Kulaklıkla Analog Setup Çalmak

Merhaba forumda biraz aradım ama bu sorunun cevabını bulamadım. Normalde pod hd 500 kullanıyorum ve çok cazip bir analog setup takası aldım. Yurtta kaldıgım için alabiliceğim amfi en fazla mg 15. çoğu zaman kulaklıkla çalmayı düşünüyorum . Di Box vs ile analog setup kulaklık ile prosesör kadar iyi olurmu ?

Konu ile ilgili izlenebilecek pek çok yol var.
Aklıma ilk gelen; amfi satın alacaksan, kulaklık çıkışı olan bir amfi alıp (id core 10 vs) pedal + amfi şeklinde kullanılabilir. Sesin sorun olmadığı naktalarda amfi ve pedallarınla da takılabilirsin.

Onun dışındaki çözümler elindeki diğer ekipmanlara ve pedalların ne oldulduğuna bağlı diye düşünüyorum.

Merhaba forumda biraz aradım ama bu sorunun cevabını bulamadım. Normalde pod hd 500 kullanıyorum ve çok cazip bir analog setup takası aldım. Yurtta kaldıgım için alabiliceğim amfi en fazla mg 15. çoğu zaman kulaklıkla çalmayı düşünüyorum . Di Box vs ile analog setup kulaklık ile prosesör kadar iyi olurmu ?
Olmaz! Çok büyük yatırım yapmadıktan sonra analog pedallarla, amfilerle kulaklıkla verim alamazsınız. Kulaklıkla dediğiniz için söylüyorum, düşük bütçeler için processor veya ses kartından birini tercih edilebilirsiniz. Analog pedalları yavaş yavaş edinip processor veya ses kartı ile de kullanabilirsiniz. İşin içine amfi girdiği zaman ise loadbox, kabin modelleme veya mikrofonlama gibi ek sistemlere ihtiyaç duyarsınız. Kısaca iş dallanır budaklanır.

prossorden bile iyi olabilir. kullandigin pedallarin kalitesine bagli. pedallarinin onunde guzel preamp pedal olmali sonra. en arkadada kabin simulator pedal. cabzeus olabilir, two notes torpado olabilir. ama ucuza malolmayacak tabi ki. boss katana al bir tane en iyisi.

Geri