Amfini Göster Ey Türkrockcılar

İlk geldiğinde fotoğraf makinesinin pili bitti, dayanamadım denemelere hemen başladım. Bu yüzden kasa ile şaşeyi ayrı çektim:

DSCF7911_zps161aa08f.jpg

DSCF7912_zps6ce47e72.jpg
Hayırlı olsun Hakan abi, bir inceleme bekleriz :)

Hayırlı olsun, gümbür gümbür çalısın :)

Eyvallah ama komşulardan dolayı pek gümbürtü mümkün değil. Yine de düşük sesteki performansı çok iyi.

Hayırlı olsun Hakan abi, bir inceleme bekleriz :)

Sağol, önce iyice bir inceleyeyim de, Decatone misafirdi, ona çok hızlı davranma zorunda kalmıştım. Bunu iyice kurcalayacağım.

o çakma soldano falan :D

İltifat için teşekkürler. Çakma makma, muadili olduğu Hot Rod Soldano'dan daha karanlık karakterli. Bu da işime geliyor hani :D

Tü tü tü maşallah hocam, yaza doğru bende bunlardan edinmek istiyorum artık bir tane mümkünse :D

Teşekkürler. Darısı başına diyeyim o zaman :)

Bu amfi high gain areada mıdır nedir? Bi aç yahu :/ Blackface'in yanına kuma getirilir mi, 2*12 kabin bağlasak ne olur?

Hele biraz kurcalayayım da, kayıt mayıt bakılır çaresine :) Bana göre gayet high gain, pedalsız medalsız metal işlerini götürür. Önüne bir de günümüz modası OD 808 atılırsa grindcore dahi çalınır. Ama dediğim gibi biraz daha kurcalama meselesi. Bulabilirsem iyi bir Jackson, Schecter, EMG, Blackout falan yüksek çıkışlı manyetik barındıran gitarla da girişmem gerek.

Aldim aynısından
"Carvin V3"
aynı kabini kullanıyorum zaten sizden aldım.
Güzel bi alışverişti bunun için de teşekkürler @Ezo yani Ezel abimiz diyelim.
Amfi hakkında:

Ben mesa vari böğürmeli kişnemeli tonlari seviyorum en çok haz aldığım tonlar dürüm tihatır ve con petrucci tonları
mini rectifier'ı da bu yüzden almıştım ama kabin uyumunda sorun yaşadım illa ki eşlenik kabinini istiyor
Sonra peavey jsx edindim jsx'de acayip bi gain var hayvan gibi ama mid yoğun bi amfi geldi bana yani midleri kıssamda bana hitap etmedi zevkime göre değildi 6505 ile kıyaslamışdık retro stüdyolarında ve jsx gömmüştü 6505'e.
Ama peavey bana göre değil kısacası ben sevmiyorum (insanın kafasında zamanla bi ton oluşuyor dinlediği müziğe göre ve onu arıyor sanırım)
Carvin V3 hakkında bence çok versatil bi alet, şöyle ki:
3 kanalı ve herbir kanala ait "bass,mid,terble,presence" knoblarının yanında 2 adet switch mevcut ve bunlara ek olarak
her bir kanalda ortak kullanılmak üzere "bright,mid cut,boost,deep" knobları mevcut.
yani özetle her bir kanala ait toplam 10 adet knobunuz ve 2 adet switch'iniz oluyor
ne kadar knob o kadar köfte :D
olay knob da mı bence değil ama knob'ların tepkisi hissedilir bi şekilde tonunuzu şekillendiriyor
keza switch'lerde aynı şekilde öyle yani hepsi işlevsel ve çok iyi iş görüyor.
Ben çok memnunum ilk defa bi amfiden bu kadar memnun kaldım
(Daha önce stüdyoda,evimde, arkadaşın evinde, satıcının evinde vs oturup
denemişliğim olan amfiler arasında Mesa boogie roadster,dual rectifier,mini rectifier,hughes kettner tubemeister 18,engl ironball 20,peavey jsx ve 6505)
knoblarla ve switch'ler sayesinde hem marshall vari hemde mesa vari tonlar çok rahatlıkla alınabiliyo (kabin vintage 30 olmadığı halde).
Almadan önce de yorumları baya bi okudum ne yazıyor diye çoğunlukla mesaya benzediği hatta "who needs mesa" "poor man's mesa" vs şeklinde yorumlar vardı bencede who needs mesa.
dipnot: 50-100 watt switch seçeneği var arka kısmında. 50 watt seçili halde iken kullanıyorum 2x12 kabin ile kullanıyorum volume 1'de ya da en fazla 2 ye kadar çıkabilirsiniz ev düzeyinde (volume 1'den sonra komşular dikkat edilmesi gereken bi durum 2 sınırına yaklaşınca ya da geçince kavga meselesi olur ancak apartman dünyasında malum bu böyledir hep ben bunu anladım çünkü 20 watt amfinizde olsa açamazsınız sonuçta)
Basliktaki en samimi mesaj bu oldu vallahi, aklima da su karikatur geldi tabi;
tezgahtarlar%C4%B1n-sat%C4%B1%C5%9F-taktikleri_76205.jpg

Son düzenleme:
Bakınırken gördüm attenuator akımından bahsedilmiş. Efendim güç P=I^2.R formülü ile hesaplanır. Burda güç 100 watt, empedans 8 ohm formülde yerine koyulduğunda çekilen akım 3.54 amper çıkar, 16 ohm için ise 2.5 amperdir. Yani gücün tamamı attenuator üzerine dahi düşse çekilecek akım 3.5 amperden fazla olmaz ki attenuator içinde de akım kollara mutlaka ayrılır.
Attenuator ile ilgili söylenecek çok şey var aslında bunun için bir başlık açmak lazım ilk fırsatta.

Ben de hayıflanmıştım aslında "Ön panel ya mavi eski logo gelirse" diye. Hani tüm kaplama mavi olsa da ön panel şöyle siyah ızgara olsa yine yakışır. Ama siyah ortasına mavi, 333 gerçekten olmuyor. O ton kalitesine fazla ucuz kaçıyordu o dizayn.

Geri