Amfini Göster Ey Türkrockcılar

Ben evh kabinde büyük heyecanla v30 çin crewmbsk denedim biliyorsun bitürlü sevemedim invective kabini çok övmüşlerdü ama fazls dayanmadı.

Ben bir dönem g12m65 çaldım, katlanamadım asla. G12m25 çin greenback, o da olmadı, bu h75 leri merak ediyordum, taktım valla bu şekilde okey gibi. Çin v30 ile nasıl olur bilemedim, çinler UK’e göre baya daha parlak, ama UK overall’da daha dengeli.

Seç deseler UK Mesa V30 ama , çin v30’lar da gayet güzel. Tek bir fiyat performans kabinim olsa, harley 2x12 horizontal, mükemmel kabindi açıkçası, onu seçerdim.

Ben bir dönem g12m65 çaldım, katlanamadım asla. G12m25 çin greenback, o da olmadı, bu h75 leri merak ediyordum, taktım valla bu şekilde okey gibi. Çin v30 ile nasıl olur bilemedim, çinler UK’e göre baya daha parlak, ama UK overall’da daha dengeli.

Seç deseler UK Mesa V30 ama , çin v30’lar da gayet güzel. Tek bir fiyat performans kabinim olsa, harley 2x12 horizontal, mükemmel kabindi açıkçası, onu seçerdim.
M65 bende sevemedim 2x12 yatık recto
Demirbaş

Yılbaşı gecesi mesaiye giderken iptal olan mesai ve eve geri dönüş sonrasında parti tayfam ektedir.

Kesin kararım, bu arkadaşları gig / rehersal volume seviyelerinde çalmadıkça evde net işkence ediyoruz. Özellikle Peavey’ler için diyorum, gerçekten coşmak istiyor aletler, abartı master volume potansı ayarları değil ama benim karşısında Volume 1 iken zor dayanır halimde, ton anca kendine geliyor, Volume 3 3,5 civarı ise tokmak ötesi.

A12385E8-5AA1-4B32-A80B-8C0BEBAC40BB.jpeg

Adam nasıl bir preamp tasarladıysa marshall’ı bambaşka bir yere götürmüş. Hayatımda hiç SLO çalmadım, ama bir kere Hot Rod 50 çalmışlığım var, birebir aynı desem abartmam. Soldano, Marshall’ın mid komplex yapısını biraz daha üst düzeye çıkarıp, 6L6 power katı ile birleştirince, detaylı, higain fakat bir o kadar da net bir karakteristik ton çıkıyor ortaya.

Cascading Preamp gain olayları ile 87’ de gerçekten güzel bir damga vurmuş olaya, gerçi Jose / cali modlar da bi nevi paralel input plexiyi alıp seri gain stage’e çevirmek yönünde olmuş. Fikirler benzer, ama tone stack / ikoniklik bakımından Soldano bir adım daha önde ve farklı.

Hiç modlanmamış bir JCM800’ün de tadı ayrı gerçi ama bu alet resmen Dokken / Winger tınlıyor. Altındaki Marshall 9005 stereo poweramp ise KT77 yüklü iki tarafta da, ayrıca triode / pentode seçimi sunuyor, biri daha kazık gibi tight, diğeri ise saggy fakat üst harmonikleri daha zengin. Gerçekten çağının ötesinde aletler olmuşlar.

Ama şu an kim nerden nereye taşısın, uğraşsın , çalsın mikrofonlasın. Sadece bu 6u rack 30 kilo.

Yine de insanın ağzını sulandıran tonlar görece insani ses seviyelerinde geliyor.0

DFC51B75-7801-41C9-B158-94A40D83B950.jpeg

Tam eline beyaz Gretsch ya da Rickenbacker alıp kır düğününde eski Türkçe pop ve Beatles cover çalmalık amfi.... hani Randy filan demiyorum çünkü ilkini hayal edince duruluyor insan, RR düşününce fena oluyor deli gönül, tansiyon yükseliyor :)

Tam eline beyaz Gretsch ya da Rickenbacker alıp kır düğününde eski Türkçe pop ve Beatles cover çalmalık amfi.... hani Randy filan demiyorum çünkü ilkini hayal edince duruluyor insan, RR düşününce fena oluyor deli gönül, tansiyon yükseliyor :)

Valla abi tam Randy kafası bu direkt, gönül dokunmaya kıyamıyor ama, cascaded preamp yapıp bir Pre Tone Stack master volume ekledik mi çiçek gibi olur. Ama benim beyaz Les Paul’ü
yolculadık, beyaz sedefli uzun sap 4 tel bağlama kaldı, pavyon havalarına yakınız.

Hanım benim amfilerin tipinden hep şikayet eder, çirkin amfi alıyorsun, bari estetik bişey al diye kafamı patlatır . Bunu Srv nin vitrininde görünce bana yine laf sokuyordu,niye böyle amfi almıyorsun diye..... hayırlı olsun Mert, güzel günlerde lambalarını eskitesin :)

Abi ben de bir evdekilerden bi şeyler al ver derken, bir PTP plexi isteği de vardı bünyede, konuşup aldım valla dayanamadım. Ama bunu alınca yılan derisi çizme de lazım şimdi onu napıcaz bilemiyorum. Bir gelemedin abi, gel de bir deneyelim attenuator, amfi, kabin, volume komple deneysel bir gün 🤌🤘🏽

Valla abi tam Randy kafası bu direkt, gönül dokunmaya kıyamıyor ama, cascaded preamp yapıp bir Pre Tone Stack master volume ekledik mi çiçek gibi olur. Ama benim beyaz Les Paul’ü
yolculadık, beyaz sedefli uzun sap 4 tel bağlama kaldı, pavyon havalarına yakınız.

Abi ben de bir evdekilerden bi şeyler al ver derken, bir PTP plexi isteği de vardı bünyede, konuşup aldım valla dayanamadım. Ama bunu alınca yılan derisi çizme de lazım şimdi onu napıcaz bilemiyorum. Bir gelemedin abi, gel de bir deneyelim attenuator, amfi, kabin, volume komple deneysel bir gün 🤌🤘🏽

Hep aklımda ama iş, covid derken fırsat olmuyor. En kısa zamanda inşallah. Haberleşiriz

Hazır ısınmışken geceye bi 8x12 bırakalım. Tam bir ev amfisi…

ENGL Pro 4x12 V30 , standard ebat
ENGL XXL 4x12 V30 , oversize ebat

Ne alakası var ikisi de V30 derdim ben olsam, ama ciddi ciddi farklılar. Üstleri std cab çok iyi veriyor, thump’da XXL’da şahane. 8x12 birbirlerini iyi tamamlıyorlar.

153252 eklentisini görüntüle
Mesa 4x12 traditional ile oversize farkı gibi bunlarda farkkı tabi; hangisini sevdin

2x2 ampli ve kabin switcher.. Standart bir footswitch ile kontrol ediliyor. İki ampliden birisini seçip iki kabinden birisine göndermeye yarıyor. Seçilmeyen ampli de susturulup, güvenlik için bir yüke bağlanıyor. İyi çalışıyor sayılır.. Yüksek volümde ampli seçerken gürültü yapıyor. Onu çözdüğüm zaman pek bir sıkıntısı kalmayacak.

2 ampli ve 2 kabin için bence footswitch gayet kullanışlı bir çözüm. Ama microcontroller / MIDI tabanlı bir şeylerle de uğraşacağım.

Image1.jpg

Son düzenleme:
Geri