Amfini Göster Ey Türkrockcılar

Ne kadar gereksiz çerçöp varsa seve seve topluyorum. Bunu quad preamp için söylemiyorum tabii ki, güncel Mark serilerinden daha agresif, altları daha yerinde ve kulak tırmalayan bir tizlikte değil.

Üst kat alt kat farklı Mark voicingleri içeriyor, sözde üst kat IIC alt kat ise III voicing.Tokatlar demiyorum, çünkü bu bir yarış değil farklı tınlıyor sadece.

Mark IV, Mark III, Mark IIC++ (hiç çalmadım henüz) ya da Studio/Quad Preamp kesinlikle daha benim kalemim. Triaxis ve Mark V biraz daha steril kalıyor.

Kadro üç aşağı beş yukarı böyle, SPX gelecek bir yerlere, şu rack case’in kafası kalkıyor ediyor, belki bir rack tuner, 3-2u bir rack çekmece, hiç ihtiyacım yok sevmem ama görüntü olsun diye bir dbx266.

Ulan bir de Strategy 400 bulsam bir yerlerden keşke.

CD343ED8-9D26-4894-8B2B-7C4C8C50D879.jpeg

2FE6D3D1-C792-4954-907F-ED1B78B1431C.jpeg

Rack işi, şey işi, artık yazamıyorum ama düştük bir kere. Marshall poweramp Drake Transformer ihtiva ediyor, bilimum “snake oil” içeren 2203 çıkış trafosu kendisi. Speaker’lar G12M25, T1221, kodlara bakılırsa Pulsonic Cone içeriyor 74 ya da 75 senesinden olmalı. Buna bir de @Dog The Bounty Hunter ’da emanet duran Yamaha SPX90 ile Symphonic preset Chorus/Reverb ekledik mi, Vito Bratta/Dan Huff sularına koşacağız.

1974/75 Marshall, 100 watt Creamback
Soldano SP-77
Marshall 9001 Tube Preamp
Marshall 9005 2x50 Poweramp

146836 eklentisini görüntüle146837 eklentisini görüntüle
MOMA şubesi açmayı düşünür müsün acaba, müzeyle temasa geçsen ..... Moderm Museum of Amp deriz adına, harfleri de uygun.

MOMA şubesi açmayı düşünür müsün acaba, müzeyle temasa geçsen ..... Moderm Museum of Amp deriz adına, harfleri de uygun.

Açsam gider gibi bu aralar, en azından 3-5 Nerd toplanıp o lamba senin bu speaker benim, 80s güzel dönemdi, istiklal marşı ve kapanış tarzı vakit geçirsek şık olabilir. Ha MOMA demişken, history of rocknroll / Play It Loud sergisine denk gelmiştim NYC’de, rahmetli Van Halen, Led Zeppelin analım biraz...

AAE6A9A8-A878-4609-9F35-C807DD6B71E9.jpeg
A7FE1FD5-D8E8-42C7-952F-C9FB2408CB32.jpeg
F2B8947D-6DC2-4672-AD7F-270D8C383928.jpeg

Hetfield ile kapanış.

863EC26C-E7D9-4666-BF50-9770B5090583.jpeg

Oo toparladın mı Mert.. Hadi hayırlı olsun :) BBE nin evde bir kullanımı var mı, fark ediyor mu ?

Ne kadar gereksiz çerçöp varsa seve seve topluyorum. Bunu quad preamp için söylemiyorum tabii ki, güncel Mark serilerinden daha agresif, altları daha yerinde ve kulak tırmalayan bir tizlikte değil.

Üst kat alt kat farklı Mark voicingleri içeriyor, sözde üst kat IIC alt kat ise III voicing.Tokatlar demiyorum, çünkü bu bir yarış değil farklı tınlıyor sadece.

Mark IV, Mark III, Mark IIC++ (hiç çalmadım henüz) ya da Studio/Quad Preamp kesinlikle daha benim kalemim. Triaxis ve Mark V biraz daha steril kalıyor.

Kadro üç aşağı beş yukarı böyle, SPX gelecek bir yerlere, şu rack case’in kafası kalkıyor ediyor, belki bir rack tuner, 3-2u bir rack çekmece, hiç ihtiyacım yok sevmem ama görüntü olsun diye bir dbx266.

146967 eklentisini görüntüle

146968 eklentisini görüntüle

Oo toparladın mı Mert.. Hadi hayırlı olsun :) BBE nin evde bir kullanımı var mı, fark ediyor mu ?

Abi eyvallah, üç aşağı beş yukarı rack kaşıntımı keser bu benim. BBE’ye gelince, aslında garip bir şey, yani iddiası ile çelişen bir alet. Ben henüz denemedim. Subtle bir etki olduğu söyleniyor, deneyeceğim ama. Şu videoyu bırakayım buraya, ben de atlaya atlaya izledim de düzgünce bakacağım bir ara ;

:) O ekipmanlara baktigimda ucagin kokpitine ilk defa oturmus bi pilot gibi hissettim :) Her bi kontrolü 1 kez denesem rum gun biter herhalde :) Hayirli olsun.

- preamp powerup
- checked
- set poweramp pentode
- request 10-46 strings
- 10-46 set and drop d
- after riff up and sweep checklist

😅

Şaka bir yana sadece bir Mark V üzerindeki switching imkanı neredeyse bir 737 kadar var.

Vallahi bende de genel olarak rack sistemler kaygı ve panik yaratıyor.

Ayarlarken soğuk kanlı kalmak mühim. Panpan veyahut Mayday ayrımı iyi yapılmalı.

Şaka bir yana amfi dediğin, bütün olacak bence. Temeldeki amacım orjinal SLO100 ve orjinal Mark IIC alamayacak olmamdı, sonradan ufak eklentiler oldu. Hadi dedim bu da böyle bir düzen olsun, kutuda dursun.

146967 eklentisini görüntüle

146968 eklentisini görüntüle
-Bu Mesa napıyor abi orda, uçak mı indiriyor?

Bu tür devasa amfileri kullanırken komşulara ses gitmesi problemini nasıl çözüyorsunuz ?
Apartman dairesinde kiradayım, yalıtım şansım pek yok gibi. 20 wattlık amfide bile bu yüzden sesi açamıyorum fazla, o da ton mon bırakmıyor ztn. Körler sağırlar misali duyabildiğimiz kadarı ile idare ediyoruz. Alta ses gitmesin diye sehpa üzerine taşıdım da, başka yapabildiğim ek bir şey olmadı.

Bu tür devasa amfileri kullanırken komşulara ses gitmesi problemini nasıl çözüyorsunuz ?
Apartman dairesinde kiradayım, yalıtım şansım pek yok gibi. 20 wattlık amfide bile bu yüzden sesi açamıyorum fazla, o da ton mon bırakmıyor ztn. Körler sağırlar misali duyabildiğimiz kadarı ile idare ediyoruz. Alta ses gitmesin diye sehpa üzerine taşıdım da, başka yapabildiğim ek bir şey olmadı.bem
Kendi adıma konuşmam gerekir ise, düşük volumde de iyi ton veren, master volumü iyi amfiler seçip almak gerekiyor. Mesela geçen ay Marshall Silver Jubilee 2555x aldım. 100 watt ama düşük volumde 1 wattlık Blackheart amfimden daha fazla tatmin ediyor beni. Almadan önce araştırıp uygun amfiyi almak çok önemli.

Kendi adıma konuşmam gerekir ise, düşük volumde de iyi ton veren, master volumü iyi amfiler seçip almak gerekiyor. Mesela geçen ay Marshall Silver Jubilee 2555x aldım. 100 watt ama düşük volumde 1 wattlık Blackheart amfimden daha fazla tatmin ediyor beni. Almadan önce araştırıp uygun amfiyi almak çok önemlivall

Kendi adıma konuşmam gerekir ise, düşük volumde de iyi ton veren, master volumü iyi amfiler seçip almak gerekiyor. Mesela geçen ay Marshall Silver Jubilee 2555x aldım. 100 watt ama düşük volumde 1 wattlık Blackheart amfimden daha fazla tatmin ediyor beni. Almadan önce araştırıp uygun amfiyi almak çok önemli.
Yada torpedo reload tarzı bir watt düşürücü.

Geri