorum.

Geri