Hipshot Tremsetter hakkında

arkadaşlar ben şans eseri yüksel ustada buldum bi tane hioshot ve taktırdım. yalnız önceden kullanmadığımız için aletin tam olarak ne yapması gerektiğini kulaktan dolma biliyoruz. alette şöyle bi problem var tam olarak görevini yapmıyo. yani floyd roseu 0 pozisyona getiriyo gerçi ama bend atıldığı zaman floyd roseun öne gelmesini biraz engelleyebiliyo. hipshotın yaylarını sıkınca da bu sefer biraz daha iyi oluyo ama bu sefer de tremolo çok sertleşiyo. dive yapıp bırakınca iyice çok hızlı bi şekilde 0 pozisyonuna geri dönüyo dolayısyla bi çarpma ortaya çıkıyo. şimdi bu aletin mantığı floyd roseu sabitlemesiyse acaba aletin hardwareinde mi bir problem war ki? ayarlarını doğru yaptığımı düşünüyorum. veya takılmasıyla ilgili bir problem oluşmuş olabilir mi? resimleri de aşağıda yardımcı olursanız sevinirim..

seltay demiş ki:
arkadaşlar ben şans eseri yüksel ustada buldum bi tane hioshot ve taktırdım. yalnız önceden kullanmadığımız için aletin tam olarak ne yapması gerektiğini kulaktan dolma biliyoruz. alette şöyle bi problem var tam olarak görevini yapmıyo. yani floyd roseu 0 pozisyona getiriyo gerçi ama bend atıldığı zaman floyd roseun öne gelmesini biraz engelleyebiliyo. hipshotın yaylarını sıkınca da bu sefer biraz daha iyi oluyo ama bu sefer de tremolo çok sertleşiyo. dive yapıp bırakınca iyice çok hızlı bi şekilde 0 pozisyonuna geri dönüyo dolayısyla bi çarpma ortaya çıkıyo. şimdi bu aletin mantığı floyd roseu sabitlemesiyse acaba aletin hardwareinde mi bir problem war ki? ayarlarını doğru yaptığımı düşünüyorum. veya takılmasıyla ilgili bir problem oluşmuş olabilir mi? resimleri de aşağıda yardımcı olursanız sevinirim..

arkadaşım fotoya baktıgımda ayarının düzgün olmadıgını görüyorum şuan.
sağ tarafta ince yayların oldugu kısımda bir boşluk var. onu normal yayları tutan büyük vidaları gevşeterek veya sıkarak (şimdi gitar elimde olmadıgı için keşfedemedim) ortadan kaldırman gerekiyor. Yani orda boşluk olmayacak.

orası mümkün olabildiğince sonda içindeki demir kısma değmekte şu an. belki o yayda bi problem olabilir. çok detaylı inceledim ama kitlendim kaldım bi noktadan sonra.

seltay demiş ki:
orası mümkün olabildiğince sonda içindeki demir kısma değmekte şu an. belki o yayda bi problem olabilir. çok detaylı inceledim ama kitlendim kaldım bi noktadan sonra.

abicim yüksel ustaya taktırmak biraz sorun yaratmıştır belki. gitarın tozunu bile aldırmam yüksel ustaya, kimse alınmasın. benim kişisel düşüncem.

durum dedigin gibiyse, tremoloya göre ölçüp vidalamak gerekiyor ya aleti, orda sorun çıkmıştır belki. normalde verilen degerler inch üzerinden. onu dogru bir şekilde santimetreye çevirip herşeyi düzgün yapabileceginden şüpheliyim ben yüksel ustanın. ama gitara takarken tek bir şansın var işte, sonuçta vidalıyorsun. dogru yapılmadıysa diyecek birşeyim yok malesef. şöyle bir tüyo vereyim sana, dogru ayarlandıgında bendlerde falan tremolo nerdeyse sıfır denecek kadar kıpırdıyor yerinden. kullanırken de çok çok sert sayılmaz, eski haline göre biraz sert ama hemen alışıyor insan..

aynen ben de aslında yüksel ustaya taktırmak istemedim ama aleti onda bulduğum için öyle bi yola gittim. dedim heralde adam önceden takmıştır bu aleti ki taktığını söyledi. ben de ilk takıcak olmanın verdiği bi huzursuzlukla yüksel ustaya verdim gitarı. haa onun dışında aynen ben de gitarımı asla vermem orası ayrı. bu arada olması gereken sanırım 10 bucuk santim civarı ama ölçtüm 9 bucuk santim çıktı ve bakınca seninkinde yaklaşık yarım santim yukarda olduğunu görüyorum. eğer ki bir gün buluşup yardımcı olma fırsatın olursa bana çok sevinirim müsait olursan..

Bu aletten getirecek olan hayır sever varsa bende getirtmek istiyorum.Bilsem bu ebay filan işleri nasıl oluyor getirteceğim kendim de.Toplanıp 8,10 kişi getirtelim yau..

_DreamofStyks_ demiş ki:
Bend aldım en sonunda, bugün kargoyla geldi.Atilla abiye taktırıcam büyük ihtimalle gelişmelerden haberdar edicem artılarını bende çok merak ediyorum.

hayırlı olsun hocam.
nasıl takılacagının videosunu falan da izleyin atilla abi ile birlikte ve yanında gelen talimatlara göre inchleri santimetreye dogru bir şekilde çevirerek takın.
dogru takılmazsa, sorun olabilir.
kolay gelsin.

alpergrk demiş ki:
_DreamofStyks_ demiş ki:
Bend aldım en sonunda, bugün kargoyla geldi.Atilla abiye taktırıcam büyük ihtimalle gelişmelerden haberdar edicem artılarını bende çok merak ediyorum.

hayırlı olsun hocam.
nasıl takılacagının videosunu falan da izleyin atilla abi ile birlikte ve yanında gelen talimatlara göre inchleri santimetreye dogru bir şekilde çevirerek takın.
dogru takılmazsa, sorun olabilir.
kolay gelsin.
Teşekkür ederim burda yazdıkların oldukça yararlı oldu zaten ;) Video'ya nereden ulaşabilirim ?

bende alacağım en yakın zamanda. hergün küfür etmekten bıktım. daha sert yaylar yaptırdım falan ama yok. şu bend olayı insanı krize sokuyor. kesinlikle herkez edinmeli bu aleti. buda çözüm olmazsa sabitlerim zaten eski yöntemle :LOL:

tamam hallettim problemleri nerdeyse. sanırım gitarın ayarları tam olmadığından dolayı bi problem yaratıomuş. floyd roseun bıçaklarını törpülettim yayları değiştirdim şimdi gayet güzel çalışmakta. 3 gündür gitarı akord etmiorum ve hala teli vurup tunera baktığımda hepsinin yeşilde olduğunu görüyorum :D yardımların için teşekkürler alper..

seltay demiş ki:
tamam hallettim problemleri nerdeyse. sanırım gitarın ayarları tam olmadığından dolayı bi problem yaratıomuş. floyd roseun bıçaklarını törpülettim yayları değiştirdim şimdi gayet güzel çalışmakta. 3 gündür gitarı akord etmiorum ve hala teli vurup tunera baktığımda hepsinin yeşilde olduğunu görüyorum :D yardımların için teşekkürler alper..

afiyet olsun hocam :)

Ben birşey sormak istiyorum bende bir rg prestige 2550 var. Bunun akordu ne kadar yapsamda kolla oynayınca muhakka yarım ses kadar kayıyor notalar ve alet bu yeni kaymış akord düzeniyle kalıyor. Yani köprü sıfır noktasına dönme olayı falan yok. :roll: Bu tremsetter denilen alet bu akord kaçmalarını da önlüyormu? Yoksa sadece bir köprünün bend vb yaparkenki nota kaymalarınımı önlüyor anlık olarak.

Yani tremsetter alsam her iki günde bir akord yapma derdim sona erermi yada bu süre daha uzarmı?

Geri