Prosesör çıkışına aktif referans bağlamak

Sizce procesörün xlr çıkışına aktif referans monitörü bağlamak,referans monitörüne zarar verirmi?

• Vermez olurmu,canına okur perişan eder perte çıkartır.

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    5
Helix için yazdığını sanıyorum.

1-Piyasadaki FRFR kabinlerin çoğu 12" olduğunu göreceksin (ISP 8" yapmış ama neyse). HS7 monitörler ile kabin simülasyonu açıksa güzel bişey olabilir ama aktif 12" kabin (DBR12 mesela) ile daha güzel olur. HS7 43Hz ve DBR12 50Hz'den başlıyor ama Google'da bakarsan frekans cevaplarına 12" düşük frekansları daha düz okur, böylece arkası kapalı kabin simülasyonu daha doğru ve güzel gelir.

2-Kabin simülasyonun kalitesi de bu performansı etkiler. Helix'e custom IR yükleyerek (cihaz içindekiler dışıda) daha iyi sonuç alabilirsin monitörlerden.

3-Bunları yaparken Helix'in Global Eq'suna da bir gözat ayrıca ve headroom bırak biraz ki monitörlere bir şey olmasın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Helix için yazdığını sanıyorum.

1-Piyasadaki FRFR kabinlerin çoğu 12" olduğunu göreceksin (ISP 8" yapmış ama neyse). HS7 monitörler ile kabin simülasyonu açıksa güzel bişey olabilir ama aktif 12" kabin (DBR12 mesela) ile daha güzel olur. HS7 43Hz ve DBR12 50Hz'den başlıyor ama Google'da bakarsan frekans cevaplarına 12" düşük frekansları daha düz okur, böylece arkası kapalı kabin simülasyonu daha doğru ve güzel gelir.

2-Kabin simülasyonun kalitesi de bu performansı etkiler. Helix'e custom IR yükleyerek (cihaz içindekiler dışıda) daha iyi sonuç alabilirsin monitörlerden.

3-Bunları yaparken Helix'in Global Eq'suna da bir gözat ayrıca ve headroom bırak biraz ki monitörlere bir şey olmasın.
Hocam detaylı ve eğitici cevaplarınız için çok tesekkur ederım.Dogru tahmın etmıssınız helix ve podhd500x ıcın kullanmayı dusunuyorum.
Global ayar degıdınız sanırım cıkıs eq ayarları.Onu bıraz açabılırmısınız headroom olayı gıbı olayların numarası nedır?

Global EQ ile içinde bulunduğun odanın ve monitörlerin frekans etkisini/renklendirmesini minimize edebilirsin. İlk girdiğin anda berbat bir ses gelebilir, bunu global ile düzeltebilirsin.
Headroom ise dinamiklerin için geçerli; monitörün arkasındaki sesi biraz daha aç, global'de de sabit bir aralık bırak ki sert tuşe ile çaldığın partisyonlarda Helix/POD ve hoparlör clipping'e girmesin.

Jumping from amp to straight to board

Geri