Bulmaca: Bu gitarın sorunu ne?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
şunu yazacaktım bende, orphee gitar teli var sanırsam gitarda :D

Evvet doğru 😊

Gitarı takasla edindim ve telleri yeni olmasına rağmen acemice takılmış ve sol teli kıvrılmış, burgu tarafından koptu. Ben de idareten elimde kalan birkaç lanet olası, berbat, evlerden ırak Orphee tellerden sol buldum bir tane ve taktım. Netice bu işte, telin manyetik bilmemnesi ne kadar az, sesi diğer tellere göre ne kadar cılız ve donuk. Almayın, aldırmayın 😉

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayrıca gitar epey güzel valla, maun gövde ve rosewood klavye olan eski seriden. En zayıf yönü manyetikleri ama onlar da stok manyetik için gayet iş görür. Hard rock, metal taraflara uygun parlak ve çamurlaşmayan manyetikler. Lakin gitarın albenisi öyle böyle değil, sevdiriyor kendisini 😊. Yarın kurtulacak o kenar mahalle Orfesinden.

o orphee teller tam yeni başlayan "Metalci" teli, ilk 3 telden aşşağa inmeyecekler için biçilmiş kaftan :D Teller eskimiyoda kolay kolay, ama sol telinin sesinin kısık olması ve rx15 ve rx17 lerin mi telinin kopma gibi sorunu var. İlla alınacaksa rx19 alın, tansiyonları 10-46 , 9-42 tel arası birşey, sol tellerinde sorun var ama sırf metal çalacak gitara takılabilir. 12 dolara düşüyo bazen 10 paket fiyatı, bir ömür yeter metalci gitarına :) Güzel bir işe girip el para gördükten sonra elixire geçiş yapılır.

gitar hayırlı olsun bu arada.

o orphee teller tam yeni başlayan "Metalci" teli, ilk 3 telden aşşağa inmeyecekler için biçilmiş kaftan :D Teller eskimiyoda kolay kolay, ama sol telinin sesinin kısık olması ve rx15 ve rx17 lerin mi telinin kopma gibi sorunu var. İlla alınacaksa rx19 alın, tansiyonları 10-46 , 9-42 tel arası birşey, sol tellerinde sorun var ama sırf metal çalacak gitara takılabilir. 12 dolara düşüyo bazen 10 paket fiyatı, bir ömür yeter metalci gitarına :) Güzel bir işe girip el para gördükten sonra elixire geçiş yapılır.

gitar hayırlı olsun bu arada.

Yok aga, ben hata edip üç-beş paket almıştım zamanında, iki pakette en alt telinin topunu kendim bağladım zaten, sarımlı teller iyi de inceler dediğin gibi her biri ayrı mahallenin teli gibi. n11'den indirim kuponuyla 10'lu Daddario 9-42 tel seti aldım. Seti 25 TL'ye geldi. 5 TL'ye tel takıp her gün küfretmektense fazladan 20 TL verip bir kez küfrediyorum 😃

valla abi bende ilk başladığımda almak durumunda kaldım parada yoktu, metal çalarken idare etti üst teller. Ama dur gam öğrenim ince tellere inim 12. fretten sonrasına bir gidim dedikten sonra işler değişiyo, baya kötü teller o konuda. 2+1 elixirci oldum bende, bakalım beklediğim kadar götürürler umarım.

valla abi bende ilk başladığımda almak durumunda kaldım parada yoktu, metal çalarken idare etti üst teller. Ama dur gam öğrenim ince tellere inim 12. fretten sonrasına bir gidim dedikten sonra işler değişiyo, baya kötü teller o konuda. 2+1 elixirci oldum bende, bakalım beklediğim kadar götürürler umarım.

Elixir iyi güzel de yağ sürülmüş gibi geliyor ele, özellikle bend yaparken. Sırf onun rahatsızlığından Ernie Ball'lara geçtim, Elixirde 1-1.5 ay giderken şimdi 10 günde tel eskitiyorum.

Geri