Necarman Manyetikleri (made in tr)

Yorumlar bu kadar galiba?:) Arkadaşlar öncelikle tüm yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz. evet dediğiniz gibi biz genelde bağlama üzerine manyetik ürettik bu güne kadar. Ama sizin gibi müzisyenlerin talebi çok oldu bize ( neden gitara göre bir manyetik yapmıyorsunuz?). Aslında necarman manyetikleri gitaradada kulanılıyor fakat pek fazla duyulmadığımız için gitaristlerin arasında test edememeniz gayet dogal. sizinle bir konu paylaşmak istiyorum. Amerikadaki bayiimiz 1 ay önce dimarzio yetkilileri ile görüşmüş. (sizin bayiliğinizi almayı düşünüyorum ne dersiniz) diye konuya girmiş ve toplantının arasında (birde türk ürünü olan bir necarman duydum siz duydunuzmu?) sorusuna dimarzio (Evet gerçekten kaliteli fakat tek kayıp ettiği türk ürünü olması başka bir ülkenin olsa rakip statüsüne koyardık.AMERİKALILAR TÜRK ÜRÜNÜ KULLANMAZ).diye bir yanıt alınmış. Bunu neden yazma gereği duyduğumuzu açıklayayım.necarman türkçedir ne(necati) car (kara) man(manyetikleri).
Neden bağlama manyetiği? Bağlama türk kültürüdür ve dünyanın neresine giderseniz gidin bağlama denildiği zaman insanların aklına türk gelir. Ama türk gitaristlerinde bu konu üzerinde şirketimize olan baskıları sayesinde artık bizde gitar manyetikleri üretmeye başlayacağız. Şu an test aşamasındalar Ümit ediyoruzki istenilen tonlara en yakın zamanda kavuşacağız. nacizane fikirlerimizi paylaşmak istedik sizlerle tekrar yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederiz. başarılar....

bence gerçekten güzel bi olay sizi bu açıdan tebrik ederim. turkiyede bişey üretmek satmak heleki biz yaptık dediğiniz anda insanlar gerçekten durup bi düşünüyor.bir ön yargı var aslında haksızda sayılmaz bu durum. çünkü çok uzun seneler boyunca işini adam gibi yapmayan sadece para kazanıp kısa yoldan köşeyi dönmeye çalışanlar yüzünden(hersektör için söylüyorum) herkez korkar oldu..bunu aşmak gerçekten zor olucak ama başardığımızda siz ve sizin gibi girşimci insanlar sayesinde kendi ülkemizin ekmeğini yiyeceğiz.... diğer arkadaşın dediği gibi ekmek güzel gözüküyor ama acaba tadı nasıl.. bi denemek bi çok farklı anfide test etmek gerek... kolay gelsin çalışmalarınızda başarılar diliyorum.. saygılar.. sevgiler..

Konunun içinden birinin açıklama yapması güzel olmuş başarılar dilerim ama bir yerde hata var biz Necerman ın kısaltılmalardan oluştuğunu bilmiyoduk ben o yüzden dedim Türkçe değil diye çünki Türkçe de iki sessiz harf yan yana kullanılmaz :D neyse çok edebi oldu başarılar.

Sayın presence tabiki bu tip ticari anlayışı olan insanlar kendilerini kandırırlar. önemli olan tabiki bu tip ticaret yapan insanlara destek çıkmamak.
sayın katilinek bizim bütün modellerimiz sizin tabirinizle yüksek volümlüdür.bildiğiniz gibi 4 çeşit profesyonel (hambucker)manyetik ürettik,bunlar sert bas nk51
sert tız nk44
yumusak bas nk62
yumusak tız nk33
nk 44 modelımız x2n ıle tonları ile aynıdır volum olarak % 30 daha yüksektir x2n den
sayın etmuse sizi tebrik ederiz gerçekten çok dikatlisiniz,açıklamayı yanlış anlamamışsınızdır umarım necarman ismini ilk defa siz bu kadar dikkatli incelediniz bizde açıklama gereği duyduk destek msn adresimizde bile sorulmamış bu güne kadar anlamı :) başarılar....

açıkçası bazılarına ukalaca da gelse site veya ürün pazarlama çok amatörce yapılmış. Sonuçta günümüz dünyası artık "kalite" olayında sunuş, pazarlama ve ürün kullanımı sırasında teknik destek kıstaslarına çok dikkat ediyor. Siteyi incelediğimde sıradan bir siteden çok daha kötü bir izlenim verdi. Bu konuda daha güzel siteler örnek alınabilirmiş şahsi fikrime göre :)
Tabi ki şöyle de düşünülebilir. Reklam ve promosyon müşteri kategorisine göre yapılır. her ürün ve her reklam her kesime hitap etmez. Ama şu da vardır reklamın iyisi kötüsü olmaz demişler.
Bu olaya da üretici firma bence daha güzel uygulamalar ve reklamlarla daha büyük yerlere gelebilir. Her zaman ki Türk yapımızla yaptığımızı pazarlayamıyoruz. Elalem kırık dökük kalitesiz gitarları ekipmanları allıyor pulluyor kaliteli gösteriyor biz de genelde yiyiyoruz:)

Ukalalık veya çamur atma gibi algılanmaması ümidiyle....

saygılar

Master bahsettiğim şey kök içinde geçer lisede Türkçe okuduysan orda da geçiyor. Ama aynı türden diye geçer, clesk in dediği gibi.Benim dediğim daha tartışılır...

Gerçekten necarman manyetiklerini ilk duyduğumda heyecanlandım, çünkü bir türk firması manyetik yapıyor. yıllardır insanlar dimarzio, seymour duncan, emg, fender gibi manyetiklerin peşinden koşuyordu, haksız da değiller tabi ama necarman bence bu kanıyı biraz olsun değiştirmeli. Eminim ki kendi milletinden destek gördükçe bu sizi daha da azimle çalışmaya iter. En kısa zamanda güçlü gitar manyetiklerini de çıkarmanız dileğimle, kolay gelsin, saygılar... ;)

Necarman demiş ki:
birde türk ürünü olan bir necarman duydum siz duydunuzmu?) sorusuna dimarzio (Evet gerçekten kaliteli fakat tek kayıp ettiği türk ürünü olması başka bir ülkenin olsa rakip statüsüne koyardık.AMERİKALILAR TÜRK ÜRÜNÜ KULLANMAZ)
Ben Dimarzio yetkilisinin böyle birşey söyleyebileceğine inanmıyorum.

janmoreye demiş ki:
Necarman demiş ki:
birde türk ürünü olan bir necarman duydum siz duydunuzmu?) sorusuna dimarzio (Evet gerçekten kaliteli fakat tek kayıp ettiği türk ürünü olması başka bir ülkenin olsa rakip statüsüne koyardık.AMERİKALILAR TÜRK ÜRÜNÜ KULLANMAZ)

amerikalı veya başka bir batı ülkesi yatırım olarak cazip görmediği yerlere sürekli çamur atan bir zihniyettedir, çünkü bu konuda Japonlar onları o kadar zor durumlara düşürmüşlerdir ki artık başka rakip istemiyorlar. Türk manyetik markası demek o markanın pazar payından pay kapması demek bu da dimarzio veya başka büyük markaların kar oranlarının düşmesi demek. Avrupalıya kalsa biz asılar boyu barbarlık yaptık ama onlar 1950 lerde Cezayir de insanlık açısından yüz karası şeyler yaptılar hala da yapıyorlar. Olaya siyaset karıştırma amaçlı yazmadım sadece bir örnek vermeye çalıştım dediğimi açıklama amaçlı. zaten herkesin bildiği bir sözdür; "tarihi ve kuralları güçlüler yazar".. durum bundan ibaret bence :)

zetiman demiş ki:
janmoreye demiş ki:
Necarman demiş ki:

amerikalı veya başka bir batı ülkesi yatırım olarak cazip görmediği yerlere sürekli çamur atan bir zihniyettedir, çünkü bu konuda Japonlar onları o kadar zor durumlara düşürmüşlerdir ki artık başka rakip istemiyorlar. Türk manyetik markası demek o markanın pazar payından pay kapması demek bu da dimarzio veya başka büyük markaların kar oranlarının düşmesi demek. Avrupalıya kalsa biz asılar boyu barbarlık yaptık ama onlar 1950 lerde Cezayir de insanlık açısından yüz karası şeyler yaptılar hala da yapıyorlar. Olaya siyaset karıştırma amaçlı yazmadım sadece bir örnek vermeye çalıştım dediğimi açıklama amaçlı. zaten herkesin bildiği bir sözdür; "tarihi ve kuralları güçlüler yazar".. durum bundan ibaret bence :)
Benim dediğimle bunun ne ilgisi var? Yani sence Dimarzio yetkilisi böyle birşey demiş midir?

janmoreye demiş ki:
zetiman demiş ki:
janmoreye demiş ki:
Necarman demiş ki:

Benim dediğimle bunun ne ilgisi var? Yani sence Dimarzio yetkilisi böyle birşey demiş midir?

tam olarak sana cevap vermek için yazmamıştım yani o konunun devamı diye alıntı yapmıştım :) dimarzio yetkilisinin söyledikleri benim için çok önemli değil adamların ticarete bakış açılarını yansıtmaya çalıştım ama madem sordun, bence de o kadar keskin bir dil kullanmamıştır çünkü adamlar insan ilişkilerinde de başarılı bizim gibi heyecanlı, anlık karar insanlar değil düşünen çıkarlarına göre hareket eden insanlar :) nokta...

saygılar

Kendimi tutamadım ve sevgili Larry Dimarzio ya mail attim.Ve firmanin veya herhangi bir calisanin necarman manyetiklerini duyup duymadığını sordum.
Gelen cevap uzulerek söylüyorumki:Hayır oldu.
Dimarzionun veya herhangi bir çalışanın necarman firması
ile ilgili hiçbir bilgisi yok.Ama bugun haberleri oldu.
Bu tür söylemler yerine sizi Alnico 2,3,5 gibi mıknatısların karakteristik özelliklerini incelemeye.Değişik mıknatıs boyları ile deneyler yapmaya.Değişik sarım metodları kullanmaya,Hangi tel ile nasıl tonlar oluştuğu hakkında deneyler yapmaya davet ediyorum.Laf ile peynir gemisi yurumez arkadaşlar.Dimarzio onu dedi bunu dedi değil.Bunlarla hiç biryere varılamaz.Türk bir firmanın gitar manyetik sektörüne girmesi beni gerçekten gururlandırıyor.Umarım işleriniz büyür ve yurt dışında etkin bir firma olursunuz ama önce AR-GE çalışması gerekiyor hemde çok.
Sende kimsin bunları zırvalıyorsun diyenler olucaktır aranızda belkide.Beni taniyan bazi arkadaşlar bilir.Fazla geyiği sevmem.Yorumlarım ile ilgili süpheniz varsa birdaha düşünün :)
Bu arda küçük bir dip not: Muzisyen hiçbir insan ayrımcılık yapmaz.Muzisyen adamın ırkçılıkla işi olmaz.Amerikanlar Türk malı kullanmaz diye bir şart yoktur.Başarıyı elde eden her ürün heryerde kullanılır.Dimarzio yekilisi nasıl böyle birşey der aklım almıyor.......

iyi de müzisyen adam ırkçı olmaz katılıyorum da burada olay müzisyenlik değil ki, yaptığın ürünün kalitesi ve pazarlanması. :) ben olaya ticari açıdan yaklaşmaya çalıştmıştım zaten ama gene de yanlış anlaşıldı sanırım...

saygılar

Geri