Reverb.com dan amfi getirtmek?

Blackstar değil Boss varmış aynı şey. Ben Emre hocama kırgınım yalan değil,konuyu anlatamayıp,bana çemkirmesi hoş değil. Ben gitar,ekipman kapışma aksine yetenek konusunda kapışma taraftarıyım. Haa mesele Twin reverb ise bende de bi 73 Silverface eski püskü bi amfi var, rahmetli Yavuz abinin hatrına, çalışmasa da,lambaları sökük olsada elimde tutuyorum hatta ilk defa bu tarz ortamda paylaşıyorum.
IMG551.JPG

Son düzenleme:
HIc kimseye hava atmak gibi bir niyetim yok. Kapisma gibi bir niyetim de yok. Sonuncta burasi bir paylasim ortami, sadece birbirimize biraz saygili olalim. Bu mevzuyu da fazla uzatmayalim.

reverb.com , thomann gibi vergiyi düşüp öyle mi fiyat veriyor yoksa o vergiyi kesme işlemini yapmıyor mu?
thomann dan hic bir sey almadim, fiyatlari reverbe gore yuksek zaten. reverbden arkadasim aliyor paypal ile. fakat aldigimiz herseyin ustune %10 vergi cikiyor minimum. Geri alma sansimiz da olmadi. Turkiyeden bir kredi karti ile alindiginda ne oluyor bilmiyorum.

thomann dan hic bir sey almadim, fiyatlari reverbe gore yuksek zaten. reverbden arkadasim aliyor paypal ile. fakat aldigimiz herseyin ustune %10 vergi cikiyor minimum. Geri alma sansimiz da olmadi. Turkiyeden bir kredi karti ile alindiginda ne oluyor bilmiyorum.
anladım. teşekkür ederim . güle güle kullanın kondisyonu iyi durumda mı amfinizin , sorması ayıp olmazsa kaç paraya aldınız?

Reverb.com ile ilgili aklima takilan bir kac soru var. Eger uyguna gelirse bir urun getirtmek istiyorum.
Siparis edilen urunler Amerikadan geliyor sanirim?
Mart ayinda ingiltereden gelecek biri var. Reverb e siparis verdigimde Turkiye ye gondertmek mi daha hesapli olur, yoksa ingiltere adresi verip orayami gondertmek daha hesapli olur? Ingilteren gelecek kisi yaninda getirecek bir sorun cikacagini sanmiyorum. Ingiltereye gelirse urun vergi vs gibi oranin mevzuatlarini da bilmiyorum. Bizdeki gibimidir..
Simdiden tesekkurler.

Reverb.com ile ilgili aklima takilan bir kac soru var. Eger uyguna gelirse bir urun getirtmek istiyorum.
Mart ayinda ingiltereden gelecek biri var. Reverb e siparis verdigimde Turkiye ye gondertmek mi daha hesapli olur, yoksa ingiltere adresi verip orayami gondertmek daha hesapli olur? Ingilteren gelecek kisi yaninda getirecek bir sorun cikacagini sanmiyorum. Ingiltereye gelirse urun vergi vs gibi oranin mevzuatlarini da bilmiyorum. Bizdeki gibimidir..
Simdiden tesekkurler.
Reverb, letgo/sahibinden gibi sitelerin müzik için olanı gibi düşünebilirsiniz, isterseniz siz de bir ürün satılığa çıkarabilirsiniz yani. Ürün eğer Avrupa'dan gelecekse İngiltere'ye gidişi (İngiltere AB'den çıktığı için yanlış hatırlamıyorsam Ocak 2020'ye kadar?) gümrük vergisi ödemezsiniz. Eğer Amerika'dan gelecekse İngiltere'ye de yollatsanız Türkiye'ye de yollatsanız gümrük vergisi ödemek zorundasınız. Ödenecek gümrük vergisinin yüzdesi de ülkeden ülkeye değişir.

Simdiden tesekkurler.
Urunleri listeletirken Seller Location olarak UK ve EU olarak secerseniz sadece bu ulkelerde satilan urunler listelenir. Boylece daha az kargo ucreti odersiniz. Fakat urunler US fiyatlarindan biraz daha yukarida olabilir.

Benim gitar sorunsuz geldi.
Amerika'dan Almanya'daki aktarma servisine gitti. Sonra Türkiye'ye geldi. Bu süreç toplamda 3 gün sürdü.
Bundan sonra her ne oluyorsa artık, gümrükten bana gelmesi 14 gün sürdü. Gümrükle uğraşmadım. UPS'in çalıştığı gümrükçü halletti işleri.

Benim gitar sorunsuz geldi.
Amerika'dan Almanya'daki aktarma servisine gitti. Sonra Türkiye'ye geldi. Bu süreç toplamda 3 gün sürdü.
Bundan sonra her ne oluyorsa artık, gümrükten bana gelmesi 14 gün sürdü. Gümrükle uğraşmadım. UPS'in çalıştığı gümrükçü halletti işleri.
Fiyatlar, vergi ücreti vs ne kadar ödediniz, paylaşırsanız sevinirim. :)

Geri